روش یادگیری بوکس در خانه 6 نکته آخر

درویشی اسپرت

روش یادگیری بوکس در خانه 6 نکته آخر | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد

16 تا 22…

17- تجهیزات آموزش بوکس

با توجه به موارد ذکر شده، به احتمال زیاد به همه چیز احتیاج دارید تا یک بوکسور موفق باشید. منتها اگر قصد شرکت در مسابقات را ندارید، چندان مهم نیست.

روش یادگیری بوکس در خانه 6 نکته آخر

باشگاه و مربی

سریع ترین روش یادگیری، آموختن از کسی است که می داند چه کاری انجام می دهد. افراد و محیط پیرامون شما تاثیر زیادی در رشد شما دارند. آموزش با مربیان و مبارزان بهتر سطح مهارت شما را به سرعت بهبود می بخشد. آموزش توسط خودتان یا با مبارزان سطح پایین پیشرفت شما را کند می کند. با این تفاسیر، بهترین شرایط برای یادگیری، رفتن به سالن ورزشی و کار با مربی است. این کار سخت و ترسناک و خارج از حیطه راحتی شما خواهد بود اما شما را به یک مبارز بهتر تبدیل می کند!

حریف

یک حریف می تواند در حفظ تمرکز به شما کمک کند، با شما تمرین کند، با شما بدود، با شما مبارزه کند، به شما انگیزه دهد و شما را فراتر از حد خود قرار دهد. بوکس مانند بسیاری از فعالیت های دیگر، اگر با دیگران انجام شود، هزاران بار سرگرم کننده تر است. تلاش برای یادگیری بوکس بدون حریف، مانند یادگیری بازی شطرنج به تنهایی است. بالاخره هنگام رو به رو شدن با یک حریف زنده، همه جور احتمالات نامربوط را تصور می‌کنید. اگر دوست ندارید یادگیری شما تا ابد طول بکشد، یک حریف پیدا کنید تا بتوانید به صورت نمایی پیشرفت کنید.

کیسه بوکس

یک مبتدی به کیسه بوکس سنگین نیاز دارد تا فرم پانچ، قدرت ضربه، سرعت ضربه و استقامت و توان ضربه زدن را تمرین کند. در ابتدا احتمالا بسیار سرگرم کننده خواهد بود زیرا هرگز فرصتی برای استفاده از تمام انرژی خود ندارید. سرانجام به کارهای بزرگ تر و بهتری می پردازید اما برای یک مبتدی، کیسه بوکس سرگرم کننده است.

کیسه دو طرفه

روش عالی برای افزایش دقت، زمان بندی و سرعت دست است. این مورد به عنوان یک مکمل یا حتی جایگزینی برای کیسه بوکس، به ویژه برای بوکسورهای با مهارت بالاتر توصیه می شود.

طناب بازی

با قیمت حدود 100 هزار تومان، نمی توانید وسیله ای بهتر از آن برای بوکس پیدا کنید که به توسعه و بهبود کلی شرایط بوکس مانند، تعادل و بالانس، کار با پا و حتی توانایی های پانچ کمک کند. طناب بازی یک روش معمول برای گرم کردن، تمرین و سرد کردن برای بوکسورها است.

کیسه سرعت

برای ایجاد ریتم، زمان بندی، دقت، سرعت دست و استقامت بازو عالی است. کیسه سرعت برای بوکسورهای حرفه ای بسیار مهم است اما برای افرادی که تفریحی کار می کنند، واقعا نیاز نیست. اگر به یکی از آن ‌ها دسترسی داشته باشید، عالی است.

رینگ بوکس

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه بوکس را طبق قوانین و سناریوهای متداول بوکس یاد بگیرید، می توانید در هر جایی تمرین کنید اما یک رینگ بوکس بهترین جا است. داشتن رینگ به منظور محدود کردن منطقه فعالیت کمک می کند تا شما یا طرف مقابل خود نتوانید از محدوده خارج شوید. همچنین شما را مجبور می کند مهارت های مبارزه در فواصل دور و همچنین مبارزه سطح نزدیک را توسعه دهید. از نظر روانشناسی، قرار گرفتن در رینگ شما را مجبور می کند بدون هیچ گزینه ای برای کناره‌ گیری، با حریف خود مبارزه کنید.

روش یادگیری بوکس در خانه 6 نکته آخر

18- تمرین بوکس

در زیر یک ایده کلی درباره تمرین بوکس پایه ارائه شده است. این ممکن است برای خیلی از ورزشکاران بسیار آسان باشد و برای برخی دیگر نیز بسیار سخت باشد. آن چه را می توانید انجام دهید و راه خود را پیش ببرید. اگر کاری سخت است، می دانید که باید آن را بیش تر انجام دهید. اگر صدمه دیدید، متوقف شوید. اما این آخرین تمرین شما نباشد. مجددا به تمرین برگردید.

روش یادگیری بوکس در خانه 6 نکته آخر

گرم کردن در بوکس

3 ROUNDS – بدوید یا طناب بزنید. (هر دو گزینه هم خوب هستند)
3 ROUNDS – مشت زدن به حریف خیالی
کشش و حرکت به اطراف برای گرم کردن بدن

تمرین بوکس

3.1 ROUNDS – تمرین تمرکز با مربی / حریف (برای توسعه مهارت های جدید)
3.2 ROUNDS – کیسه بوکس سنگین
3.3 ROUNDS – کیسه سرعت
3.4 ROUNDS – کیسه دو طرفه
3.5 ROUNDS – تمرین بیش تر با حریف خیالی (برای تقویت مهارت های آموزشی جدید و گرم کردن برای اسپارینگ)
3.6 ROUNDS – اسپارینگ، می تواند برای اهداف آموزشی یا یادگیری باشد
3.7 ROUNDS – فعالیت های دیگر که می تواند شامل پلیومتریک، تمرین تاباتا، تمرین مقاومت، کالیستنیک و غیره باشد.

سرد کردن بدن در بوکس

100.1 تا شنا
100.2 تا بشین پاشو
100.3 تا کرانچ
دوباره حرکات کششی انجام دهید تا دچار درد و گرفتگی نشوید.

نکات آموزشی بوکس:

از همه افراد راهنمایی بخواهید. چیزهای شگفت انگیز زیادی وجود دارد که هنگام مشاوره گرفتن از زوایای مختلف یاد خواهید گرفت – بیش از یک راه برای انجام کارها وجود دارد ، شما باید همه آن ها را یاد بگیرید (چیزی تحت عنوان “بهترین راه” وجود ندارد)
درست غذا بخورید. زیرا این کار به شما انرژی بیش تری می بخشد و بهبودی و سرعت بازیابی شما را تسریع می کند.

19- استراتژی و راهکارهای بوکس پایه

90 درصد بوکس ذهنی است

وقتی نوبت به رقابت در ورزشگاه یا مسابقات می رسد، مجبور خواهید بود در یک مقطع یا موارد دیگر به بررسی مشکلات اعتماد به نفس بپردازید. طبیعی است که مردم بعد از اولین شکست بزرگ خود تردید کنند. ممکن است تعجب کنید که اصلا بوکس برای شما مناسب است یا خیر. یا شاید احساس کنید که به یک وضعیت ثابت رسیده اید و نمی توانید پیشرفت کنید. در این جا چند راهنما برای کمک به شما در غلبه بر این چالش های ذهنی آورده شده است.

روش یادگیری بوکس در خانه 6 نکته آخر

20- سبک بوکس

افراد زیادی سؤال می کنند:

بهترین سبک بوکس چیست؟
چگونه می توانم مثل Mike Tyson مبارزه کنم؟ چگونه می توانم مثل Floyd Mayweather مبارزه کنم؟
از چه سبک بوکسی استفاده کنم؟
خوب گوش کنید، توضیح در این مورد سخت است اما تمام تلاش خود را خواهیم کرد. در این جا چیزی به عنوان “سبک مبارزه” یا حتی “بهترین سبک و تکنیک” وجود ندارد. تنها سبکی که اهمیت دارد سبک طبیعی شماست. که به معنای انجام طبیعی ترین و آسان ترین کارها است. در واقع حتی لازم نیست در مورد سبک فکر کنید. فقط تکنیک، تمرین و استراتژی بوکس خود را با گذشت زمان بهبود بخشید، بنابراین “سبک” شما نتیجه ای از این امر خواهد بود. مهم این است که شما برنده شوید، نه شکلی که به نظر می رسید.

هدف شماره یک شما این است که همیشه بهترین انتخاب را بکنید

و بهترین انتخاب آن چیزی است که ساده ترین و طبیعی ترین حالت را برای شما ایجاد می کند. یک پسر قد بلند ممکن است با افراد قد بلند راحت تر مبارزه کند. برای یک پسر کوتاه قامت ممکن است مبارزه با افراد کوتاه ساده باشد. Mike Tyson به روش خود مبارزه می کند زیرا این ساده ترین راه برای اوست. او پانچ های محکم را پرتاب می کند زیرا در حال حاضر یک شخص قوی است و برای این که قوی باشد، تلاش بیش تری نمی کند.

محمد علی می تواند در اطراف رینگ برقصد زیرا او در حرکات پا بسیار عالی است. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، باید حرکات پاهای خود را تا جایی که آسان باشد، توسعه دهید. بعلاوه تلاش نکنید که همانند محمد علی باشید؛ وقتی مهارت ها، توانایی و شرایط او را ندارید تنها باعث اتلاف انرژی خواهید شد. همه مبارزان عالی که می بینید از سبک متمایز خود برخوردار هستند زیرا آن ها ساده ترین راه موفقیت را برای خودشان پیدا کرده اند. بنابراین برای موفقیت باید آسان ترین راه (نه سریع ترین) را پیدا کنید.

البته این بدان معنا نیست که سبک شما هرگز تغییر نمی کند. زیرا مهارت، فیزیک و ذهنیت شما با گذشت زمان تغییر خواهد کرد؛ بنابراین سبک شما نیز تغییر خواهد کرد. سبک شما به تدریج با جنبش های جدید و رویکردهای جدید در مبارزات برایتان طبیعی تر و ملموس تر خواهد شد. اما این تنها در صورتی اتفاق می افتد که به جای تلاش برای کپی کردن از شخص دیگر، روی خودتان متمرکز شوید. خوب است که از جای دیگر الهام بگیرید، اما روی خودتان متمرکز شوید!

روش یادگیری بوکس در خانه 6 نکته آخر

21-اسپارینگ بوکس

امیدواریم که شما بدانید چه کاری انجام می دهید یا حداقل از کسی که می داند چه کاری انجام می دهد، آموزش می بینید. اسپارینگ می تواند خیلی سریع به یک موضوع خطرناک برای تقلید ناشیانه تبدیل شود. یک ویدئوی جالب از یوتیوب ممکن است نشان دهد که افرادی در حیاط خلوت مشغول مبارزه هستند … وقتی شما این کار را می کنید، بدترین اتفاق می افتد – بینی شما می شکند، دچار ضربه مغزی، آسیب یا حتی مرگ می شوید. این موارد واقعا اتفاق می افتد. بوکس بازی و سرگرمی نیست. بلکه یک ورزش جدی است. آرام باشید و با آرامش راه خود را تا حداکثر سرعت پیش ببرید، این تنها راه ایمن برای یادگیری چیزی است.

تمرینات اسپارینگ

مهم است که راه خود را برای یادگیری کامل اسپارینگ ادامه دهید، به خصوص اگر یک فرد تازه کار باشید. آسان و آهسته پیش بروید و حرکت کنید. اگر صدمه دیدید، سریع پیش بروید. اگر کسی این نکته را نادیده گرفت، سریع پیش می رود. توصیه می کنیم قبل از مبازره و پرتاب پانچ، ابتدا با یک حریف خیالی مبارزه کنید، سپس فقط جب انجام دهید. همچنین ایده خوبی است که در ابتدا با یک راند 2 دقیقه ای شروع کنید. خسته شدن سریع به معنای ضعف نیست، این حالتی طبیعی است که برای بسیاری از مبارزان اتفاق می افتد، به خصوص اگر آن ها به استرس مبازه عادت نداشته باشند.

نکات مربوط به اسپارینگ

تجهیزات ایمنی بپوشید (مخافظ دهان، سر و غیره).
با کسی که به شما کمک می کند تا نحوه بهتر مبارزه کردن را یاد بگیرید، تمرین کنید (فقط یکدیگر را مورد ضرب و شتم قرار ندهید).
با کسی که تلاش می کند به شما آسیب برساند مبارزه نکنید (این کار را به زمانی که بهتر آموزش دیدید) محول کنید.
شما به مربی خود بدهکار نیستید، پس اجازه ندهید که شما را وادار به شرایط خطرناک کند.
دست هایتان را بالا بگیرید، به حریف خود نگاه کنید، نفس بکشید.
بیش از 3-5 پانچ به طور همزمان پرتاب نکنید.
همیشه خسته خواهید شد. پس بهتر است به جای دفاع، به خاطر پرتاب پانچ خسته شوید.

22- استراتژی و راهکارهای مبارزه پایه

هر فرد مبتدی حداقل باید با استراتژی مبارزه پایه که در زیر عنوان شده شروع کند. می توانید از این کار در مبارزات سخت یا حتی درگیری استفاده کنید. هدف این است که بدون این که خود را کاملا آزاد بگذارید، چند امتیاز کسب کنید. اگر این کار را درست انجام دهید می توانید خیلی فاصله بگیرید.

1.دور اول: حرکت کنید و سعی کنید حریف خود را لمس کنید. نحوه حرکت او را ببینید و نقطه ضعف او را پیدا کنید. او را زیر نظر داشته باشید و بدون این که انرژی زیادی مصرف کنید به او ضربه بزنید. برای دورهای بعدی انرژی خود را ذخیره کنید.
2.دور دوم: شما باید ریتم حرکت حریف را درک کنید. شروع به پرتاب پانچ های محکم تر کنید و بدون ملاحظه، حمله متقابل انجام دهید. مراقب فاصله خود تا طناب های دور رینگ باشید و حواستان باشد که پانچ پرتاب می کنید یا به یک کیسه بوکس مشت می زنید.
3.دور سوم: سنگ تمام بگذارید. مؤثرترین پانچ های خود را تا حد امکان پرتاب کنید. مهاجم باشید اما بی پروا نباشید. آخرین دور است، بنابراین تا می توانید سخت کار کنید. قبل از شنیدن صدای زنگ، انرژی خود را تخلیه کنید.

سبک های مبارزات پایه

این ها برخی ایده‌ های کلی برای مبارزه با انواع مختلفی از حریفان هستند. اما به هر حال یک راهنمای کامل نیست. در نهایت، شما باید شرایط و تکنیک خود را بهبود بخشید تا توانایی مبارزه خود را ارتقا دهید. در کنار این که مهارت های بوکس شما توسعه می یابد، توانایی شما برای مبارزه با انواع مختلفی از حریفان نیز بیش تر می شود. و حتی در این صورت، همیشه شخصی خواهد بود که به راحتی سبک شما را نفی می کند.

1.پانچ قدرتی –

یا از یک دفاع خوب استفاده کنید یا خیلی حرکت کنید. هدف این است که بدون استفاده از انرژی بیش تر، از پانچ های حریف جلوگیری شود. شما باید او را خسته کنید و وقتی پانچ هایش به شما صدمه نزد، به او حمله کنید.

2.دونده سرعتی –

مانند زمانی که با یک کیسه سرعتی تمرین می کنید و نه یک کیسه بوکس سنگین، با سرعت به حریفان حمله کنید. این بدان معناست که از پانچ های سریع استفاده کنید، نه از پانچ های قدرتی. اگر از مشت های سرعتی زیادی استفاده کنید، در نهایت می توانید او را گیر بیندازید. پس از انجام این کار، می توانید شات های قوی تری را امتحان کنید.

13.پوسته دفاعی –

اگر تعداد زیادی پانچ را پرتاب کنید به آن شکاف خواهید رسید. قبل از حمله، سعی کنید به پهلو یا پشت سر او بروید، فقط در مقابل او نایستید و حمله متقابل انجام ندهید. وقت کشی کنید، عجله ای نیست زیرا او هیچ چیزی پرتاب نمی کند.

4.مهاجم افراطی –

این حریفان می توانند برای مبتدیان کابوس باشند. وقت برای فکر کردن ندارید، بنابراین تمام کاری که می توانید انجام دهید این است که سریع واکنش نشان دهید؛ منتها امیدواریم تا حریف خسته نشده، خسته نشوید. باهوش باشید و با پانچ های خوب هدف بگیرید. به او نزدیک شوید تا فضای پانچ زدن را از بین ببرید یا از یک محافظ محکم استفاده کنید تا بسیاری از پانچ های او را مسدود کنید. دوباره واکنش نشان دهید تا حداقل مبارزه را داشته باشید یا در نهایت به شکل یک کیسه بوکس شکست خواهید خورد.

5.گارد با برد بلند –

با یک گارد بلند جلو بیایید و تعدادی اورهند راست هوشمندانه و دقیق پرتاب کنید. سعی کنید پانچ پرتاب کنید و ببینید آیا می توانید او را خسته کنید. هدف این است که بدون ضربه زدن یا استفاده از انرژی زیاد وارد محدوده شوید.

6.گارد با برد کوتاه –

اگر نمی توانید به سر حریف ضربه بزنید، بدن را هدف بگیرید و راه خود را ادامه دهید. یک ایده خوب این است که سینه را هدف قرار دهید و او را مجبور به مسدود کردن و دفاع در آن جا کنید، سپس به سمت سر یا شکم بروید.

22- اشتباهات مربوط به بوکس برای مبتدیان

اشتباهات تکنیکی مبتدیان

1.اجازه دهید سرتان روی زانو خم شود.
2.در هنگامی که پانچ نمی زنید، بدن و مشتتان را محکم نگه می دارید.
3.اجازه می دهید پاهای شما هنگام پانچ بلند شوند (تعادل، تماس با زمین و قدرت را کاهش می دهد).
4.هنگام دفاع، چشم را می پوشانید.
5.بیش از حد به خود متکی هستید. حتما از همه راهنمایی بخواهید. هنگامی که از زوایای مختلف مشاوره بگیرید، آن چه بیاموزید شگفت انگیز می شود – بیش از یک راه برای انجام کارها وجود دارد، باید همه آن ها را یاد بگیرید ( عبارت “بهترین راه” وجود ندارد).

اشتباهات آموزشی مبتدیان

1.نداشتن یک مربی خوب، و فکر کردن به این که می توانید همه چیز را به تنهایی یاد بگیرید (یک مبارز با مربی می تواند به راحتی 3 برابر سریع تر از یک فرد تک رو یاد بگیرد).
2.کیسه بوکس خیلی سنگین
3.تمرکز بیش از حد بر روی قدرت (به جای سرعت، استقامت، تعادل، دقت و غیره).
4.به اندازه کافی با حریف خیالی مبارزه نمی کنید.
5.در طول هفته روزهایی برای استراحت در نظر نمی گیرید.
6.تمرینات واکنشی (اسپارینگ، ميت ها) به مراتب سودمندتر از تمرین و تکرار (مبارزه با حریف خیالی، کیسه تمرین و غيره) است.

اشتباهات مبارزه مبتدیان

1.دستانتان را پایین می اندازید.
2.به جای استفاده از step – drag یا قدم – کشیدن، گام پرشی انجام می دهید.
3.نگاه نکردن به حریف (مخصوصا هنگام بازدم).
4.پرتاب پانچ های خیلی کم یا خیلی زیاد، در بهترین ترکیب به طور هم زمان 3-5 پانچ محکم پرتاب می شود.
5.به جای این که منتظر بمانید تا زمان عکس العمل شما برسد، می خواهید با پانچ به آن برسید.
6.به طور مرتب از جب استفاده نمی کنید.

روش یادگیری بوکس در خانه 6 نکته آخر

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ بوکس بهتر است یا موی تای راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *