بوکس بهتر است یا موی تای

درویشی اسپرت

بوکس بهتر است یا موی تای | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد

 

بوکس بهتر است یا موی تای

سوالی که خیلی پرسیده میشود و یک دو راهی سخت برای انتخاب رشته ورزشی برای علاقه مندان به ورزش رزمی میباشد.پس باید قبل از انتخاب در مورد هر دو ورزش اطلاعاتی داشته باشیم.در ابتدا بوکس و موی تای را توضیح میدهیم و در ادامه مقایسه میکنیم و در آخر مبارزه یک بوکسور و موی تای کار را بررسی میکنیم.پس اگر شما هم سر این دوراهی قرار گرفته اید حتما تا انتها با ما باشید.

موی تای
موی تای

بوکس

بوکس یا به اصطلاح مشت زنی یکی از رشته های ورزشی محبوب در امریکاس و سالانه چندین مسابقات رسمی در این رشته برگزار میشود و جایزه آن هم رقم قابل توجهی دارد.در بوکس شما فقط مجاز به ضربات دست هستید و استفاده از پا خطا محسوب میشود.و این ورزش خیلی نفس گیر است و تا زمانی که یکی از حریفان ناک اوت نشود در راندهای پی در پی ادامه خواهد داشت.البته بوکس در دو حالت مبتدی و حرفه ای نیز برگزار میشود در مبتدی تعداد راندها ۳ و در حرفه ای ۱۵ راند است.

چند تن از معروف ترین بوکسورهای جهان مایک تایسون محمد علی کلیایواندر هالیفد.

موی تای

موی تای یکی از ورزش های رزمی قدیمی تایلندی است و شاید موی تای تایلندی را بسیار شنیده اید.این ورزش رزمی همانند بوکس در رینگ برگزار میشود اما با این تفاوت که در آن تمام ضربات آزاد است یعنی میتوانید از دست و پا و حتی سر استفاده کنید و به همین دلیل است که جزء یکی از خشن ترین ورزش های رزمی محسوب میشود.البته تکنیک های ضربات دست در این ورزش مثل بوکس است.وبرای اولین بار مسابقات رسمی آن در سال ۲۰۱۱ در ازبکستان برگزار شد.

فکر کنم با توجه به توضیحات بالا مسیر انتخاب شما واضح تر شده است.در یک نگاه میتوان گفت موی تای نسبت به بوکس بهتر است چون در بوکس شما فقط ضربات مشت را دارید اما در موی تای شما میتوانید از بیشتر بدن خود برای حمله استفاده کنید و ضربات سنگینی به حریف وارد کنید.

 

شباهت های موی تای و کیک بوکسینگ

موی تای و کیک بوکسینگ هر دو بسیار استراتژیک هستند، آموزش پا، و سایر تکنیک های مورد نیاز برای فرار از ضربات حریف و ضربه های زمینی.
به همین ترتیب، بسیاری از تکنیک های آموزش داده شده در موی تای مشابه تکنیک هایی است که در کیک بوکسینگ، آموزش داده می شود.
هر دوی این ورزش ها از هنرهای رزمی چشمگیر هستند و چندین بار در بالاترین سطح مسابقات اثبات شده اند.

تفاوت های موی تای و کیک بوکسینگ

اولین و بارزترین تفاوتی که احتمالاً بین کیک بوکسینگ و موی تای مشاهده می شود این است که موی تای یک سیستم قابل توجه هشت نقطه ای است که شامل ضربه زدن با آرنج و زانو و همچنین ضربات مشت می شود در حالی که کیک بوکسینگ چهار نقطه ای است و فقط مشت و لگد را آموزش می دهد.
تفاوت دوم، در تکنیک ها(حرکات و حملات)اتخاذ شده توسط مبارزان منفرد است.

در موی تای، جنگنده ها تقریباً در درجه اول به جلو حرکت می کنند.
به مبارزان موی تای آموخته می شود كه وقت بگذرانند و با تهاجم به جلو برود و حمله كند و پس از آن حریف ضد حمله را انجام می دهد که این ضد حمله ها بخش اساسی از موی تای است.

حرکت کیک بوکسرها به طور کلی در مقایسه با حرکت مبارزان موی تای کمی سیال تر و ماهیت دفاعی دارد.
کیک بوکسرها به جای تکیه بر حرکت تهاجمی به جلو و ضد حمله، از پا و زاویه های خود کمی بیشتر برای تنظیم حملات استفاده می کنند.
این بدان معنا نیست که ضربات پا به هیچ وجه در موی تای یافت نمی شود، اما می توان گفت که این فقط در کیک بوکسینگ کمی برجسته تر است.
با این حال، در انجام این ضربات، توجه به این نکته حائز اهمیت است که در این دو ورزش از نظر محل مجاز بودن ضربه زدن به حریف نیز اختلاف وجود دارد. در موی تای ضربات پا و ضربات زیر کمر مجاز است اما منطقه کشاله ران از حد مجاز خارج است.
به طور کلی در کیک بوکسینگ، مبارزان کاملاً مجاز نیستند که حریفان خود را از زیر کمر لگد بزنند.

۵ دلیل مهم برای انتخاب موی تای :

۱-موی تای در تمام محدوده های مبارزه موثر است.
۲-یادگیری آن آسان و برای دفاع شخصی بسیار مفید است.
۳-نوع تمرینات آن هوازی و هم بی هوازی است.
۴-موی تای یکی از پایه های کلیدی برای رقابت های mma است.
۵-موی تای اثربخشی زیادی در بالابردن پتانسیل بدنی در تمام زمینه ها دارد.

 

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ بوکس بهتر است یا موی تای راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *