راهنمای خرید کیسه بوکس

راهنمای خرید کیسه بوکس

بوکس به عنوان یک ورزش رزمی، به طور فزاینده ای به عنوان راهی برای حفظ تناسب اندام نگاه می شود. بسیاری از مردم تمایل به خرید انواع کیسه های بوکس برای خانه را دارند. یک کیسه بوکس انتخاب عالی برای باشگاه های خانگی است و می تواند در مقایسه با تردمیل ها، دوچرخه های ثابت و دستگاه های چند کاره سطح تناسبی به کاربر ارائه دهد.

درحالیکه ممکن است بسیاری از مردم آگاه نباشند، انواع مختلفی از کیسه های بوکس برای انتخاب وجود دارد. تمام کیسه های بوکس یکسان نیستند و تمام آن ها تجربه های مشت زنی یکسانی ارائه نمی کنند. بسیار مهم است که کیسه بوکس مناسب و با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید. در ادامه انواع کیسه های بوکس موجود را شرح خواهیم داد. این امر به کاربران در انتخاب کیسه بوکس، متناسب با نیازشان کمک خواهد کرد.

 

انواع کیسه های بوکس

انواع و سبک های مختلفی از کیسه بوکس برای اهداف آموزشی مختلف وجود دارد. کیسه های مشت زنی اصلی شامل کیسه های سنگین (heavy bag)، به صورت ایستاده و آویزان، کیسه آپرکات (uppercut bags)، کیسه های سرعتی (speed bags) کیسه های دوطرفه (زمین به هوا) (double-ended) هستند. خریداران باید نوع تمرینی که می خواهند انجام دهند را مشخص نموده و متناسب با آن کیسۀ مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

 

کیسه های سنگین

درحالیکه کیسه های سبک وزن هم در دسترس هستند، زمانیکه کاربر برای قدرت، بوکس و هماهنگی عضلات تمرین می کند، کیسه های سبک مفید نیستند. کیسه هایبوکس سبک وزن بیشتر برای فعالیت های ورزشی تفریحی طراحی شده اند. در بیشتر موارد، خریدار باید کیسه های سنگین را انتخاب کند. این کیسه های بوکس بدون اینکه به شدت سخت و محکم باشند، مقاومت کافی برای ارائۀ تمرینات قدرتی فراهم می کنند. کیسه های بوکس سنگین در دو گروه اصلی در دسترس هستند: کیسه های ایستاده و کیسه های آویز. انتخاب گزینۀ مناسب بستگی به نحوۀ کاربرد کیسه دارد. نوع واقعی تمرین و استفاده از کیسه های بوکس تأثیر عمده ای بر انتخاب کیسۀ مناسب خواهد داشت.

کیسه های بوکس سنگین می تواند با دو نوع مواد مختلف پر شود. آب و شن. ترجیح آب خواهد بود زیرا برگشت پذیری ایده ال دارد و حداقل آسیب را به دست کاربر می رساند. اگرچه کیسه های بوکس شنی برای دوام و سختی بیشتر ترجیح داده می شوند کیسه های شنی برای تمرینات لگد زدن مناسب هستند.

 

  • کیسه های ایستاده

کیسه های بوکس ایستاده برای قرار گرفتن روی یک پایه طراحی می شوند. این پایه ها معمولاً چرخ هایی برای جابه جایی کیسه بوکس در اطراف اتاق تمرین دارند و آن ها را به گزینه های قابل حمل برای تمرین تبدیل می کند. کیسه های ایستاده دارای دو مزیت عمده هستند.

مزیت اول این است که کیسه بوکس قابلیت جابجایی دارد و آن را مناسب اتاق های تمرین کوچک و یا موقعیت هایی که تجهیزات تمرین قابل حمل مورد نیاز است می سازد. دیگر مزیت کیسه های بوکس ایستاده مناسب بودن آن ها برای تمرینات لگد زنی است. مرکز ثقل کیسه های ایستاده در مکانی است که کیسه به پایه متصل می شود. این امر فضای بیشتری برای لگد زدن و بدست آوردن تأثیر مورد نیاز فراهم می کند کیسه های بوکس ایستاده همچنین برای مشت زدن به خوبی مورد استفاده قرار می گیرند و آن ها را به یک انتخاب تمرینی همه جانبه تبدیل می نماید.

 

کیسه بوکس ایستاده

 

  • کیسه های آویز

کیسه های آویز را می توان به دو روش مختلف نصب کرد. آن ها ممکن است به صورت معلق از سقف آویزان شوند و یا اینکه به دیوار نصب گردند. البته اگر کیسه ها به صورت معلق از سقف آویزان شوند، سطح مشت زنی را در تمامی جهات فراهم می کنند. کیسه های نصب شده بر دیوار صرفه جویی در فضا را که در مکان های کوچک مورد نیاز است فراهم می آورد. در هر صورت کیسه های آویزان برای تمرینات ویژۀ مشت زنی مناسب هستند. این کیسه ها برای تمرینات لگد زنی مناسب نمی باشند. با این حال به خاطر اینکه این کیسه ها از بالا تثبیت شده اند، قطعاً بهترین بازخورد را برای مشت زنی، مشت زنی قدرتی و مشت زنی سرعتی، ارائه می کنند. کیسه های آویزان ثابت هستند و نیاز به نصب در فضایی دارند که برای مدت زمان طولانی استفاده شوند.

 

کیسه بوکس گلابی

 

کیسه آپرکات

کیسۀ آپرکات مدل کوچک کیسه های سنگین است. این کیسه به صورت افقی نصب می شود تا ورزشکار بتواند ضرباتی که در سطح کمر شروع شده و به زیر چانه حرکت می کند را انجام دهد. کیسه احتیاج به یک فضای اختصاصی برای نصب دارد و این کیسه ها به راحتی قابل حمل نیستد.

 

کیسه های دوطرفه

این نوع کیسه ها در حدود سایز توپ های بسکتبال هستند و بین سقف و زمین با استفاده از دو فنر (coils) محکم وصل می شوند. مشابه کیسه های سرعتی، در اثر ضربه به سرعت باز می گردند، اما این مدل کیسه ها مانند حریفی که ضربه می زند به ورزشکار امکان تمرین مهارت های دفاعی را می دهد. ورزشکار می تواند جاخالی دادن و منحرف کردن حریف و هماهنگی را با این کیسه ها تمرین کند. این کیسه ها لازم است که به طور دائمی نصب باشد، بنابراین این کیسه ها به فضای اختصاصی نیاز دارند.

 

انتخاب وزن و مواد مناسب برای کیسه های بوکس

زمان انتخاب کیسه بوکس موارد دیگری هم باید در نظر گرفته شود کیسه های بوکس مختلف وزن های مختلفی دارند و از مواد مختلفی تولید شده اند. کاملاً مهم است که ورزشکار وزن مناسبی از کیسه بوکس را انتخاب نماید. کیسه ای که خیلی سبک است ویژگی های یک تمرین مناسب را فراهم نمی کند. کیسه ای که خیلی سنگین باشد با گذشت زمان باعث آسیب رساندن به دستان و انگشتان بوکسور می شود. به این دلایل وزن مناسب باید انتخاب شود. مواد به کار رفته در تولید کیسه های بوکس نیز بر تجربۀ کاربر و تمرینات مؤثر اثر گذار است.

 

وزن

برای کیسه های سنگین، وزن کیسه بوکس باید بر اساس قد و وزن کاربر باشد. برای مثال، مردان به طور میانگین ۵ فوت و به طور میانگین ۱۹۰ پوند وزن دارند. بنابراین یک کاربر معمولی مرد کیسه بوکس با وزن بین ۵۰ تا ۷۰ پوند وزن دارد را باید انتخاب کند. وزن های سبک تر برای افراد کوچک تر ترجیح داده می شود. اگر کاربر در استفاده از کیسه بوکس تجربه دارد و یا تنومند تر است می تواند کیسه های سنگین تر را انتخاب کند. اگرچه بهتر است زیر ۱۰۰ پوند انتخاب شود.

برای کاربرانی که ممکن است به وزن های دیگر احتیاج داشته باشند، کیسه های پر شده با آب گزینه های مناسبی است. وزن این کیسه ها با افزایش و یا برداشتن آب از آن ها قابل تنظیم است. در چنین مواردی کاربر می تواند کیسه ای را انتخاب کند و با توجه به نیازهای خود وزن آن را تنظیم نماید.

برای دیگر کیسه های بوکس شامل، کیسه های سرعتی، کیسه های آپرکات و کیسه های دوطرفه، وزن ها استاندارد هستند و نیازی به تنظیم وزن نیست.

 

مواد

دو مادۀ اصلی وجود دارد که کیسه های بوکس از آن ها ساخته می شوند. هریک از مواد مزایای خود را دارد. کیسه های مشت زنی چرمی احساس طبیعی و راحت تری را القاء کرده و تجربۀ بدون دردی را فراهم می آورند. اگرچه کیسه های چرمی گران هستند.

انتخاب دوم وینیل است. وینیل را می توان به صورت ظاهری مشابه چرم ساخت ولی زمانیکه دقیق می شوید کاملاً یکسان نیست. مزیت انتخاب کیسه های بوکس ونیلی قیمت آن ها است. کیسه های ونیلی ایستاده و یا آویز قیمت کمتری دارند.

 

نصب و نگه داری کیسه بوکس

اگر کیسه بوکس سنگین آویز را انتخاب کردید، باید اطمینان حاصل کنید که موقعیت مکانی محکم و ثابت برای پشتیبانی از تجهیزات وجود دارد. اگر چنین موقعیتی در دسترس نباشد، کیسه بوکس ایستاده انتخاب بهتری است. اولین چیزی که قبل از خرید کیسه بوکس سنگین آویز باید مدنظر قرار داد مکان آن برای آویزان کردن و یا وصل کردن به دیوار است. برای اطمینان از اینکه کیسه نمی افتد، کیسه باید با سخت افزار مناسب و نیز استفاده از یک میله در سقف و یا دیوار آویزان شود. کیسه بوکس نباید در یک محل سست از سقف و یا دیوار آویزان شود. این امر می تواند سبب آسیب به کیسه و ساختار آن و در نهایت آسیب به کاربر گردد.

اگر کیسه بوکس در خارج از منزل استفاده می شود باید مدل مناسب انتخاب گردد. کیسه های بوکس طراحی شده برای داخل ضد آب نیستند. اگر باران ببارد به کیسه بوکس آسیب می رسد. به منظور اطمینان از اینکه کیسه بوکس دوام طولانی مدتی خواهد داشت اگر قصد تمرین در فضاب باز را دارید، باید مدل های داخل / فضای باز انتخاب شود. این مدل ها از مواد ضد آب تولید شده و دارای فریم ضد زنگ هستند.

 

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ راهنمای خرید کیسه بوکس راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *