آسیب های ورزش بوکس

درویشی اسپرت

آسیب های ورزش بوکس , درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد

چقدر با آسیب های ورزش بوکس آشنا هستید؟ ورزش بوکس از دوران محمدعلی کلی تا فلوید می ودر و تا همین حالا، جزء لیست پرطرفدارترین ورزش‌ها بوده. طرفدارانش هم خانم و آقا نمی‌شناسد. دیدن مبارزات پربرخورد، هرکسی را به هیجان می‌آورد.

بوکس یکی از خطرناک‌ترین ورزش‌هاست. به همین دلیل احتمال آسیب‌ دیدن افراد در آن، بیشتر از ورزش‌های دیگر است. گاهی صدمات مسابقات آن به حدی‌ست که یک عمر با ورزشکار باقی می‌ماند. دانستنِ آسیب‌ های ورزش بوکس و راه مقابله با آن برای هر بوکسوری مهم و ضروری‌ است. با ما همراه باشید تا انواع آسیب های ورزش بوکس و راه‌های درمان وپیشگیری از آن را به شما بگوییم.

آسیب های ورزش بوکس

آسیب های ورزش بوکس

آگاهی کامل از خطرات و آسیب های ورزش بوکس کمک می‌کند تا از صدمات آن در امان بمانید. پس می‌رویم سراغ معرفی 7 آسیب شایع که ممکن است برای هر بوکسوری از مبتدی تا حرفه‌ای پیش بیاید.

پارگی و بریدگی

چنین مواردی بیشتر از تمرینات، در فایت‌های حرفه‌ای رخ می‌دهد. اگرچه امکان پارگیِ ابرو یا پلک در حین تمرین هم وجود دارد. اگر پارگی و خونریزی در حین مبارزه پیش بیاید، باید بازی در لحظه متوقف شود تا جلوی خونریزی گرفته شود و درمان‌های لازم انجام گیرد.

خون‌ریزی بینی

خون‌ریزی بینی یکی از شایع‌ترین آسیب های ورزش بوکس است. به‌طوری که خیلی بعید است بوکسوری پیدا شود که تا به‌حال وسط مبارزه، دچار این اتفاق نشده باشد. این وضعیت می‌تواند صرفا به دلیل گرفتگی‌های داخل بینی باشد. البته شاید هم خبر از یک شکستگی داخلی بدهد.

کبودی و کوفتگی

این اتفاق کاملا طبیعی است. هر مشتی که به سر و صورت بوکسور برخورد می‌کند، باعث کوفتگی و کبودی در این ناحیه می‌شود. کبودی‌ها هنگامی رخ می‌دهند که رگ‌های خونیِ زیر پوست، آسیب دیده باشد؛ مانند کبودیِ زیر چشم.
بافت نرم قفسه سینه هم به دلیل ضربات و برخوردها به‌راحتی دچار کبودی خواهد شد. استفاده از کمپرس یخ می‌تواند التهاب و درد را کاهش دهد.

شکستگی

بوکسورها معمولاً با شکستگی استخوان رفیق هستند. شکستگی در نواحی بینی، فک، استخوان ابرو، مچ دست و دنده‌ها رخ می‌دهد. شکستگی‌های مربوط به استخوانِ کف دست (متاکارپال) در بین بوکسورها یکی از پرتکرارترین آسیب های ورزش بوکس است و به‌ «شکستگی بوکسورها» معروف است.
یادتان باشد که شکستگی در هر استخوانی که باشد نیاز به درمان فوری دارد.

آسیب های ورزش بوکس

دررفتگی شانه

در اثر ضربات سنگین به بدن یا حرکت نادرست دست، استخوان بازو می‌تواند از تیغه شانه یا کتف جدا شود. درنتیجه حالت دردناکِ دررفتگیِ شانه رخ می‌دهد. دررفتگیِ شانه یا هر مفصل دیگر باعث آسیب به بافت‌های اطراف مفصل مثل تاندون و عضلات می‌شود. به محض پیش‌آمدنِ این اتفاق، فرد باید فورا بستری شود.

کشیدگی رباط

در طی تمرین یا مبارزه، حرکات مکرر و سرعتی می‌تواند منجربه کشیدگیِ شدید رباط یا عضلات شود. کشیدگیِ خفیفِ رباط، فقط درد و کبودی به همراه دارد. اما گاهی کشیدگیِ رباط شدید است و منجربه پارگی رباط و خونریزی مفصلی می‌شود. بوکسورها مستعد کشیدگیِ رباط‌های کمر، شانه‌، بازو، زانو و مچ پا هستند.

ضربه مغزی خفیف

یکی از جدی‌ترین آسیب های ورزش بوکس ضربه شدید به سر است. این اتفاق می‌تواند منجربه ضربه مغزی‎ِ خفیف شود. در پیِ واردشدنِ ضربه به سر، ممکن است بوکسور، هوشیاری‌اش را از دست بدهد؛ یا این‌که دچار استفراغ، عدم تعادل، سرگیجه، سردرد یا فراموشی شود.
همه این‌ها ممکن است نشانی از ضربه مغزیِ خفیف باشد. در هر صورت مهم است که با بروز چنین علائمی حتما با یک متخصص مغز و اعصاب مشورت انجام بگیرد.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ آسیب های ورزش بوکس راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *