نقش آمادگی هوازی در فعالیت های شدید

درویشی اسپرت

نقش آمادگی هوازی در فعالیت های شدید | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد.

نقش آمادگی هوازی در فعالیت های شدید

برای تلاش با شدت بالا به چه مقدار ورزش هوازی نیاز دارید؟

بدیهی است که انتخاب تمرینات و روشهای استفاده از آنها باید منعکس کننده نیازهای ورزش شما باشد. به عنوان مثال ، در یک مسابقه شمشیربازی یا بوکس تلاش های سرعتی – قدرتی که باعث استرس فیبرهای عضلانی فشرده می شود بسیار تعیین کننده است و این ها از منابع بی هوازی انرژی استفاده می کنند. اما چنین تلاش هایی در طول یک مسابقه بارها اتفاق می افتد.، بنابراین توانایی ریکاوری سریع بین تلاش ها ، که به آمادگی هوازی بستگی دارد ، بسیار مهم است.

در حالی که یک ترکیب بوکس تکی یا یک شمشیربازی اسید لاکتیک تولید نمی کند ، مجموعه ای از این تلاش ها باعث می شود که اسیدیته بالای عضلات توانایی انجام این تلاش ها را کاهش می دهد. حذف لاکتات (استر اسید لاکتیک) به آمادگی هوازی بستگی دارد . هنگامی که اکسیژن کافی در دسترس است ، مانند سرعت ورزش کاهش یافته یا در حالت استراحت هستید ، بیشتر تجمع لاکتات برای انرژی اکسید می شود و مقداری از آن به گلیکوژن تبدیل می شود.

نقش آمادگی هوازی در فعالیت های شدید

آمادگی هوازی ممکن است همراه با سرعت یا قدرت ویژه ورزش – هنگامی که تمرینات شیوه مبارزه را ایجاد می کنند – یا در تمرینات جداگانه ای که بیشتر شامل تمرین هوازی است ، ایجاد شود. تعداد و مدت انجام چنین تمرینات هوازی جداگانه ای به نیازهای فردی شما بستگی دارد. بعضی از ورزشکاران فقط به دو یا سه جلسه تمرین هوازی در هفته و هر کدام از زمان 30-20 دقیقه نیاز دارند.

این تمرینات باید مداوم با شدت کم و ضربان قلب کمتر از 180 از تمریناتی مانند دویدن ، طناب زدن یا ورزش های دیگر باشد. سایر ورزشکاران ممکن است نیاز بیشتری داشته باشند. برای اینکه بگویید چه وقت و چه مقداربه تمرینات هوازی نیاز دارید ، شاگرد خود شوید. طبق نظر P. Maffetone (1994) ، اینها نشانه هایی است که شما در تمرینات خود به نسبت تمرینات هوازی نیاز دارید.

نقش آمادگی هوازی در فعالیت های شدید

مشاهدات نشان می دهد و تحقیقات توضیح می دهد :

تحقیقات علمی دلایلی را برای گنجاندن ورزش هوازی در تمرینات خود به شما ارائه می دهد. اگر مراقب باشید ، نیازی به مطالعه مقالات علمی نیست تا بدانید چگونه ورزش کنید. بعلاوه ، همانطور که از اشتباهات در تخمین سهم سیستم هوازی در تلاش های کوتاه می بینید ، دانشمندان ممکن است به دلیل عدم صحت روشها یا ابزارهایشان ، نتیجه گیری نادرستی انجام دهند.

آن دسته از مربیانی که به دقت عملکرد ورزشکاران خود را در مسابقات و تمرینات مشاهده می کنند ، بدون اینکه مجبور به مطالعه مقالات باشند ، می دانند چه تمرینات و چه تعداد از آنها را باید انجام دهند.

تنها چیزی که لازم است واکنش در برابر علائم است – نحوه عملکرد ، عملکرد و احساس ورزشکاران است. یک بوکسور را تصور کنید که در آغاز مبارزه می تواند چند ترکیب سریع مشت پرتاب کند اما بعداً سرعت خود را از دست می دهد. این ممکن است به این معنی باشد که وی منبع انرژی کافی برای این نوع تلاش ها را ندارد یا به اندازه کافی سریع ریکاوری نمی شود.

یک مربی ممکن است واکنش نشان دهد و باعث شود این بوکسور در طول تمرینات بیشتر در هر دقیقه چنین ترکیباتی را انجام دهد. اگر این هیچ پیشرفتی نداشته باشد به دلیل خستگی بوکسور است و سرعت آن کم است ، بهبود آمادگی هوازی ممکن است راه حل باشد.

نقش آمادگی هوازی در فعالیت های شدید

چقدر تمرین هوازی؟

همانطور که باعث کاهش سرعت و نیروی مشت بوکسور نمی شود.

نگرش و خلق و خوی یک ورزشکار نیز نشانه ای گویا است. اگر این ورزشکار علاقه مند به تمرین و شاد است ، تعادل تمرینات مناسب است. اگر این ورزشکار بدنبال تمرین نیست ، غمگین ، افسرده است و بعد از تمرین خوب نمی شود – پس شاید.تلاش های بی هوازی بیش از حد در تمرینات او وجود داشته باشد. آیا لازم است بگویم ورزشکاری که کاری را که دوست نداشته باشد و بیش از حد تمرین کند ، قرار نیست عملکرد خوبی داشته باشد؟

آمادگی هوازی در برنامه تمرینی هر ورزشکار جای دارد.

مشاهده و توجه به شما می گوید که تمرینات هوازی تا چه میزان در تمرینات شما جای دارد.

برای تأکید بر لزوم تمرین هوازی در ورزش هایی که به نظر نمی رسد نیاز به امادگی هوازی داشته باشند ، این مقاله را به نقل از پیتر راخمانلیف ، مربی ارشد ملی پرتاب دو و میدانی بلغارستان (راخمانلیف و هارنس 1990) می گویم :

وی افزود: بارهای تمرینی قدرتی سنگین بر قلب و سیستم گردش خون تأثیر منفی می گذارد.كه فقط با مقداری از طریق دویدن در مسابقات بین كشور ، توپ بازی ها ، شنا و بسیاری از كارهای حرکتی قابل جبران است.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از وبلاگ نقش آمادگی هوازی در فعالیت های شدید راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *