روش یادگیری بوکس در خانه 8 نکته دوم

درویشی اسپرت

روش یادگیری بوکس در خانه 8 نکته دوم | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد

9 تا 16….

9- آپرکات چپ – پانچ خطرناک برای فواصل نزدیک تا دور

پاهای خود را در جهت عقربه های ساعت (حدود 90 درجه) بچرخانید و پاشنه راست را پایین بیاورید و پاشنه چپ را بلند کنید.
بدن شما درست مانند هوک چپ می چرخد (به جلو یا عقب متمایل نشوید).
با آرنج خود به سمت پایین اشاره کنید، مشت چپ خود را کمی پرتاب کنید و هنگام بازدم آن را به سمت بالا بچرخانید.
با کف دست رو به بالا پانچ انجام دهید.
پانچ را جمع و جور کنید و به سرعت به حالت استنس برگردید.
*** می توانید این پانچ را مستقیم تر یا خمیده تر و به سمت سر یا بدن پرتاب کنید.

آپرکات چپ یک پانچ بزرگ برای استفاده در فواصل نزدیک یا حتی فواصل متوسط است. بسیار قدرتمندتر از jab است، سریع انجام می گیرد، و کاملا غیر منتظره است. تنها خطرش این است که شما باید به حریف خود نزدیک شوید اما شانه سمت چپ شما قادر به دفاع در برابر حریف از سمت راست نیست.

 آپرکات چپ – پانچ خطرناک برای فواصل نزدیک تا دور
آپرکات چپ – پانچ خطرناک برای فواصل نزدیک تا دور

10- آپرکات راست – پانچ خطرناک برای فواصل نزدیک تا دور

1.باسن و بالا تنه تان CCW را بچرخانید تا پای راست شما (در حدود 90 درجه) بچرخد.
2.بدن شما درست مانند یک cross راست می چرخد (به جلو یا عقب متمایل نشوید).
3.با آرنج خود به سمت پایین اشاره کنید، مشت راست خود را کمی پایین بیاورید و هنگام بازدم آن را به سمت بالا بچرخانید.
4.با کف دست رو به بالا پانچ انجام دهید.
5.پانچ را جمع و جور کنید و به سرعت به حالت استنس برگردید.

آپرکات سمت راست یک پانچ ویرانگر است که می تواند در فواصل نزدیک یا متوسط استفاده شود. برای پرتاب کردن روی سر یا بدن بسیار قدرتمند است. بزرگ ترین خطر این حرکت این است که دست راست خود را رها می کنید و خود را در مقابل هوک چپ حریف قرار می دهید.

11- ترکیب های پانچ پایه

ترکیبات پانچ اساسی برای مبتدیان! سیستم شماره گذاری پانچ را در زیر بیاموزید و سپس تمام ترکیبات اصلی را امتحان کنید. هر بوکسور فصلی بر این ترکیب ها تسلط دارد.

1- جب

2- مشت راست ضربدری

3- هوک چپ

4- اورهند راست

5- آپرکات چپ

6- آپرکات راست

b = بدن

*** مثال: 1 – 2 – 3 bبه معنای ضربه زدن به سر، سپس مشت راست ضربدری به سر، سپس هوک چپ به بدن است.

ترکیب های مشترک بوکس
1-1
1-1b
1-2
1-2b
b1-2
1-1-2
1-2-1-1
1-2-3
1-2-1-2
1-2-3-2
1-2-b3-2
1-2-5-2
1-6-3-2
1-2-3-2-1
هیچ قانونی برای ترکیب های بوکس وجود ندارد. شما می توانید هر گونه پانچ دلخواه خود را به هر ترتیبی که می خواهید پرتاب کنید. قطعا دستورالعمل هایی در مورد برخی از فیلر پانچ های سریع (مانند جب) وجود دارد. بعلاوه طبیعی کردن پانچ های متناوب بین دست راست و چپ ایده خوبی برای چرخش دوبل به چپ و چرخش دوبل به راست جهت گیج کردن حریف خود است.

بعدا ترکیبات دیگری را یاد خواهید گرفت (برخی از آن ها دارای حرکات تدافعی هستند) و در نهایت وضعیت خود را با شرایط تطبیق می دهید.

 

12- دفاع پایه ای بوکس

تکنیک های دفاعی بسیاری وجود دارد که ممکن است در مورد آن ها شنیده باشید، منتها برخی از آن ها تخیلی تر از سایرین هستند. اولین چیزی که یک بوکسور مبتدی باید یاد بگیرد نحوه دفاع کردن است. مسدود کردن ساده ترین راه برای باقی ماندن در وضعیت مشت زنی بدون صدمه دیدن است. و برای مبتدیان، مسدود کردن امن ترین راه است زیرا زوایای پانچ را می بندد. هنگامی که مسدود کردن را یاد گرفتید، می توانید به سراغ موارد پیشرفته تری مانند دفع کردن، چرخش و گریز بروید. فواید اصلی فنون دفاعی پیشرفته تر این است که آن ها به شما اجازه می دهند بدون استفاده از دست، از خود دفاع کنید، به این ترتیب دستان شما آزاد است و می توانید به راحتی پانچ بزنید!

مسدود کردن ساده ترین راه است

دفاع پایه ای بوکس
دفاع پایه ای بوکس

مسدود کردن پانچ سر

1.دستکش هایتان را به هم نزدیک کنید تا صورت خود را بپوشانید.
2.برای جلوگیری از پانچ های دست چپ، دستکش راست را بالا بیاورید.
3.برای جلوگیری از پانچ های دست راست، دستکش چپ را بالابیاوری

مسدود کردن پانچ بدن

1.آرنج هایتان را به هم نزدیک کنید.
2.آرنج راستتان را برای انسداد پانچ دست چپ پایین تر بیاورید.
3.آرنج چپتان را برای انسداد پانچ دست راست پایین تر بیاورید.

نکات مربوط به دفاع در مورد بوکس

1.به جای تعقیب پانچ (که باعث آزادتر شدن شما می شود) فضا را با استتار خودتان امن تر است.
2.نگاه خود را به طرف مقابل بدوزید (پانچ هایی که می بینید به همان اندازه به شما آسیب نمی رسانند).
3.متعادل بمانید، دفع پانچ بدون عقب کشیدن هنگامی که بر روی هر دو پا ایستاده اید، آسان تر است.
4.حمله متقابل داشته باشید، تنها راه رفتن از حالت دفاعی به تهاجمی، پانچ برگشتی است.
5.گام به عقب و خروج از محدوده، ساده ترین راه برای جلوگیری از همه پانچ ها است.
6.در مقابل دستان قوی اگر نمی توانید در مقابل همه حرکات دفاع کنید، حداقل مراقب پانچ های بزرگ باشید.
البته دفاع کردن چیزی بیش تر از نزدیک کردن دستکش به خود است اما این شروع خوبی برای مبتدیان است. نیازی به انجام کارهای فانتزی، یا گیج شدن در مورد این که دست خود را کجا قرار دهید، نیست. دستانتان را به سمت صورت، یا آرنج های خود را به سمت بدنتان نزدیک کنید.

روش یادگیری بوکس در خانه 8 نکته دوم

13- پانچ متقابل در بوکس پایه

سرانجام متوجه خواهید شد که بوکس تقریبا هیچ وقت متوقف نمی شود. شما همیشه به طور همزمان حمله و دفاع خواهید کرد، بنابراین باید مهارت های بوکس تهاجمی و تدافعی را با هم ترکیب کنید. برای افراد مبتدی، ساده ترین راه مقابله این است که ابتدا مسدود کنید و بلافاصله پس از آن مقابله کنید. با جب ها می توان با پرتاب همزمان یک پانچ دیگر یا ابتدا مسدود کردن و سپس مقابله با آن مقابله کرد.

با پیشرفت مهارت های خود، در نهایت خواهید آموخت که هر پانچ با پانچ دیگر قابل مقابله است. قسمت دشوار، چگونگی انجام آن است. در حال حاضر، شما باید روی حرکات متقابل ساده تر برای مبتدیانی که نیاز به حرکات دفاعی سطح بالا ندارند، تمرکز کنید.

 

جب متقابل پایه

1.جب خود را پرتاب کنید (سر یا بدن).
2.پانچ دیگری پرتاب کنید (سر یا بدن).
3.در ابتدا مسدود کردن و سپس مقابله با آن ممکن است به اندازه کافی برای مقابله متقابل سریع نباشد.

کراس راست/ اورهند / آپرکات متقابل پایه

1.دست راست را با یک جب بلند تکان دهید.
2.یا یک هوک چپ سریع، قبل یا بعد از حمله سمت راست حریف خود پرتاب کنید.
3.ابتدا مسدود کنید، سپس دست راست خود را پرتاب کنید.

هوک چپ/ آپرکات متقابل پایه

1.یک جب سمت چپ بلند پرتاب کنید.
2.ابتدا مسدود کنید، سپس یک حرکت متقابل به سمت راست پرتاب کنید.

 

14- آموزش بوکس پایه

بهترین راه برای آموزش بوکس، رفتن به یک باشگاه واقعی بوکس پر از مربیان دارای مجوز بوکس و بوکسورهای آماتور و حرفه ای است. در آن جا فقط باید دستورالعمل های افراد با تجربه را دنبال کنید و در نهایت کارهای روزمره را متناسب با نیازهای خود انجام دهید. حال اگر این گزینه ها در دسترس شما نباشند، به نکات زیر توجه کنید.

15- تجهیزات ضروری بوکس

این ها تجهیزات ضروری هستند که هر بوکسور باید داشته باشد. مطمئنا می توانید از دیگران قرض بگیرید اما بسیار ناخوشایند است و بهداشتی نیست و به اندازه داشتن لوازم شخصی، ایمن نیست.

باند دست

ابزاری اساسی برای محافظت از دستان شما. بدون محافظ دست، به کیسه بوکس سنگین پانچ نزنید، زیرا این کار به احتمال زیاد به مچ دست شما فشار وارد کرده و آن را به سرعت مجروح می کند. باید هر زمان که قصد دارید دستکش بوکس بپوشید، از باندهای دستی استفاده کنید.

داشتن باند دست مخصوص خود مانند جوراب مخصوص خود است. زیرا با عرق و بوی بدن شما پر می شود. می توانید از یک جفت استفاده کنید اما بسته به این که چند بار آموزش می بینید، بهتر است از 2 یا 3 جفت استفاده کنید.

دستکش

استفاده از دستکش باشگاه بدنسازی ممکن است برای مدتی خوب باشد اما در نهایت عاشق دستکش مورد علاقه خود خواهید شد. و هنگامی که می خواهید آموزش ببینید خیلی آزار دهنده است که شخص دیگری از دستکش های “شما” استفاده کند. یا وقتی به سالن می رسید، زمان زیادی صرف می کنید تا بتوانید تمام بندهای بسته دستکش را باز کنید. پس متوجه می شوید که بهتر است از دستکش های مخصوص خود استفاده کنید، زیرا هم بوی بهتری دارد، هم لایی جدید تری دارد و در صورت نیاز همیشه در دسترس است.

اگر می توانید فقط یک جفت داشته باشید، از دستکش آموزش oz 16 استفاده کنید. اگر می توانید جفت دومی داشته باشید ، برای زمانی که می خواهید کمی کار روی کیسه سنگین یا کیف دوتایی انجام دهید، oz 12 یا oz 14 تهیه کنید. (برای اسپارینگ، همیشه از oz 16 استفاده کنید.) پسران کوچک تر، زنان یا بچه های (زیر 54 کیلوگرم) می توانند با دستکش oz 14یا کم تر آموزش ببینند اما در غیر این صورت نوع استاندارد oz 16 به شدت توصیه می شود.

محافظ دهان

اگر قصد انجام هرگونه اسپارینگ را دارید، این یک ضرورت است. من نمی دانم که چرا هنوز هم افرادی وجود دارد که فکر می کنند نیازی به محافظ دهان نیست. عواقب احتمالی: الف – دندان خود را از دست می دهید زیرا ضربه به جای پخش شدن بر روی فک، کاملا روی دندان وارد می شود. ب – به فک شما صدمه می رسد (باعث می شود تا مدت طولانی ضعیف باشد) زیرا فک پایین به صورت آزاد می چرخد ​​و در برابر فک فوقانی ایمن نیست و احتمال ضربه مغزی وجود دارد. ج – احتمال دارد زبان خود را گاز بگیرید. تصور کنید که چقدر دردناک است که خود را با دندان های خود سوراخ کنید.

از محافظ دهان مشترک استفاده نکنید. بعلاوه اگر قالب دهانتان نباشد، حداکثر محافظت را به شما نمی دهد. بعلاوه در تمام مدت با بزاق و خون دهان فرد دیگر در تماس است و ممکن است شما بیماری شخص دیگری را دریافت کنید (به عنوان مثال هپاتیت، ایدز، تبخال و غیره). بهترین محافظ دهان حداقل 300 هزار تومان قیمت دارد.

روش یادگیری بوکس در خانه 8 نکته دوم

16- تجهیزات غیر ضروری بوکس

درنهایت، اگر قصد دارید به طور جدی بوکس کار کنید و حتی به مسابقات بروید، تمام تجهیزات بوکس ضروری است. اما برای یک فرد مبتدی که فقط یاد می گیرد چگونه بوکس انجام دهد، ممکن است تجهیزات زیر لازم نباشد.

پوشش سر

اگر می خواهید به طور مرتب مبارزه کنید، به پوشش سر نیاز دارید. بعلاوه به جای استفاده کردن از پوشش سر دیگران که به عرق آن ها آغشته است، پوشش سرتان را همیشه در دسترس قرار دهید. استفاده از بالشتک مخصوص خود بسیار بهتر است زیرا توسط 30 نفر دیگر استفاده نمی شود. پوشش سر همیشه ضروری است. بدون آن مبارزه نکنید.

کفش بوکس

کفش های بوکس تحرک و قدرت شما را در روی رینگ افزایش می دهند. این کفش ها به دلیل محکم گرفتن پا و وزن پایین مواد سازنده عالی هستند و باعث افزایش چابکی شما می شوند. نه تنها احساس بهتری خواهید داشت بلکه خیلی بهتر نیز حرکت خواهید کرد. هیچ گونه تجهیزات دیگری وجود ندارد که بتواند مانند کفش بوکس توانایی شما را سریع تر بهبود بخشد. مارک های مورد علاقه بیش تر افراد نایک و آدیداس هستند. البته Everlast و Rival هم خوب هستند.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ روش یادگیری بوکس در خانه 8 نکته دوم راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای دیدن ادامه این وبلاگ اینجا کلیک کنید

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید