فواید کیسه بوکس

فواید ورزش بوکس

فواید ورزش بوکس که یکی از رشته های ورزش رزمی است که در آن دو نفر با ضربات مشت در دو نوع آماتور و حرفه ای، با یکدیگر مبارزه می کنند. در ورزش بوکس نیروی بدنی و استفاده از تکنیک دارای اهمیت بسیاری است و به جهت طبیعت خاص این ورزش ، افرادی که دارای عادت های روانی جنگجویی و مبارزه طلبی می باشند به آن روی می آورند. این ورزش شهامت و قدرت زیاد مورد نیاز است و تکنیک های آن شامل عملکردهای سریع و عکس العمل های فعال می باشد.

ورزش بوکس در راند های 3 دقیقه ای و با کنترل دقیق داور وسط در داخل رینگ انجام می شود . هدف طرفین مبارزه گرفتن امتیاز بوسیله وارد کردن ضربات و به زانو درآوردن حریف می باشد . امتیاز به ضربات کوبنده ای تعلق می گیرد که با مشت بسته بوسیله هر کدام از دستها به طرفین سر، صورت و یا تنه در بالای کمر اصابت نماید.

 

سلامت قلب و عروق

بوکس می تواند یک ورزش مناسب برای سلامت قلب و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و سکته قلبی باشد. تمرینات سخت ورزش بوکس که شامل پریدن، طناب زدن و دوچرخه سواری می شوند، فشار زیادی را بر روی قلب و ریه وارد می کنند و به سلامت این اندام ها کمک می کنند. ورزش بوکس با بهبود گردش خون در بدن به کنترل فشار خون کمک کرده و تپش قلب را درمان می کند.

 

مفاصل و استخوان محکم

تمرینات ورزش بوکس باعث آماده تر شدن استخوان های پا و زانو و سرشانه و دست ها می شود. همانگونه که می دانید با افزایش سن استخوان ها ضعیف تر می شوند و انجام ورزش هایی مانند وزنه زدن و بدنسازی در بوکس باعث تقویت استخوان و مفاصل می شود. انجام تمرینات قدرتی که در بوکس وجود دارد به این استحکام می افزاید به همین دلیل به ورزشکاران توصیه می شود که حداقل 2٫5 روز در هفته تمرینات قدرتی را انجام دهند.

 

چربی سوزی

اگر به دنبال چربی سوزی هستید و می خواهید بدنی متناسب تر از همیشه داشته باشید، این ورزش قطعا یک گزینه ایده آل می باشد. این ورزش یکی از بهترین فرم های تمرینات هوازی می باشد و برای چربی سوزی فوق العاده است. انجام بوکس از لحاظ فیزیکی فشار زیادی را به بدن می آورد و میتواند در مدت زمان نسبتا کوتاهی، کالری سوزی بسیار قابل توجهی را انجام دهد. یک جلسه این ورزش به طور بالقوه قادر است تا حتی 1000 کالری برای شما بسوزاند، البته اگر با فشار کافی تمرین کنید، که این میزان کالری سوزی بسیار زیاد و فوق العاده می باشد.

حتی اگر با فشار کمتری آن را انجام دهید، در مدت زمان کوتاهی مثل 30 دقیقه میتوانید چند صد کالری بسوزانید. مردمی که به دنبال کاهش چربی و تفکیک عضلانی خود هستند، اغلب این ورزش را انتخاب میکنند و دلیلی وجود دارد که بسیاری از مربیان شخصی به منظور کاهش چربی بدن شاگردان شان از آنها میخواهند تمرینات بوکس را انجام دهند.

 

کنترل وزن

شاید برایتان جالب باشد که میزان جنب و جوش و کالری سوزی در ورزش بوکس به قدری بالاست که در هر ساعت 400 تا 700 کالری انرژی خواهید سوزاند. و این برای افرادی که قصد دارند به تناسب اندام برسند فوق العاده است. حرکات ورزشی مختلف مانند رقص پا، مشت زنی، تمرینات کاردیو و … همه آن ها با افزایش متابولیسم بدن به کاهش وزن و چربی سوزی کمک خواهد کرد. شاید جالب باشد که بدانید انجام تمرینات بوکس از نظر کالری سوزی به مراتب بیشتر از دویدن و دوچرخه سواری است. بنابراین بوکس به تناسب اندام بدن کمک بسیار زیادی می کند.

 

سلامتی ذهنی

بوکس برای افرادی که به دنبال بهبود سلامت ذهنی خود هستند، بسیار ایده آل می باشد. برای شروع، انجام بوکس میتواند به داشتن ظاهری بهتر در شما کمک کند که این امر میتواند منجر به افزایش اعتماد به نفس و احساس بهتری در شما شود. علاوه بر این، این ورزش میتواند باعث کاهش استرس، اضطراب و افسردگی شود. بوکس میتواند باعث تولید و ترشح اندورفین شود که به عنوان ماده شیمیایی شادی بخش شناخته میشود. به همین دلیل است که بوکس میتواند باعث افزایش روحیه و ایجاد حالتی بهتر در شما شود. بنابراین بوکس برای تمام افرادی که به دنبال بهبود سلامت ذهنی خود هستند بسیار خوب می باشد.

 

افزایش قدرت بدن با بوکس

این حرکات پی در پی، هر دو بخش بدن را بطور همزمان محکم و قوی می کند. این، کار بسیار مهمی است، زیرا بسیاری از تمرینات، این توانایی را ندارند که همه ی گروه های عضلانی را در یک زمان بکار بگیرند. علاوه بر این، بسیاری از مربیان تمایل دارند که تمرینات قدرتی را با بوکس ترکیب کنند. اینکار قدرت بدن را خیلی بیشتر افزایش میدهد.

 

آموزش دفاع از خود

امیدواریم هیچوقت شرایطی ایجاد نشود که در آینده بخواهید برای دفاع از خود از مهارت های بوکس تان استفاده کنید. اما داشتن آمادگی در این زمینه همیشه مفید است. اگر در شرایطی قرار بگیرید که برای دفاع از خود یا افراد دیگر نیاز به مبارزه داشته باشید، بوکس ورزشی است که در این زمینه میتواند بسیار به شما کمک کند. شما هیچگاه نمیدانید که در دنیای واقعی چه زمانی ممکن است که نیاز به استفاده از مهارت های بوکس خود داشته باشید، و اگرچه امیدواریم که هیچگاه مجبور به استفاده از آنها نباشید، اما هیچ ایرادی ندارد که همیشه آماده باشید.

فواید کیسه بوکس

 

کاهش استرس

به طور کلی ورزش کردن روشی موثر برای کاهش استرس است و باعث ترشح هورمون دوپامین می شود. یکی از بهترین فواید ورزش بوکس این است که می توانید به کیسۀ بوکس مشت بزنید و با اینکار خشم و استرس را کاهش دهید. با انجام ورزش بوکس هورمون اندورفین در بدن شما ترشح شده و به همین دلیل استرس شما به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. در طول تمرین همه استرس ، انرژی های بیهوده و افکار منفی را از ذهن تان پاک کرده و بعد از تمرین ، فردی خسته؛ اما قوی بیرون خواهید آمد. بوکس، یک ورزش پر انرژی برای آرام کردن ذهن است. این ورزش بعلت شدت فشار و شدت متوسط مدت زمان ریکاوری، بعنوان یک مجرای خروجی برای استرس، بسیار موثر است.

 

بوکس ورزشی جذاب برای انجام تمرینات هوازی

یکی دیگر از دلایل توجه به این ورزش این است که این ورزش میتواند در فرمی جذاب شما را ترغیب به انجام تمرینات هوازی کند. همه ما میدانیم که تمرینات هوازی برای حفظ سلامتی مان ضروری میباشند و میدانیم که آنها همچنین برای چربی سوزی نیز بسیار مهم هستند. اما مشکل اینجاست که تمرینات هوازی برای بسیاری از افراد کسل کننده میباشند. برای بسیاری از ما، تمرینات هوازی به معنی دویدن روی تردمیل به مدت یک ساعت، چندین بار در هفته می باشد. هنگام دویدن روی تردمیل یک منظره ثابت روبروی شما قرار می گیرد و مدام به ساعت نگاه می کنید که چه زمانی این فعالیت کسل کننده به پایان خواهد رسید. اما با بوکس، اوضاع بسیار متفاوت خواهد بود. انجام بوکس راهی بسیار عالی برای لذت بخش تر کردن تمرینات هوازی می باشد.

 

ساختن عضلات بزرگتر

نکته جالب توجه در مورد ورزش بوکس این است که عضلات مختلف بدن به خصوص عضلاتی میانی، دست ها و سرشانه رشد خوبی خواهند داشت. در این ورزش تمرینات مختلفی مانند شنا سوئدی، ددلیفت و جلو بازو و سرشانه انجام می شود که در رشد عضلات و ماهیچه ها بسیار اثربخش است. پس بوکس و بدنسازی به یکدیگر مرتبط هستند. بسیاری به اشتباه فکر می کنند که ورزش بوکس تنها برای عضلات بالاتنه مناسب است که اشتباه می کنند.

 

بهبود هماهنگی در بدن

ورزش بوکس دارای تمرینات بسیار زیادی است که به هماهنگی دست، پا و سایر نقاط مختلف بدن با دست ها می پردازد. هماهنگی ضربات مشت با رقص پا در رینگ نمونه هایی از این هماهنگی هایی است که معمولا بعد از تمرینات زیاد بدست خواهد آمد. برای اینکه به این توان در هماهنگی برسید، انجام حرکت طناب زنی، مشت زنی به کیسه بزرگ را به صورت منظم در تمرین روزانه خود قرار دهید.

فواید کیسه بوکس

 

تمرین بدنی کامل

فواید ورزش بوکس برای بدنسازی این است که تقریبا تمام عضلات بدن را درگیر می کند. عضلات کول، سرشانه، جلو بازو، پشت بازو، شکمی، سینه و پشت، تقریبا عضلاتی هستند. این عضلات پاهای شما هم برای اینکه درون رینگ مسابقه سر پا بمانید درگیر هستند، و به شما کمک می کند تا از حریف واقعی یا مجازی تان بگریزید. عضلات چهارسر، همسترینگ و باسن، با هم کار می کنند تا شما را در جهش هایتان کمک کرده و به مشت های شما قدرت دهند. نیرویی که شما برای هر مشت تولید می کنید، از پایین تنه شروع می شود و از ساق پاهایتان به صورت زنجیره ای جنبشی به سمت بالا هدایت می گردد. ساق پاهای قوی به چالاکی شما در رینگ مسابقه کمک می کنند.

 

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ فواید ورزش بوکس راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *