15 ورزش خطرناک دنیا (7 تا 1)

درویشی اسپرت

15 ورزش خطرناک دنیا (15 تا 8) | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد

خطرناک ترین ورزش های دنیا کدامند؟ ۱۵ ورزش هیجان‌انگیز اما پرخطر

شاید عجیب به نظر برسد، اما ورزش‌کردن ممکن است خطرناک باشد. درست است که ورزش‌کردن باعث می‌شود انسان پا را فراتر از مرزها و محدودیت‌های بدنش بگذارد و ایکاروس‌وار از مرزها و محدودیت‌ها رد شود و حتی در خطرناک ترین ورزش های دنیا هم به موفقیت‌هایی شگفت‌انگیز برسد، اما باید پیش از آغاز این مسیر از خطرات ورزشی که انتخاب می‌کنیم اطلاع داشته باشیم و با آگاهی آن را انتخاب کنیم. ایکاروس همان شخصیت افسانه‌های یونانی است که با بال‌های جادویی‌اش به‌سمت خورشید پرواز کرد و نماد دستیابی به آگاهی بیش از حدِ مجاز و پشت‌سرگذاشتن مرزهاست و از این نظر، شاید بهترین مثال کسانی باشد که به‌سراغ انتخاب ورزش های پرخطر می‌روند. در این مقاله، از خطرناک ترین ورزش های دنیا می‌خوانید؛ ورزش هایی که آدمیزاد با ردکردن مرزهای شجاعت به آنها مشغول می‌شود و تمام خسارت‌های احتمالی را به جان می‌خرد.
این فهرست بر اساس میزان آسیب‌دیدگی‌ ورزش‌کاران، اثرات بلندمدتشان بر افراد و نیز تلفات آنها تنظیم شده است. از شماره ۱۵ به‌سمت خطرناک‌ترینِ آنها می‌رویم در این مقاله از 15 تا 8 را بررسی میکنیم

۱۵. لوژ خیابانی (Street Luge)

15 ورزش خطرناک دنیا (15 تا 8)

لوژسواری در دسته خطرناک ترین ورزش های دنیا قرار می‌گیرد، اما خطرناک‌ترینِ آنها نیست. در این ورزش، افراد روی لوژ یا تخته‌ای چرخ‌دار دراز می‌کشند و از تپه‌ها و خیابان‌ها عبور می‌کنند. بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱، تعداد مرگ‌ومیر در این ورزشِ خطرناک ۲۵ نفر بوده است.
البته شرکت‌کنندگان در مسابقات لوژ خیابانی و ورزش‌کاران این زمینه آسیب‌های شدیدی می‌بینند، اما انگار از نظر طول عمر فرشته مرگ با آنها همراهی کرده است و این ورزش با اینکه در بین خطرناک ترین ورزش ها قرار دارد، کم‌خطرترین ورزش این فهرست است. شاید هم دلیل نجات‌یافتن این افراد از مرگ حتمی استفاده از لباس‌های چرمی مخصوص و کلاه‌ایمنی بوده است.

۱۴. هلهله‌چی یا رهبر تشویق (Cheerleading)

هلهله چی

 

در بسیاری از کشورها ورزشی وجود دارد به‌نام ورزش هلهله‌چی‌ها. شاید این ترجمه برای واژه cheer-leader کمی عجیب‌غریب باشد، اما منظورمان همان افرادی است که در فیلم‌های هالیوودی زیاد دیده‌اید. اگر فیلم‌های نوجوان‌پسند آمریکایی را دیده باشید، حتما در بخش‌هایی از آن، گروهی از تشویق‌کنندگان ورزش های مختلف قبل از مسابقه را هم دیده‌اید؛ همان‌هایی که دور مچشان آذین‌های براق می‌بندند و با حرکات آکروباتیک، قبل از ورود بازیکنان یک تیم ورزشی به زمین، حرکات نمایشی انجام می‌دهند. به این افراد پرتحرک رهبر تشویق یا هلهله‌چی می‌گویند.

ورزش مذکور از خطرناک ترین ورزش های مدارس آمریکایی است و میزان صدماتی که بازیکنانش می‌بینند از بازیکنان فوتبال هم بیشتر است. تصور کنید، یکی از اعضای این گروه در هوا می‌پرد و در ارتفاع چند متریِ زمین قرار می‌گیرد. حال اگر در مسیر بازگشت به زمین، دیگر اعضای تیم در زمان مناسب او را نگیرند، آسیبی به‌شدت جدی خواهد دید.

۱۳. اسکی (Skiing)

اسکی

هزاران هزار خطر در مسیر پرپیچ‌وخم اسکی‌بازان در کوه‌های پربرف وجود دارد؛ مثلا دوام‌آوردن فردی مانند لیندزی وون (Lindsey Vonn)، که قهرمان مدال‌آور المپیک در این رشته است، به معجزه شباهت دارد. مواجهه با بهمن‌های سهمگین، برخورد با درخت یا حتی اشتباهی ساده در راه و مسیر اسکی ممکن است حادثه‌ای هولناک را رقم بزند.
البته ناگفته نماند که بسیاری از مرگ‌ها در مسیر اسکی‌کردن در راه‌های ساده‌ و معمولی رخ می‌دهد و در بیشتر مواقع، خبری از اسیرشدن اسکی‌بازان در کوه‌های یخ‌بسته نیست. در هر حال، اسکی در دسته خطرناک ترین ورزش های دنیا قرار دارد.

۱۲. غواصی (Scuba Diving)

غواصی

به‌جز اینکه در غواصی احتمال خفه‌شدن در زیر آب وجود دارد، خطرات دیگری هم غواصان را تهدید می‌کند. امکان دارد کپسول یا تانک غواصی خراب شود یا در زیر آب سر ورزش‌کار به صخره‌ای یا سنگی بخورد. کوسه‌ها و حیوانات دیگر را هم به این داستان اضافه کنید تا کاملا مشخص شود چرا غواصی در دسته خطرناک ترین ورزش های دنیا قرار می‌گیرد. در زیر آب تغییر فشار هم وجود دارد و همین ممکن است موجب بروز بیماری رفع فشار (DCS) در غواصان شود. بیماری رفع فشار عارضه‌ای است که بدن انسان بعد از قرارگرفتن در فضایی پرفشار و سپس ورود به فضایی کم‌فشار به آن دچار می‌شود.

۱۱. گاوسواری (Bull Riding)

گاو سواری

گاوسواری از قدیم در میان مردم برخی نقاط دنیا رواج داشته است. خطرات آن در سال‌های گذشته بیشتر از زمان حال هم بوده، چون گاوسواران از لباس‌های مخصوص و کلاه‌ایمنی استفاده نمی‌کردند و مورد حمله گاوهای هراسان و خشمگین قرار می‌گرفتند. البته هنوز هم در مسابقات گاوسواری استفاده از کلاه‌ایمنی اجباری نیست؛ ولی وقتی به خطرات این ورزش نگاه می‌کنیم، استفاده از آن ضروری به نظر می‌رسد.

۱۰. گاوبازی (Bull Fighting)

15 ورزش خطرناک دنیا (15 تا 8)

گاوبازی و مبارزه با گاوها یکی از ورزش ها و مسابقات باستانی است. اینجا هم ماجرای گاوسواری تکرار می‌شود: عده‌ای از افراد با گاوی خشمگین می‌جنگند و جانشان را در معرض خطری جدی قرار می‌دهند. رویارویی با گاوی که می‌تواند با شاخ‌های تیزش همه‌چیز را ویران کند و شما را در چشم‌‌به‌هم‌زدنی به دنیایی دیگر روانه کند، خطری است که نمی‌توان نادیده‌اش گرفت. هر سال تعداد بی‌شماری از افراد در گاوبازی صدمه می‌بینند یا حتی جانشان را از دست می‌دهند.

۹. چوگان (Polo)

15 ورزش خطرناک دنیا (15 تا 8)

ورزشی است که در آن باید روی اسب بنشینید و با چیزی شبیه چکش از فاصله ۲متریِ زمین توپی را به حرکت درآورید. این ورزش نیز جان ورزش‌کاران زیادی را می‌گیرد و بدتر از همه این است که هم به ورزش‌کار آسیب وارد می‌کند و هم به اسبی که باید او را حمل کند. برخی منتقدانِ ورزش چوگان معتقدند این ورزش از بوکس هم خطرناک‌تر است.

۸. راگبی (Rugby)

15 ورزش خطرناک دنیا (15 تا 8)

درصد صدماتی که ورزش راگبی به بازیکنانش وارد می‌کند بسیار بسیار زیاد است. با همه اینها، هر سال، تعداد زیادی از افراد در سراسر نقاط دنیا به این بازی مشغول می‌شوند. در این ورزش تعدادی بازیکن باهم در رقابت‌اند تا با تکل و ضربه‌زدن به هم، توپ را از دست هم بربایند. همین ضربه‌ها و تنه‌زدن‌ها به‌علاوۀ سرعت بالای بازیکنان باعث ایجاد صدمات و آسیب‌های شدیدی می‌شود.

15 ورزش خطرناک دنیا (15 تا 8)

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ 15 ورزش خطرناک دنیا (15 تا 8) راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای دیدن ادامه این وبلاگ اینجا کلیک کنید 

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *