آشنایی با سبک کراو ماگا

درویشی اسپرت

آشنایی با سبک کراو ماگا | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد

آشنایی با سبک کراو ماگا

کراو ماگا یک سیستم ترکیبی از ورزش های رزمی و دفاع شخصی است که در آن بوکس، جودو، جوجیتسو، و آیکیدو را با هم ترکیب کرده و در سال‌های اخیر، هنرهای رزمی دیگری نیز همانند موی تای و وینگ‌چون به آموزش کراو ماگا اضافه شده‌اند.

خنثی کردن تهدید

هدف اصلی در کراو ماگا این است که سریعاً، تهدید را خنثی کنید. این هدف کلی، بر تمام قوانین دیگر کراو ماگا احاطه دارد. از آنجا که هدف شما این است که به حمله‌کننده خود.مسلط شده و او را از پای درآورید، تقریباً تمام حرکات در کراو ماگا مجاز.است. زمانی که زندگی شما در خطر است، نمی‌توانید نگران آداب مبارزه باشید. بنابراین فلسفه این ورزش این است که هر کاری که لازم است را برای حفظ زندگی خودتان انجام دهید.

ساده نگه داشتن موارد:

در کراو ماگا شما کاتا و الگوهای خاص ورزش‌های رزمی دیگر را مشاهده نمی کنید. کراو ماگا تنها از ضربات، گرفتن ها و دفاع ها تشکیل میشود. کراو ماگا طوری طراحی شده است که بتوان در اسرع وقت از آن استفاده عملی کرد.

دفاع و حمله هم زمان:

اکثر هنرهای رزمی، با حرکات دفاعی و حمله ای به عنوان حرکات مجزا و جداگانه برخورد می‌کنند، یعنی مثلاً اول باید دفاع کرده و سپس زمانی که فضای حمله پیدا می‌کنید حمله کنید. نقطه ضعف این راهکار این است که خیلی انفعالی است و شما در بسیاری از موارد خودتان را در یک چرخه پایان‌ناپذیر حرکات دفاعی محبوس خواهید دید. در کراو ماگا مبارزه‌کننده به دنبال این است که تمام حرکات دفاعی را با یک حرکت حمله‌ای ترکیب‌ کند. او به دنبال این است که حمله را مختل کرده و به طور هم‌زمان حمله متقابل خود را انجام بدهد.

به طور مثال اگر یک فرد مهاجم به دنبال این است که به گلوی شما ضربه‌ای وارد کند، شما نه تنها تلاش می‌کنید که حمله او را دفع کنید، بلکه به طور هم‌زمان به چشم‌ها، کشالة ران، یا گلوی او حمله متقابل انجام می‌دهید. هدف کلی این است که تهدید وارد به خودتان در اسرع وقت خنثی کنید. در واقع کراو ماگا ورزشی است که برای زنده ماندن در یک جنگ واقعی طراحی شده است.

آشنایی با سبک کراو ماگا

حرکت پیوسته:

قانون دیگری که با قانون دفاع و حمله هم‌زمان مرتبط است، قانون حرکت پیوسته نامیده می‌شود. در اینجا هدف این است که با یک سری پیوسته از حرکات حمله‌ای‌/دفاعی و حمله‌ای، فرد حمله‌کننده را از پای درآورید. زمانی که حمله‌کننده به ضدحمله‌های شما پاسخ می‌دهد، شما با مشت‌ها، لگدها، و ضربات سر بیشتر پاسخ می‌دهید تا اینکه تهدید فرد مهاجم خنثی شود. در قانون حرکت پیوسته، لازم است که مبارزه کنندهبه غریزه خود اتکا کرده و یک روتین از پیش تنظیم شده برای این قانون وجود ندارد.

به کاربردن سلاح در فرصت ممکن:

می‌توانید به راحتی اسلحه‌های سرد و گرم را وارد کراو ماگا کنید. علاوه بر این سلاح‌های سنتی، کراو ماگا به دانش‌آموز آموزش می‌دهد که به صورت فی‌البداهه از محیط و وسایل اطراف خود به عنوان سلاح استفاده کند. کلید، خودکار، کمربند، صندلی و تمام وسایل دیگررا می‌توانید با تکنیک‌های اصلی کراو ماگا ترکیب کنید تا فرد مهاجم را در اسرع وقت از پای درآورید.

دفاع در برابر سلاح:

علاوه بر آموزش روش استفاده از سلاح به هنرجویان، آموزش کراو ماگا همچنین روش دفاع در برابر حملات مسلحانه را نیز به شمایاد می‌دهد.

تمرکز بر روی بافت‌های نرم و نقاط فشار:

یک قانون شناخته شده کراو ماگا، تأکید آن بر روی حمله به بافت‌های نرم و نقاط فشار است. بسیار از ضد حملات شامل حمله به چشم، کشاله ران، و ضربه به گلو می‌شود به همین دلیل است که این ورزش منتقدان زیادی دارد. با این حال افرادطرف‌دار این ورزش می‌گویند که هدف اصلی این ورزش،خنثی کردن تهدید یک فرد خطرناک و مهاجم در اسرع وقت است و همچنین گفته می‌شود که به زمانی که با خشونت در خیابان به شما حمله می‌شود، فرد حمل‌کننده تابع قوانین ورزش جوانمردانه نیست، بلکه به دنبال این است که به شما صدمه زده و یا حتی شما را بکشد.

تکنیک‌های مهارکننده:

علاوه بر حملات ضربه‌ای، در کراو ماگا از تکنیک‌های مهارکننده نیز برای آرام کردن یک وضعیت خشونت‌آمیز استفاده می‌شود. قفل کردن مفصل و گرفتن‌های مختلف، برای اعمال کنترل بر روی فرد حمله‌کننده، و قرار دادن شما در موقعیت به پایان رساندن تهدید استفاده می‌شود.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ آشنایی با سبک کراو ماگا راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *