چند روز در هفته ورزش کنیم

چند روز در هفته ورزش کنیم

امروزه کمتر کسی را میبینیم که به فکر سلامت و تناسب اندام خود نباشد، در واقع با ماشینی شدن کارها و بالا رفتن مشغله افراد به سراغ انواع فست فود ها و غذاهای آماده رفته اند.که این اتفاق بزرگی را در تناسب اندام آنها به وجود آورده است . زیرا انباشته شدن چربی ها و بی تحرکی باعث از بین رفتن تناسب اندام شده؛ به همین دلیل افراد به دنبال انجام ورزش های.تمرینی به وسیله ی ابزار های مختلف در صدد فراهم کردن اندام متناسب برای خود هستند.

اما سوالی که در این میان برای افراد پیش می آید در رابطه با مقدار ورزش و دوره آن است که افراد می پرسند چند هفته در روز ورزش کنیم تا بهترین نتیجه را دریافت نماییم.چند روز در هفته ورزش کنیم

در هفته چند روز را به ورزش کردن اختصاص دهیم؟

اگر بخواهیم با شما روراست باشیم باید بگوییم در هفته هفت روز را ورزش کنید؛ زیرا ورزش کردن روزانه مزایا و ویژگی هایی دارد که فعالیت های دیگر ندارند، اما به دلیل اینکه بعضی از افراد مشغله کاری زیادی دارند.و یا برخی از نظر جسمانی قادر به انجام ورزش روزانه نیستند، به همین خاطر توصیه ما به این عزیزان این است که تا جایی که می ‌توانید برنامه‌ های کاری خود را طوری تنظیم کنید که یک روز در میان و هفته ای سه الی چهار روز را حتماً به ورزش اختصاص دهید. در این صورت خواهید دید که نتیجه و تاثیر گذاری این مقدار ورزش چقدر عالی خواهد بود.هرچند که هر روز ورزش کردن نتیجه ‌ی مثبت و سریع تر به بار خواهد آورد اما یک روز درمیان ورزش کردن هم بسیار مفید و انگیزه بخش خواهد بود.

ورزش در طول هفته چند روز در هفته ورزش کنیم

در واقع اگر بخواهیم در مورد مقدار و میزان ورزش در هفته با شما عزیزان صحبت کنیم باید بگوییم که تعیین روز های ورزش در هفته به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

  • چه نوع ورزشی را برای فعالیت روزانه خود انتخاب کرده اید؟
  • قرار است ورزش مورد نظر خود را زیر نظر مربی انجام دهید یا خیر؟
  • تمرینات و ورزش مورد نظرتان را در خانه انجام می دهید یا در باشگاه؟
  • ورزش مورد نظر شما برای انجام به تجهیزات و لوازم نیاز دارد یا خیر؟

با توجه و پاسخ به چنین مواردی می توانید به راحتی مقدار و میزان تمرینات ورزشی خود را در هفته مشخص نمایید نتیجه گیری سریع و راحت تری داشته باشید.

چند روز در هفته ورزش کنیم

چند روز در هفته ورزش کنیم

انجام ورزش های مختلف در روزهای هفته

توجه کنید که نوع ورزشی که برای انجام انتخاب می کنید با مقدار انجام آن رابطه مستقیم دارد زیرا باید شما همه موارد را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید یعنی متناسب با توانایی و قابلیت بدنی خود پیش روید.

برای مثال ممکن است برخی از افراد به دنبال انجام تمرینات ورزشی یوگا باشند. قطعاً این نوع ورزش می ‌تواند هر روز هفته انجام شود و هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نکند.زیرا که بسیار آرامش ‌بخش است. اما برخی دیگر از ورزش ها مثل وزنه برداری و دوچرخه سواری و دو میدانی که جزئی از ورزش های کراس فیت محسوب می ‌شوند.باید برای ریکاوری.به بدن زمان داده شود.یعنی بهترین کار این است که این ورزش ها را به صورت یک روز.در میان انجام دهید. البته که این ورزش ها باید حتما زیر نظر مربی انجام شوند تاثیر گذاری مثبت و نتیجه بخشی داشته باشند.

انجام تمرینات ورزشی در باشگاه چند روز در هفته ورزش کنیم

اگر ورزش مورد نظر خود را از بین ورزش های کراسفیت ، هوازی ، بی هوازی انتخاب کرده اید باید بدانید که انجام این ورزش ها در محیط باشگاه انجام میشود.زیرا وسیله ها و ابزار های مختلفی مورد نیاز است.

اگر بتوانید شرایط و موقعیت کاری خود را طوری تنظیم کنید که حتماً یک روز در میان حدود یک الی دو ساعت را به رفت و آمد به باشگاه اختصاص دهید قطعاً نتیجه بسیار عالی دریافت خواهید نمود .

تجهیزات و لوازم باشگاه به قدری مناسب و ایمن هستند که هیچ گونه مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد و شما در مدت کوتاهی نتیجه و اثر فوق العاده عالی آن را خواهید دید. پس از زمان را از دست ندهید و هرچه سریعتر برای انجام فعالیت ورزشی.مورد علاقه خود اقدام نموده و از نتایج آن لذت ببرید.

حرف آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *