بعد از تمرین قدرتی چه بخوریم تا لاغر شویم

قبل از تمرین بدنسازی چه بخوریم؟

بعد از تمرین قدرتی چه بخوریم تا لاغر شویم , وعده قبل از تمرین بسیار مهم است. تامین سوخت بدن با مواد مغذی مناسب قبل از ورزش، انرژی و قدرت لازم برای عملکرد بهتر را به شما می‌دهد.

وعده غذایی قبل از تمرین ضروری است؛ زیرا ورزش قدرتی مثل بدنسازی با معده خالی کار غلطی است.

دریافت مقداری کربوهیدرات و پروتئین قبل از ورزش، نیروی لازم برای عملکرد خوب در طول تمرین را به شما می‌دهد.

بهترین میان وعده قبل از تمرین، غذایی است که ترکیبی از کربوهیدرات و پروتئین است.

کربوهیدرات برای تامین سوخت بدن لازم است و پروتئین جهت آماده کردن بدن برای ساختن و ترمیم عضلات ضروری است.

بعد از تمرین قدرتی چه بخوریم تا لاغر شویم

وعده قبل از تمرین و زمان آن

بعد از تمرین قدرتی چه بخوریم تا لاغر شویم

به طور مطلوب، باید برنامه‌ریزی کنید که 60 تا 90 دقیقه قبل از جلسه تمرینی خود یک وعده غذایی مناسب بخورید. این زمان می‌تواند بسته به نحوه تحمل غذا در معده هنگام ورزش متفاوت باشد.

برخی از افراد باید 3 تا 4 ساعت قبل از تمرین‌شان، یک وعده غذایی میل کنند.

اگر گرسنه می‌شوید و یا به دلیلی نمی‌توانید 60 تا 90 دقیقه قبل از جلسه تمرین‌تان، غذا بخورید، یک وعده غذایی سبک‌تر را نزدیک به تمرین خود تهیه و مصرف کنید، اما مقدار کربوهیدرات‌ها و پروتئین مصرفی خود را کاهش دهید.

به عنوان مثال، 30 تا 60 دقیقه قبل از جلسه خود 20 تا 30 گرم کربوهیدرات و پروتئین مصرف کنید.

اگر هم 15 تا 30 دقیقه قبل از تمرین نمی‌توانید غذا بخورید، می‌توانید یک میان وعده سبک‌تر را که حاوی 10 تا 20 گرم کربوهیدرات و پروتئین است را مصرف کنید.

قبل از ورزش برای لاغری چی بخوریم؟

بعد از تمرین قدرتی چه بخوریم تا لاغر شویم

موز

میوه موز یکی از بهترین خوراکی ها برای قبل از تمرین است. این میوه فوق العاده مملو از کربوهیدرات هایی است که به راحتی هضم می شوند و به عنوان سوخت برای بدن عمل می کنند.

پتاسیم موجود در موز نیز برای تقویت عملکرد ماهیچه ها و اعصاب بسیار مفید واقع می شود.

بدن پتاسیم را برای مدت طولانی ذخیره نمی کند، بنابراین یک موز با اندازه متوسط قبل از تمرین ایده آل به نظر می رسد. زیرا سطح مواد مغذی بدن را در وضعیت مطلوب نگه می دارد. موز به ویژه برای افرادی که صبح ورزش می کنند تاثیر بی نظیری دارد.

بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر یکی از بهترین پاسخ ها به سوال قبل از ورزش برای لاغری چی بخوریم، است.

این خوراکی، سرشار از فیبر بوده و به همین دلیل در طول زمانی که ورزش می کنید کربوهیدرات های موجود در این غذا به آرامی در جریان خود آزاد شده و  به سلول ها می رسند.

بلغور جو دوسر سبک بوده و هیچ گونه نفخ و یا گازی در معده ایجاد نمی کند. جو دوسر منبع غنی ویتامین B است که به تبدیل کربوهیدرات ها به انرژی کمک می کند.

ماست میوه ای

میوه ها کربوهیدرات بالایی دارند و ماست حاوی پروتئین است. این ترکیب به عنوان یک میان وعده قبل از تمرین عالی به شمار می روند.

تجزیه و تحلیل پروتئین به تنهایی در بدن زمان می برد. اما کربوهیدرات های میوه مانند سیب با سرعت بسیار بیشتری متابولیزه می شوند و بنابراین ، به عنوان سوخت بدن در طول ورزش عمل می کنند.

سپس بدن از پروتئین ماست برای جلوگیری از آسیب عضلانی پس از تمرین استفاده می کند.

نان سبوس دار

غلات کامل حاوی فیبر و کربوهیدرات هستند. یک تکه نان تست سبوس دار کافی است تا شما را در طول تمرین با انرژی قدرت بالا نگه دارد.

می توانید برای پروتئین مورد نیاز بدن خود، کمی عسل و یا تخم مرغ آب پز شده به نان خود اضافه کنید. اگر در زمان ناهار ساندویچ نان سبوس دار را انتخاب کرده و سپس به باشگاه بروید، انرژی مورد نیاز شما بیشتر خواهد بود.

آجیل و خشکبار

بهترین پاسخ برای سوال قبل از ورزش چی بخوریم؟ آجیل، خشکبار و میوه خشک است.

میوه های خشک شده بیشتر از میوه های تازه حاوی فیبر و کربوهیدرات هستند. کربوهیدرات موجود در میوه های خشک به راحتی تجزیه شده و به انرژی تبدیل می شود.

همچنین می توانید قبل از رفتن به باشگاه و شروع تمرینات بدنسازی، یک مشت آجیل مانند بادام زمینی، پسته، بادام و بادام هندی برای افزایش انرژی مورد نیاز خود میل کنید. آجیل به راحتی و به سرعت هضم می شود و برای هضم آن نیازی نیست زیاد صبر کنید.

سخن پایانی

میان وعده یا وعده قبل از تمرین نه تنها انرژی لازم را در حین تمرین به شما می‌دهد، بلکه بر عملکرد شما در ورزش و توانایی‌تان برای ریکاوری نیز تاثیر می‌گذارد.

مصرف مقدار کمی پروتئین و کربوهیدرات، قبل از تمرین، به عضله سازی و بازسازی عضلات در مرحله ریکاوری کمک می‌کند.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید