ویژگی های کیسه بوکس

با چه نوع کیسه بوکسی باید تمرین کرد؟

ویژگی های کیسه بوکس ، معایب استفاده از کیسه بوکس و مزایای استفاده از کیسه بوکس را در این وبلاگ به آن میپردازیم.

در بسیاری از مواقع به دلیل کمبود امکانات مجبور هستید با همان کیسه بوکسی که در باشگاه وجود دارد و همه از آن استفاده می کنند کار کنید. اما در حقیقت می توان گفت که هر کیسه بوکس مخصوص هدف تمرینی خاصی می باشد. برای مثال برای کیوکوشین کاران کیسه بوکس های سفت، محکم، بزرگ و سنگین مناسب است و برای موی تای کاران کیسه بوکس های بلند و سنگین مناسب است بطوریکه کیسه بوکس آنقدر بلند است که انتهای آن روی زمین قرار می گیرد. کیسه بوکس های مخصوص بوکسور ها هم با بقیه متفاوت است این کیسه بوکس هامعمولا کوتاه و گرد هستند.


مزایای استفاده از کیسه بوکس

کیسه بوکس کمک می کند که ضربات با دقت بیشتری بزنید. همچنین مبارز می تواند از ترکیب ضربات مشت و پا استفاده کرده و از لحاظ استقامتی قدرتی، قدرتی سرعتی، سرعت و دقت بهبود پیدا کند.
رزمی کار با استفاده از کیسه بوکس می تواند نحوه زدن ضربات را یاد گرفته و با نحوه زدن تکنیک ها بر روی بدن حریف بیشتر آشنا می شود. در کل می توان گفت استفاده از کیسه بوکس استقامت و قدرت رزمی کار را افزایش می دهد.


معایب استفاده از کیسه بوکس

به هر اندازه که کیسه بوکسی که با آن تمرین می کنید سفت تر و محکم تر باشد بیشتر ضربات شما را به عقب پرت می کند. کار مداوم با کیسه بوکس باعث تنبل شدن عضلات پشتی خواهد شد و بدن یاد خواهد گرفت که با نیروی کمی کیسه به عقب بر می گردد، بنابراین رزمی کار توجهش به عقب کشی های به موقع را از دست خواهد داد. دلیل آن این است که در کیسه های سنگین ضربه حتما به کسیه بوکس برخورد می کند اما در مبارزه واقعی حریف تلاش می کند که ضربات شما به بدنش برخورد نکند و تعداد زیادی از ضربات شما بی هوده در هوا اجرا می شوند.
به همین علت در صورتی که به این اصول بی اعتنا باشید در زمان مبارزه خیلی زود از پای در خواهید آمد زیرا به سرعت دست و پاها را جمع نکرده و به عقب نمی کشید و این فرصتی را برای حریف به وجود می آورد که ضربه خود را به شما بزند. شما باید در کنار تمرین با کیسه بوکس عضلات پشت رانتان را نیز تمرین دهید و به زمانی را برای تمرین عقب کشی، خالی و جمع کردن سریع پس از اجرای تکنیک اختصاص دهید.


ویژگی های کیسه بوکس

ویژگی های کیسه بوکس باید طوری باشد که از لحاظ سبک یا سنگین بودن منجر به مختل شدن تمرینات نشود، در زمان کار با آن درد شدیدی در مفاصل خود احساس نکنید و همچنین بدن تان زخم های پی در پی بر ندارد. همچنین کیسه بوکس باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی در کنار آن جابجا شده و رقص پا کنید و از هر زاویه ای که بخواهید بتوانید به آن ضربه بزنید. همچنین کیسه بوکس نباید پس از برخورد ضربه ها زیاد از حد تکان خورده و جابجا شود.


کیسه بوکس ها را با چه موادی پر می کنند ؟

در بروز ترین طراحی ها کیسه بوکسها را با گوی های کوچک نرمی که از آب پرشده اند  پر می کنند، با این حال موادی مثل ترکیبی از خرده های چرم و پارچه که با فشار زیاد درون استوانه داخلی کیسه قرار میگیرند، شن نرم، الیاف کائوچو، خاک اره (توصیه نمیکنیم!) و دیگر مواد نرم و ضربه پذیر پر میکنند. روکش کیسه بوکسها معمولا چرم است.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ با چه نوع کیسه بوکسی باید تمرین کرد؟ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *