تفاوت هنر رزمی با ورزش رزمی

تفاوت هنر رزمی با ورزش رزمی

تفاوت هنر رزمی با ورزش رزمی | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد.

هنر مجموعه عملکردهای مختلف برای حصول نتیجه ای معین و کارآمد است که برای اثرگذاری بر احساسات و هوش انسانی یا به‌ منظور انتقال یک معنا یا مفهوم، خلق می شود.

امر هنری همیشه با زیبایی همراه نبوده یا زیبایی‌شناسی یکتایی ندارد ولی همواره با خلاقیت انسان همراه است.

تولستوي نويسنده و متفكر مشهور روسي در كتاب “هنر چيست”.چنين مي گويد: هنر، فعاليت انساني است كه انسان آگاهانه و به ياري علايم ظاهري، احساسات تجربه شده ي خود.را به ديگران انتقال مي دهد، به طوري كه آنها نيز آن احساسات را تجربه نمايند و از مسير حسي و خيالي كه هنرمند از آن گذشته است بگذرند.

تفاوت هنر رزمی با ورزش رزمی

هنر وسيله كسب لذت نيست بلكه وسيله ارتباط با انسانها، جهت سير به سوي سعادت فرد و جامعه انساني است.

این چند سطر مقدمه ای بود جهت روشن شدن تعریف هنر و ورود به.مبحث اصلی، البته تعاریف بسیاری از سوی اندیشمندان.و متفکران در خصوص هنر وجود دارد که هر یک از منظری به این مقوله پرداخته اند، اما چون در این مقاله هدف.تمایز بین هنر رزمی و ورزش رزمی است، لذا از ذکر آنها گذر می کنیم.

هنر رزمی دارای شاخصه هایی است که آن را از ورزش رزمی متمایز می کند. * هنر رزمی باید دارای تمرین هایی برای پرورش قوای جسمانی باشد و این تمرین ها بایست بر پایه اصول علمی طراحی گردد تا از بروز آسیب به ورزشکار پیشگیری کند.

بدنسازی های غیر اصولی و غیر منطقی در چهارچوب هنر رزمی نمی گنجد.

* دارای تمرین هایی جهت تقویت ذهن و روان باشد. جو هیامز نویسنده.و خبرنگار آمریکایی و یکی از شاگردان بروس لی در کتاب خود با عنوان” ذن در هنر های رزمی” می نویسد: نادیده گرفتن ذن مایه‌ی تأسف است؛ زیرا هنرهای رزمی.در ظریف‌ترین شکل خود، چیزی بیش از رقابت جسمی بین دو حریف، یعنی وسیله‌ایی برای تحمیل اراده‌ی فرد بر حریف یا وارد آوردن ضربه‌ی فیزیکی بر وی است.

تفاوت هنر رزمی با ورزش رزمی

تفاوت هنر رزمی با ورزش رزمی

در واقع، ذن برای استاد واقعی کاراته، کونگ فو، آی‌کی‌دو، وینگ‌چون و دیگر هنرهای رزمی، اساساً راهی برای دست‌یابی به آرامش روحی و روانی، استراحت مغزی و فکری و عمیق‌ترین نوع اعتماد به نفس به شمار می‌رود.

* استراتژی یا راهبرد رزمی داشته باشد. هنر رزمی بایست دارای استایل رزمی مشخص و تعریف شده و خاستگاه معین باشد. مانند سبک های شمالی- مشت بلند (ووشو) و جنوبی-مشت کوتاه (کونگ فو) که بر اساس موقعیت جغرافیایی.دارای سیستم حرکتی و فیزیکی خاص خود هستند.

* دارای ساختارهایی جهت پرورش مهارت های مختلف باشد. مانند بکارگیری سلاح. فنون درگیری. فنون شناخت بدن و اصول صحیح تنفس. بنابراین می توان نتیجه گیری کرد در صورتی که ورزش های رزمی شاخصه های عنوان شده را نداشته باشند، در قالب هنر نمی گنجند.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید