بهترین ورزش رزمی برای خانمها

بهترین ورزش رزمی برای خانمها

بهترین ورزش رزمی برای خانمها | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد.

وقتی صحبت از فیزیک بدن به میان می آید، خانمها همواره در طول تاریخ جنس ضعیفتر نامیده شده اند. آنها طعمه های آسانتری برای حمله از سوی مردان بوده اند. قربانی جنایات و تجاوزات جنسی بخصوص خشونت های خانگی بوده اند. این مشکلات در همه جوامع روز به روز افزایش می یابد. به همین دلیل داشتن دانش هنرهای رزمی و جنگ تن به تن برای خانمها در دنیای امروز یک نیاز واقعی است. به همین دلیل در مقاله امروز فیتگردی به بحث مناسب ترین ورزش رزمی برای خانمها می پردازیم.

دفاع شخصی از بهترین ورزش های رزمی برای بانوان است. این هنر جنگیدن، بدن و ذهن را برای رویارویی با سخت ترین شرایط مبارزه و نبرد آماده می سازد. اما بیشتر مردم در خصوص انتخاب تکنیک های دفاع شخصی دچار شک و تردید هستند و نمی دانند کدام ورزش رزمی برای دفاع یا حمله مناسب است. برای اطلاع از انواع ورزش های رزمی بانوان با ادامه این مقاله همراه باشید.

بهترین ورزش رزمی برای خانمها

قبل از انتخاب مناسب ترین ورزش رزمی به این نکات توجه کنید

1.فیزیک بدن شما (آیا بلند قد هستید یا کوتاه – عضلانی / درشت یا لاغر هستید)؟
2.بالاتنه یا پایین تنه (آیا دستهای شما قوی تر است یا پاهایتان)؟
3.به کدام یک از ورزش های رزمی علاقه دارید؟
4.هدف شما دفاع شخصی است یا تهاجم؟
با در نظر گرفتن این ۴ فاکتور مهم می توانید انتخاب معقولانه تری داشته باشید.

کونگ فو وینگ چون (Wing Chun)

وینگ چون یا وینگ چان یکی از سبک های ورزش کونگ فو بوده و تنها ورزش رزمی است که توسط یک خانم پایه گذاری شد. نامش اِنگ موی (Ng Mui) است. او راهبه بودایی معبد شائولین در چین بود.

اِنگ موی به عنوان یکی از ۵ رزمی کار برتر چین در قرن ۱۸ برگزیده شد. اگرچه در سبک های کنگ فوی زمان خود بسیار حرفه ای ظاهر میشد اما احساس کرد که باید سبکی از مبارزه را بیابد که بسیار کارآمدتر و موثرتر باشد.

روشی که تا این اندازه خشن نباشد و برای یادگیری آن زمان زیادی صرف نشود.

بر طبق افسانه ها، خانم انگ موی این روش جنگی را از مشاهده مبارزه بین لک لک و موش الهام گرفت.

او از اینکه چطور یک لک لک می تواند از بالها و پاهایش به طور همزمان برای منحرف کردن رقیب و مقابله به مثل استفاده کند، الهام گرفت.

او از همین تکنیک استفاده کرد و توانست فرمول جدیدی برای ثبت یک سبک ورزش رزمی به وجود آورد.

Yim Wing Chun نام اولین خانمی بود که با این روش با انگ موی مبارزه کرد. او به همین دلیل نام وینگ چون را برای هنر رزمی ابداعی خود انتخاب کرد.

وینگ چون مناسب ترین ورزش رزمی برای کدام دسته از خانمها است؟

کونگ فو وینگ چان یه هنر رزمی مناسب برای تهاجم و حمله است. هر چند هدف انگ موی ابداع هنر رزمی برای هر نوع جثه و رده وزنی بود اما معمولا افرادی که از سبک کنگ فو وینگ چون استفاده می کنند سبک وزن هستند.

در هنر رزمی وینگ چون بیشتر از حرکات سریع دست استفاده میشود تا حرکات پا.

بنابراین اگر به عنوان یک خانم، دست های سریع و انعطاف پذیر و پاهایی کوبنده دارید و به دنبال ورزشی تهاجمی هستید این ورزش مخصوص شماست. حرکات ترکیبی مشت و تبدیل سریع آن به ضربه به خصوص در خیابان میتواند به سرعت کار حریف را تمام کند.

تکواندو (Taekwondo)

تکواندو هنر رزمی کشور کره است و در معنی عامیانه ” روش دست و پا ” یا روش ضربه و مشت ” ترجمه میشود. این ورزش در ابتدا بر پایه فنون ضربات بوکس طراحی شده بود.

اما بعدها تبدیل به ورزشی شد که در آن سرعت و قدرت ضربات وارده افزایش یافت. ورزشی رزمی که امروزه در میان بانوان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

اما تکواندو در حیطه ورزش های دفاع شخصی نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

زیرا اگرچه ضربات پای تکواندوکارها بسیار سریع و قوی است اما ضربات دست ضعیفی دارند.

به عبارت بهتر تمرکز در این هنر رزمی به هیچ وجه بر روی دست به گریبان شدن و مشت زدن نیست و در عمل برای مبارزات خیابانی چندان کاربردی نمی باشد.

تکواندو مناسب ترین ورزش رزمی برای کدام دسته از خانمها است؟

تاکید ورزش رزمی تکواندو بر قدرت ضربات پا می باشد و به طور مستقیم با قدرت پاهای شما در ارتباط است.

از آنجا که نقطه قوت خانمها در اندام های پایین تنه و در آقایان اندام های بالاتنه آنهاست. پس اگر قدی بلند و پاهایی قوی و انعطاف پذیر دارید می تواند مناسب ترین ورزش رزمی برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید