ورزش کراسفیت چیست

ورزش کراسفیت چیست؟ 

ورزش کراسفیت چیست, کراس فیت ورزشی با چالش های متنوع و کاربردی برای بالا بردن آمادگی روحی و جسمی ورزشکاران می باشد. کراسفیت به شما کمک میکند که زندگی بهتر و باکیفیت تری داشته باشید و بر چالش های شناخته شده و ناشناخته روزمره زندگی غلبه کنید.و در تمام فاکتورهای آمادگی جسمانی بهتر شوید. از لحاظ لغوی کراس به معنای تقاطع و فیت به معنای آمادگی بدن است و چون این رشته تقابل چند رشته ورزشی است که  به  نام کراس فیت شناخته می شود.

هدف از کراس فیت چیست؟

تمرینات کراسفیت به صورت شدت بالا هستند و غالب حرکات کاربردی یا فانکشنال هستند . این بدان معناست که غالبا  تمریناتی در کراسفیت انجام میشود که اولا از چند مفصل برای انجام آن استفاده میشود مثل حرکت اسکات و همچنین این حرکات شبیه ساز حرکاتی است که در زندگی روزمره یک فرد با آن سر  و کار دارد .

مثل یک زن خانه دار که سبد خریدی را از فروشگاه تا در خانه حمل میکند و یا جسمی را از روی زمین به طبقه های بالایی کابینت انتقال میدهد و یا سربازی که با چالشهای مختلفی روبروست . حرکات کراسفیت به گونه ای طراحی شده که برای یک مادر بزرگ و یک سرباز قابل اجراست و تفاوت تمرینات آنها در شدت است نه نوع ورزشی که انجام می دهند.

حرکات کراسفیت نه تنها برای رویدادهای شناخته شده زندگی است ، بلکه برای رویدادهای غیر قابل پیش بینی هم هست همانطور که یک آتش نشان نمیداند که در تماس تلفنی بعدی چه نوع و حجم از حادثه گزارش میشود و او همیشه میبایست برای چالش ها آماده باشد.

در کراسفیت از حرکاتی استفاده میشود که : قابل اندازه گیری ، قابل مشاهده و قابل تکرار باشند که ما این تمرینات را تمرینات فیتنس مبتنی بر شواهد مینامیم .

تمرینات کراسفیت مبتنی بر شواهد و تجربیات است ورزشکاران و مربیان کراسفیت جامعه بزرگی را تشکیل میدهند.که به صورت آنلاین در ارتباطند و تجربیات شواهد و رکوردهای خود را به اشتراک میگذارند .

ورزش کراسفیت چیست

 روش اجرای ورزش کراسفیت

ورزش کراسفیت چیست

در ابتدا باید اشاره کرد که کراسفیت یک ورزش است زیرا که همراه با رقابت و مسابقه است و همچنین قابل مشاهده و اندازه گیری است.

در کراس فیت برنامه ها به صورت روزانه تعریف میشود و رکورد های شخصی هر نفر ثبت میگردد.که این امر نه تنها باعث ایجاد انگیزه در ورزشکاران میشود بلکه.باعث سنجش سطح آمادگی فرد در معیارهای وابسته به فیتنس و همچنین مشاهده پیشرفت کوتاه مدت و بلند مدت در ورزشکاران می گردد.

یک رویکرد موثر

در تمرینات فیتنس و بدنسازی معمولا نمرینات را درجلسات مختلف نسبت به عضلات مختلف تقسیم بندی میکنند و جلسه ای را به حرکات هوازی مثل تردمیل یا دوچرخه اختصاص میدهند.و حرکات تک مفصلی مثل جلوبازو ، نشر جانب یا جلو پا را انجام می دهند.اما در کراسفیت این تمرینات با هم ادقام شده و در زمان کمتر با شدت بالاتری انجام میشود.و به جای حرکات تک مفصله از حرکات کاربردی چند مفصله استفاده میشود .مثلا به جای نشر جانب حرکت پوش پرس انجام میشود به جای جلو بازو حرکت پول آپ انجام میشود و به جای جلو پا اسکات را انجام می دهیم.

اجزای تشکیل دهنده کراسفیت 

کراسفیت از بخش های مختلفی تشکیل شده است که ترکیب آنها باعث افزایش فاکتورهای جسمانی به صورت همزمان میشود.و در نهایت باعث ایجاد بدنی آماده و جسمی سالم می گردد.

هرم کراسفیت به پنج بخش تقسیم شده است که در پایین ترین آن تغذیه و بالاترین ورزش است.

تغذیه در کراس فیت

مهمترین بخش از تمرینات کراسفیت است بهترین تمرینات بدون تغذیه مناسب بی تاثیر است. تغذیه ایده آل کراسفیت  ؛ سرشار از مواد پرتیینی و چربی٬ سبزیجات و مقداری میوه ٬ مغزها٬ دانه ها ، مقدار بسیار کم کمی کربوهیدرات نشاسته و بدون شکر است.

استقامت قلبی، تنفسی وعضلانی

تمرینات متابولیک یا به اصطلاح تمرینات استقامتی که به دو بخش استقامت قلبی تنفسی و استقامت عضلانی تقسیم می شوند. این تمرینات یک بخش بسیار مهمی از تمرینات کراسفیت را تشکیل می دهند . تمرینات متابولیک مثل دومیدانی، دوچرخه سواری و شنا و…

حرف آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *