تمرینات هوازی با دستگاه یا بدون دستگاه

درویشی اسپرت

تمرینات هوازی با دستگاه یا بدون دستگاه | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد.

تمرینات هوازی با دستگاه یا بدون دستگاه

دویدن شکلی ساده و موثر از ورزش قلبی‌عروقی است که فواید مختلفی را از تقویت مفاصل تا بهبود خلق و خو ارائه می کند. اما حتی طرفداران این ورزش نیز معترفند که دویدن فعالیتی دشوار است. برای دویدن بیش از چند دقیقه باید از سطح متوسط آمادگی جسمانی برخوردار باشید.

دویدن می تواند حسابی به بدن، به ویژه برای آنهایی که با مشکلاتی در پاهای خود مواجه هستند، سخت بگیرد. همچنین، دویدن از نظر روانی می تواند اندکی خسته کننده باشد، به ویژه اگر به طور مکرر در مکان هایی مشابه این کار را انجام دهید.
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “هلث لاین”، خبر خوب این است که دویدن تنها یکی از چندین گزینه موجود برای افراد مشتاق به انجام یک تمرین ورزشی هوازی است.

در شرایطی که دویدن نرم و آهسته فعالیتی محبوب محسوب می شود، روش های دیگری برای افزایش ضربان قلب و جریان خون بدون اعمال فشار بیش از حد بر مفاصل و ماهیچه ها وجود دارند.

در ادامه برخی فعالیت های هوازی غیر از دویدن در دو دسته معرفی شده اند. حرکاتی که در دسته نخست قرار دارند تنها با وزن بدن و یک وسیله انجام می شوند، اما حرکات دسته دوم نیازمند برخی دستگاه های ویژه هستند.

تمرینات هوازی بدون دستگاه

برای انجام یک تمرین هوازی خوب لزوما نباید به باشگاه رفته و به دستگاه های پیشرفته دسترسی داشته باشید. همانند دویدن، شما می توانید این تمرینات ورزشی را با کمک وزن بدن خود یا وسیله ای ساده مانند یک طناب یا یک دمبل انجام دهید.

طناب زدن

تمرینات هوازی با دستگاه یا بدون دستگاه

طناب زدن تمرینی آسان و کم فشار است. شما می توانید این کار را تقریبا در هر جای که فضای کافی برای چرخش طناب را داشته باشد، انجام دهید. پژوهش ها نشان داده اند که یک برنامه روزانه ۱۰ دقیقه ای طناب زدن می تواند به اندازه یک برنامه ۳۰ دقیقه ای دویدن نرم و آهسته موثر باشد.

نکته ها:

آرنج های خود را هنگام طناب زدن نزدیک بدن و بخش مرکزی بدن را سفت نگه دارید تا تعادل شما هنگام پریدن حفظ شود.

زمانی که راحت هستید، حرکات پیچیده‌تری مانند پرش به طرفین یا جایگزینی هر پا در هر پرش را به روتین طناب زدن خود اضافه کنید.

بوکس و کیک بوکسینگ

15 ورزش خطرناک دنیا (7 تا 1)

نیازی نیست که برای انجام تمرینات بوکس وارد رینگ شوید یا حتی از خانه خود خارج شوید. با انجام انواع مختلف مشت زدن و حرکت به طرفین شما می توانید ماهیچه های بخش مرکزی و قسمت هایی بالایی و پایینی بدن خود را تمرین دهید،.در شرایطی که ضربان قلب خود را نیز افزایش می دهید.

نکته ها:

از ترکیبی از حرکات مشت زنی و رقص پا استفاده کنید یا برنامه های ویدئویی آنلاین را دنبال کنید.

برای به چالش کشیدن هرچه بیشتر خود، دمبل هایی سبک را در دست ها نگه داشته یا از وزنه هایی که به قوزک پاها بسته می شوند برای افزودن مقاومت استفاده کنید.

تمرینات کالیستنیک

تمرینات هوازی با دستگاه یا بدون دستگاه

تمرینات کالیستنیک حرکاتی هستند که با کمک وزن بدن و تجهیزاتی ساده انجام می شوند که به افزایش قدرت و آمادگی قلبی‌عروقی شما کمک می کنند. شما می توانید یک روتین سریع تمرینات کالیستنیک را تقریبا در هر جایی انجام دهید.

نکته ها:

برای انجام حرکات گسترده‌تر، پارک ها یا باشگاه هایی که دارای تجهیزات کالیستنیک مانند میله های پارالل و حلقه ها هستند، مکان بهتری محسوب می شوند.

یک برنامه تمرینی کامل باید شامل حرکاتی باشد که قسمت هایی بالایی و پایینی بدن را درگیر می کنند تا از این طریق به تقویت ماهیچه ها کمک شود.

پلانک متحرک

تمرینات هوازی با دستگاه یا بدون دستگاه

تمرینات پلانک روشی خوب برای تقویت و افزایش استقامت بخش مرکزی بدن انسان هستند. زمانی که پلانک سنتی را با هر گونه حرکتی ترکیب می کنید، دشواری آن افزایش یافته و ضربان قلب با به کار گرفتن قسمت های بیشتری از بدن افزایش می یابد. از گزینه های محبوب در این زمینه می توان به حرکات سینه خیز ارتشی، کوهنورد و پلانک جک اشاره کرد.

نکته ها

هنگام انجام تمرینات پلانک همواره پشت خود را صاف نگه دارید، و ماهیچه های سرینی را برای حفظ وضعیت مناسب درگیر کنید.

برای چالش بیشتر، از وسایلی مانند اسلایدرها، اسکوترها یا حوله ها برای کاهش اصطکاک زیر دست ها و پاهای خود استفاده کنید.

تمرینات هوازی با دستگاه

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت

دوچرخه های ثابت تقریبا در هر باشگاهی وجود دارند. شما می توانید با تنظیم سطوح مقاومت و ترکیب حرکات ایستاده و نشسته، شدت دوچرخه سواری خود را به چالش بکشید.

نکته ها:

برای تجربه ای راحت، ارتفاع صندلی را تا استخوان مفصل ران بالا بیاورید.

اگر رویکردی جدی در استفاده از دوچرخه ثابت دارید استفاده از کفش های دوچرخه سواری را مد نظر قرار دهید. آنها با پدال های دوچرخه جفت شده و حرکت پای متعادل‌تر و.کارآمدتر را ممکن می سازند.

دستگاه روئینگ

دوچرخه ثابت

کار با دستگاه روئینگ یکی دیگر از تمرینات هوازی خوب است که ماهیچه های قسمت های مختلف بدن را درگیر می کند. کار با دستگاه روئینگ با شدت بالا ضربان قلب را افزایش می دهد و امکان انجام یک تمرین کارآمد و متعادل را فراهم می سازد.

نکته ها:

بیشتر نیرو در هر حرکت باید توسط پاهای شما تولید شود.

برای استفاده از دست های خود قوز نکرده و پشت خود را صاف نگه دارید.

ورسا کلایمر (پیشرفته)

ورسا کلایمر

ورساکلایمر دستگاهی است که در سال ۱۹۸۱ معرفی شد، اما اخیرا شاهد افزایش محبوبیت خود بوده است. این دستگاه در همه باشگاه ها وجود ندارد.

نکته ها:

از ترکیب حرکات کوتاه و بلند برای شدت متغیر صعود خود استفاده کنید.

سرعت پایدار و روان حرکت اهمیت بیشتری نسبت به حرکت سریع دارد.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ تمرینات هوازی با دستگاه یا بدون دستگاه راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر , دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *