5 اثر ورزش های رزمی بر بهبود فعالیت مغز

5 اثر ورزش های رزمی بر بهبود فعالیت مغز

5 اثر ورزش های رزمی بر بهبود فعالیت مغز | درویشی اسپرت ارائه دهنده انواع کیسه بوکس با کیفیت بالا و ضمانت کالا به شما مشتریان گرامی میباشد.

ورزش بدون در نظر گرفتن سن و یا میزان تناسب اندام، در اشخاص عادی تا رزمی کاران و ورزشکاران دیگر دارای تفاوت می باشد، ورزش به طور حتمی بر فعالیت های مغز و میانگین کارکرد آن تأثیر ویژه ای.می گذارد.

1. ورزش باعث کاهش استرس در فرد می شود. اگر یک روز پرکار و خسته کننده ای در دفتر داشتید؟ مقداری قدم بزنید و سری به باشگاه تان بزنید تا از یکی از مهم ترین فواید ورزش یعنی دوری از استرس، سود ببرید.

تمرین کردن به خصوص هنگامی که سبب عرق کردن شما می شود، می تواند استرس های ذهنی و جسمی شما را کم کند. ورزش در اصل غلظت نوراپینفرین را در بدن زیاد می کند، هورمونی که از غدد فوق کلیوی ترشح می شود و می تواند پاسخ های مغز به استرس را برابر کند.

2. ورزش رزمی و ورزش های دیگر در شاد شدن شما نقش مهمی دارند، شاید.تلاش کردن برای دویدن بر روی تردمیل و یا انجام آساناهای یوگا خیلی سخت باشد اما بسیار ارزش دارد زیرا این کار اندورفین بدن شما را به شدت بالا برده، یعنی هورمون شادی بدن شما.

طبق مطالعات ورزش حتی می تواند از شدت نشانه های افسردگی بالینی بکاهد. به همین خاطر دلیل معمولاً پزشکان به اشخاص مبتلا به افسردگی و یا اضطراب و یا افرادی که صرفاً احساس غم می کنند، توصیه می کنند که وقت زیادی را در باشگاه بگذرانند.

گزافه نیست اگر بگوییم که ورزش اثر قرص های ضد افسردگی را به مراتب بیشتر می کند و یا عملکردی همانند آنها دارد.

5 اثر ورزش های رزمی بر بهبود فعالیت مغز

5 اثر ورزش های رزمی بر بهبود فعالیت مغز

3. ورزش صدمه رسیدن به عقل را به تاخیر می اندازد، این موضوع تلخ است اما حقیقت دارد که اکثر مواقع پیری می تواند به مغز ما آسیب را برساند.

بیماری هایی مانند آلزایمر باعث شده در این سن به سلول های مغز ما صدمه وارد، آنها را از بین ببرند و یا کاری کنند که دیگر کارکردهای قبلی را نداشته باشند.

هیچگاه قرار نیست تمرین و رژیم غذایی سالم، آلزایمر را درمان کند، اما باعث می شود زوال عقل را که از سن ۴۵ سال به بعد رخ می دهد را به تعویق بیندازد.

به خصوص بین سال های ۲۵ تا ۴۵ سالگی افزایش بعضی از مواد شیمیایی در مغز بر اثر ورزش، از انحطاط هیپوکامپ که قسمت مهمی از مغز برای حافظه و یادگیری است، جلوگیری می کند.

4. ورزش اضطراب شما را کم می کند، شما فکر می کنید در کاهش اضطراب کدام یک مفیدتر می باشند.، ۲۰ دقیقه طناب زدن و یا یک حمام آب گرم؟ احتمالاً بیشتر افراد در گذشته برای کاهش اضطراب به حمام پناه می بردند اما حقیقت.این است، موادی بعد از تمرین در بدن آزاد شده را، می توانند تا مقدار زیادی اضطراب را کاهش داده و آرامش را بازگردانند.

احتمالاً همه ی ما قبل از این خیال می کردیم که دویدن بر روی تردمیل تنها می تواند مقدار زیادی کالری بسوزاند.

اما ذهن شما را قدرتمند هم می‌کند، آیا می دانید گاهی اوقات ذهن موش‌های آزمایشگاهی به علت دویدن در آن چرخ ثابت همیشگی بهتر از ما کار می‌کند؟اما چیزی که ممکن است خنده‌دار به نظر برسد.

مطالعات مختلف ثابت کرده است که ورزش پیوسته منجر.به بوجود آمدن سلول‌های مغزی جدید، موسوم به نوروژنرز می‌شود؛ سلول‌هایی که کارکرد مغز را بهبود.می‌بخشند.

5 اثر ورزش های رزمی بر بهبود فعالیت مغز

5. ورزش افراد را باهوش تر می کند، فعالیت بدنی و تعریق بر اثر آن کارکرد هیپوکامپ را افزایش می دهد که در واقع مسئول حافظه و یادگیری در مغز است. بعضی از محققان دریافته‌اند که رشد مغزی در کودکان با سطح آمادگی.جسمانی آنها و یا تنفر و یا عشق شان به بازی در زنگ تفریح ربط دارد.

اما قدرت ورزش در تأثیر بر مغز فقط مختص کودکان نیست، مطالعات همچنین ثابت کرده که سرعت یادآوری واژگان در بزرگسالان بعد از ورزش به مراتب بیشتر از قبل است.

اعتیادها را سازماندهی می کند، مغز در پاسخ به هر لذتی مثل ورزش، غذا، سیگار و یا حتی الکل دوپامین آزاد می کند. در واقع می شود گفت که اعتیاد اشخاص به علت عادت کردن به همین دوپامین است.

حرف آخر 

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…


شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09395704612

ایمیل:

rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:

09395704612

اینستاگرام:

r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:

کرج زیر پل فردیس

 

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

کیسه بوکس , کیسه بوکس ایستاده ,
تولید کننده کیسه بوکس ایستاده , کیسه بوکس سرعتی ,
گلابی بوکس , گلابی بوکس ایستاده , ادمک مبارزه , آدمک مبارزه , آدمک رزمی , آدمک سیلیکونی , تولید کننده ادمک مبارزه , گلابی اسپینر دار , گلابی اسپینر دار ایستاده

دیدگاهتان را بنویسید