کیسه بوکس سرعتی

کیسه بوکس سرعتی

برای یک رزمی کار تقویت ضربات دست و پا از اهمیت بالایی برخوردار است و برای تمرین ضربات خود حتما از یک کیسه بوکس سرعتی خوب و باکیفیت که باید با اهداف ورزشی شما متناسب باشد.
در بسیاری از مواقع به دلیل کمبود امکانات مجبور هستید با همان کیسه بوکسی که در باشگاه وجود دارد و همه از آن استفاده می کنند کار کنید. اما در حقیقت می توان گفت که هر کیسه بوکس مخصوص هدف تمرینی خاصی می باشد. برای مثال برای کیوکوشین کاران کیسه بوکس های سفت، محکم، بزرگ و سنگین مناسب است و برای موی تای کاران کیسه بوکس های بلند و سنگین مناسب است بطوریکه کیسه بوکس آنقدر بلند است که انتهای آن روی زمین قرار می گیرد. کیسه بوکس های مخصوص بوکسور ها هم با بقیه متفاوت است این کیسه بوکس هامعمولا کوتاه و گرد هستند.
همچنین یک رزمی کار زمانی که وارد این رشته ورزشی می‌شود برای آموختن تکنیک‌ها از کیسه پانچ استفاده می‌کند. کیسه‌بوکس باید قدرت و تحمل لازم را در برابر ضربات مشت و پا داشته باشد تا بتوانید مدت زیادی از این وسیله استفاده کنید. کیسه‌بوکس انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

کیسه بوکس سنگین آویزان

این کیسه های بزرگ و سنگین معمولا از سقف آویزان می شوند و می توانند ضربه های محکمی را تحمل کنند. به طور کلی، کیسه های سنگین برای بهبود تکنیک های عمومی ضربه های دست و پا طراحی شده‌اند. یک کیسه بوکس سنگین استاندارد شکلی استوانه ای دارد، وزن آن بین 15 تا 90 کیلو است و معمولا با استفاده از یک زنجیر یا طناب از سقف آویزان می شوند. برای تمرین بوکس، MMA، موی تای، کاراته و غیره این کیسه بوکس را انتخاب کنید.

کیسه بوکس سرعتی

کیسه بوکس ایستاده

اگر در منزل و باشگاه ورزشی شما امکان آویزان کردن کیسه‌بوکس از سقف وجود ندارد می‌توانید از مدل‌های ایستاده استفاده کنید. این مدل‌ها معمولا دارای یک پایه سنگین و مقاوم هستند و قرار گرفت کیسه روی زمین و به صورت ایستاده باعث افزایش عملکرد رزمی کار حین تمرین می‌شود. اگر به ضربات کوتاه پا در ورزش خود نیاز دارید و ممکن است کیسه‌بوکس را مدام جا‌به‌جا کنید حتما مدل ایستاده را خریداری نمایید.

کیسه بوکس سرعتی (کیسه بوکس گلابی)

همانطور که از نام این کیسه بوکس ها پیدا است، یک کیسه بوکس سرعتی برای افزایش سرعت ضربات مشت طراحی شده است. تمرین با کیسه بوکس های سرعتی قدرت، زمان بندی و مقاومت شما را نیز افزایش داده و اهداف خاصی مانند کمک به ورزشکار برای بالا نگه داشتن دست یا تقویت عضلات شانه را نیز عملی می کند. کیسه بوکس های سرعتی از هوا پر می شوند و از کیسه بوکس های سنگین کوچکتر هستند، بنابراین معمولا از سقف آویزان هستند یا با به دیوار متصل می شوند. این کیسه بوکس ها معمولا به شکل یک گلابی بوده و در تمرینات مرسوم بوکس کاربرد زیادی دارند.

کیسه بوکس آدمک

اگر شما هم علاقه دارید تکنیک‌های خود را روی یک حریف ساختگی پیاده کنید که مانند انسان دارای سر و گاهی دست هم باشد این کیسه‌ها بهترین گزینه برای شما هستند. به دلیل اینکه این مدل به صورت ایستاده روی زمین قرار می‌گیرد، می‌توان آن را در دسته کیسه‌های ایستاده قرار داد. البته دارای پایه‌های بسیار قوی‌تری نسبت به مدل ایستاده هستند. از این آدمک‌ها بیشتر در ورزش جودو استفاده می‌کنند.

کیسه بوکس سرعتی

کیسه دوطرفه

کیسه دو طرفه نیز از کیسه بوکس های آپرکات می باشد و به صورت ثابت در جایی بین زمین و سقف نصب می شود. این کیسه به سرعت به جای خود بازگشته و با آمدن به سمت ورزشکار او را مجبور می کند که از خودش دفاع کند. بدین ترتیب ورزشکاران با استفاده از این کیسه بوکس می توانند جا خالی دادن را تمرین کرده و دفاع کردن را در خود تقویت نمایند.

مزیت تمرین با کیسه بوکس سرعتی

  •  کیسه بوکس کمک می کند که ضربات با دقت بیشتری بزنید.
    •    همچنین مبارز می تواند از ترکیب ضربات مشت و پا استفاده کرده و از لحاظ استقامتی قدرتی، قدرتی سرعتی، سرعت و دقت بهبود پیدا کند.
    •     شما با تمرین کردن با یک کیسه بوکس به مدت نیم ساعت در روز می‌توانید حدود ۴۰۰ کالری انرژی مصرف کنید و دارای تناسب اندام شوید.
    •    تمرین با کیسه بوکس را اگر درست انجام دهید، نسبت به ورزش‌های مشابه مانند پیاده‌روی و دویدن فشار کمتری به عضلات شما وارد می‌شود به شرطی که حرکات را به صورت صحیح انجام دهید.
    •    اگر در طول روز استرس زیادی دارید می‌توانید با تمرین روی کیسه‌بوکس استرس خود را کاهش دهید.

 

نحوه نگهداری کیسه بوکس

•    کیسه بوکس سرعتی خود را در محلی نصب کنید که نور مستقیم خورشید روی آن قرار نداشته باشد. زیرا بعد از مدتی پوسیده شده و با وارد کردن ضربه از بین می‌رود.
•    اگر از کیسه های چرمی استفاده می‌کنید، حداقل هفته‌ای یک بار آن‌ها را واکس بزنید. زیرا چرم یک ماده طبیعی بوده و بعد از مدتی خشک و شکننده می‌شود.
•    از شستن کیسه‌های چرمی جدا خودداری کنید. چرم طبیعی جزو موادی است که آب و رطوبت به بافت آن آسیب می‌زند.
•    کیسه‌بوکس شما نباید خیلی پر یا خیلی خالی باشد. زیرا در هر دو صورت با وارد کردن ضربه علاوه بر آسیب دیدن عضلات کیسه‌بوکس شما هم آسیب جدی می‌بیند.

محتوای داخلی 

معروف ترین موادی که کیسه های بوکس سرعتی با آنها پر می شوند عبارتند از :
1- شن : معمولا شن بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند کیسه بوکس سنگینی داشته باشند. پر کردن کیسه بوکس با شن راحت است و در صورت سوراخ شدن کثیفی به بار نمی آورد. نکته ی منفی در مورد کیسه بوکس های شنی این است که سختی آن در برابر رطوبت تغییر می کند.
2- هوا : کیسه بوکس های سرعتی معمولا با هوا پر می شوند. هوا ارزان است و برای کسانی که کیسه بوکسی سبک می خواهند بهترین گزینه است. یکی از مشکلات این کیسه بوکس ها این است که پس از مدتی استفاده ی مداوم دچار فرو رفتگی می شوند و باید دوباره پر شوند.
منسوجات : کیسه بوکس هایی که با منسوجات پر می شوند معمولا برای جلوگیری از کشیدگی عضلات در ناحیه مچ دست، آرنج و شانه ها مناسب هستند. منسوجات نرم، سبک و راحت هستند. بیشتر کیسه بوکس های مخصوص موی تای از ترکیب منسوجات و شن برای پر کردن وزن و عکس العمل مشخص کیسه استفاده می کنند.

 

حرف آخر وبلاگ کیسه بوکس سرعتی

امیدواریم که شما از وبلاگ کیسه بوکس سرعتی یک وسیله رزمی راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *