روش صحیح تمرین با کیسه بوکس

شما باید برای جلوگیری از آسیب دیدگی در هنگام تمرین با کیسه بوکس روش های صحیح تمرین با کیسه بوکس را بیاموزید.

قطعا کیسه بوکس یکی از تمرینات اصلی و همیشگی برای بوکسورها هست ولی باید بپذیریم که در صورت رعایت نکردن چند نکته ، بیشترین آسیب های بدنی رو از همین وسیله خواهیم دید.

 

تمرینات کششی

میتوان گفت دست های یک مبارز مهمترین جزء بدن او است. شما برای آسیب ندیدن احتیاج به عضلاتی آماده و بیدار دارید. سپس کمی عضلات را گرم کنید تا عضلات شما به اصطلاح بیدار شوند و با آمادگی کامل کیسه بزنید. این کار را با حوصله انجام دهید و این کار را جزئی از تمرین اصلی بدانید و برای آن وقت کافی قرار دهید.

کیس بوکس مناسب

کیسه بوکس های متنوعی در بازار وجود دارد. قطعا بعضی از آنها غیر استاندارد هستند و اصلی ترین دلیل آسیب دیدن بوکسورها غیر استاندارد بودن کیسه بوکس هایی است که از آنها استفاده میکنند.

به طور مثال بعضی از کیسه بوکس ها مثل سنگ سفت و محکم هستند و مشتی که به کیسه میزنید با مشتی که به دیوار میزنید هیچ فرقی ندارد و همین امر باعث ایجاد ناراحتی هایی در مچ دست و شانه های شما می شود.

ممکن است کیسه زیادی پر شده باشد و یا موادی که در کیسه ریخته اند بسیار سفت باشد. یا ممکن است وزن کیسه بیش از حد نیاز باشد . از طرفی ممکن است کیسه سبکتر از حد نیاز باشد و با مشت هایی که میزنید به طرف عقب پرت شود. این کیسه نیز مناسب نیست.

همچنین ارتفاع کیسه نیز اهمیت دارد, اکثر کیسه ها قسمت بالایی آنها سبکتر از قسمت پایینی می باشد واگر ارتفاع کیسه برای شما مناسب نباشد، چون شما باید کمی بالاتر از صورت خود را مشت بزنید ممکن است به قسمت بالایی کیسه ضربه بزنید و آسیب ببینید.

 

استفاده از باند بوکس

بستن باند بوکس نه تنها برای فایتر های حرفه ای در مسابقات یک امر ضروری است ، بلکه حتی برای فایترهای مبتدی و برای تمرین نیز ضروری می باشد. توصیه میکنیم هیچ گاه بدون داشتن باند بوکس ، ضربه نزنید.

چه این ضربه در مبارزه ای تمرینی به حریفتان باشد ، چه حتی ضربه ای به کیسه بوکس. باند بوکس به خاطر بسته شدن دور مچ و انگشتان شما محافظت کاملی از دست شما خواهد داشت و اگر ضربه ای اشتباه بزنید ، از برگشتن مچ شما یا انگشتان و آسیب های جدی کاملا جلوگیری میکند.

خرید کیسه بوکس

استفاده از دستکش مناسب

دستکش ها نیز یکی از عواملی هستند که باعث میشوند آسیب نبینید. در بازار دستکش های متفاوتی وجود دارد. حتما قبل از خرید دستکش به چند نکته در مورد آنها توجه کنید. اولین نکته این است که سایز دستکش با سایز دست شما برابر باشد. تقریبا دستکش ها از سایز ۸ تا ۱۶ وجود دارند.

به طور مثال اگر شما نوجوان هستید باید از دستکش کوچکتر استفاده کنید و اگر دستهای بزرگی دارید نباید از دستکش کوچک استفاده کنید تا دست شما آسیب نبیند.علاوه بر سایز دستکش ، جنس دستکش نیز مهم است.

الیافی که در قسمت جلویی دستکش استفاده میشود و ضربه را می گیرد نباید خیلی سفید و یا خیلی نرم باشد . همچنین دست شما در دستکش باید علاوه بر اینکه احساس راحتی داشته باشد ، نباید آنقدر شل باشد که دستکش از دست شما خارج شود.

 

کنترل قدرت مشت

بعضی از افراد زمانی که میخواهند کیسه بزنند ، از تمام قدرت خودشان استفاده میکنند و به قول معروف فقط مشت های خودشان را به سمت کیسه پرت میکنند و معروف میخواهند با یک ضربه کیسه بوکس را از پا در بیاورند!. بعضی دیگر نیز فقط سرعت را چاشنی کار قرار می دهند و فقط به لمس کردن دستکش با کیسه اکتفا میکنند. باید تعادل را میان قدرت و سرعت در هنگام کیسه زدن برقرار کرد. به هیچ وجه مشت خود را به سمت کیسه پرت نکنید چون ممکن است نتوانید قدرت مشت را کنترل کنید و مشت شما با حالت مناسب به کیسه برخورد نکند و آسیب های جدی از ناحیه مچ ، آرنج یا شانه ببینید.

 

خرید کیسه بوکس

 

 

استراحت بدن

برای یک ورزشکار استراحت کردن به اندازه تمرین کردن اهمیت دارد.

این استراحت هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی است و تاثیر به سزایی در کارایی بدن شما در تمرین بعدی دارد. اگر احساس ناراحتی در قسمت شانه یا دست خود دارید بهتر است اجازه دهید تا این درد تسکین پیدا کند و با چند روزی استراحت ، عضو آسیب دیده به حالت عادی بازگردد.

به هیچ وجه این حس در شما ایجاد نشود که یک روز تمرین را از دست دادید و از رقبا عقب افتادید. همانطور که گفتیم استراحت نیمی از تمرین شما است و شما باید این کار را به خوبی یاد بگیرید.

 

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ معرفی کیسه بوکس گلابی راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *