فواید و مضرات ورزش تی آر ایکس

  معرفی اجمالی ورزش تی آر ایکس:

امروزه ورزش تی آر ایکس از پر کاربرد ترین لوازم بدنسازی و ابزار های آمادگی جسمانی به شمار می رود، بسیاری از ورزشکاران معتقدند یک ورزش همه فن حریف و تمام عیار است. اما دلیل این همه محبوبیت چیست؟فواید و مضرات ورزش تی آر ایکس

 فواید و مضرات تی آر ایکس

تی آر ایکس نیز همچون هر ورزش دیگری، فوایدی منحصر به خود داشته؛ و البته در صورت سوء به کارگیری حرکات، مضرات و آسیب هایی را نیز به همراه خواهد داشت. یکی از ورزش های استقامتی به حساب می آید و برای بانوان بسیار مناسب است.

تی آر ایکس برای بانوان چطور است ؟

در صورتی که ورزش تی آر ایکس را به صورت اصولی و زیر نظر فرد متخصص انجام دهید؛ حاصل آن عضلاتی فرم دهی شده، کاهش چربی های اضافی و در نهایت بدنی خوش فرم می باشد.

اما از آنجایی که تمرینات تی آر ایکس ماهیتی بدون تکیه گاه دارند، تمریناتی پیچیده بوده و عمدتا بهتر است به عنوان اولین انتخاب برای افرادی که تصمیم به شروع ورزش دارند، در نظر گرفته نشود.

زیرا ممکن است این افراد نتوانند معیارهای مهم تنفس، تنش به وجود آمده در بند ها و موقعیت بدن را مطابق اصول رعایت کنند؛ و در نتیجه به بدن ایشان آسیب وارد شود.

تمامی نکات ذکر شده نشان دهنده این است که شناخت فواید و مضرات ورزش تی آر ایکس برای ورزشکاران و علی الخصوص افراد مبتدی، بسیار مهم می باشد.

ساخت عضله در کنارچربی سوزی یکی از مهمترین ویژگی های این ورزش می باشد و دلیل محبوبیت آن نیز بین ورزشکاران چربی سوزی بالای آن می باشد.

فواید و مضرات ورزش تی آر ایکس

 فواید ورزش تی آر ایکس

در این بخش به اختصار برخی از مهمترین ویژگی هایی که تی آر ایکس را به ورزشی پرفایده و محبوب تبدیل می کند بیان می کنیم:

تی آر ایکس، ورزشی برای همه

تی آر ایکس ورزشی از جنس مردم و برای مردم است. نکته جالب توجه پیرامون این ورزش این است که بین تمرینات مبتدیان و افراد پیشرفته، اصلاحات زیادی صورت گرفته؛ از این رو تمرینات فارغ از سطح تناسب اندام شما برای همه قابل استفاده است.

یکی از خلاقانه ترین ابزارهای ورزشی

یکی از فوایدی که می توان برای ورزش تی آر ایکس بر شمرد، این است که تنها ابزار مورد استفاده در آن، بند مخصوص است. این بند هم به سادگی قابل حمل و نقل است و هم انجام تمرینات ساده، متوسط و چالش برانگیز بسیاری را فراهم می کند.

در طول تمرین تی آر ایکس، می توانید طول بندها را تغییر دهید. بدین صورت دامنه حرکتی گسترده ای برایتان فراهم می گردد.

تقویت بخش میانی بدن

تمرکز اصلی ورزش تی آر ایکس بر روی بخش میانی یا به عبارتی مرکز بدن است. با کمک این تمرینات می توانید عضلات شکمی خود را به شکل زیبایی فرم دهی کنید. به هنگام صحبت از فواید و مضرات ورزش تی آر ایکس، این مساله بسیار در مورد توجه است.

ورزشی با ریسک پایین

با این ورزش علاوه بر بالا بردن توان قدرتی بدن به انعطاف پذیری آن نیز کمک می کند و نسبت به ورزش بدنسازی با دستگاه و وزنه از آسیب کمتری برخوردار است.

ورزشی با عضله سازی بالا

یکی دیگر از فواید ورزش تی آر ایکس، عضله سازی زیاد آن است. پاسخ هورمون رشد در طول تمرینات تی آر ایکس و پس از آن، مشابه سایر تمرینات مقاومتی و بدنسازی می باشد. از این رو این ورزش نیز به همان اندازه عضلات شما را تقویت می کند.

چربی سوزی با یک ورزش استقامتی

کالری سوزی بالا، یکی دیگر از فواید ورزش تی آر ایکس است. این بدان معنی است که برای سوزاندن چربی اضافه در بدن خود، نیازی به صرف وقت بیشتر در باشگاه ندارید. با انجام تمرینات تی آر ایکس ، هردوی فرایندهای چربی سوزی و عضله سازی برایتان رخ خواهد داد.

صرف زمان کمتر و کسب نتیجه بیشتر

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که فرصت زیادی برای ورزش نداشته و در عین حال برای دیدن نتیجه عجله دارند؛ ورزش تی آر ایکس برایتان انتخاب مناسبی است، می توانید در بازه زمانی کمتر اثری مشابه ورزش بدنسازی با دستگاه را روی بدن خود مشاهده کنید.

حرف آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *