ورزش یوگا چیست

یوگا چگونه ورزشی است؟

ورزش یوگا چیست, یکی از کهن ترین سنت ها و عقاید هندوها و بودایی ها است که بر پرورش و آرامش روح و جسم دلالت دارد اما این ورزش در بسیاری از کشورهای غربی به ندرت در زمره ورزش های آرامش بخش روح و روان شناخته می شود.

این ورزش دارای زوایای بسیاری از حکمت است از جمله، رسیدن به آرامش، تولید انرژی و تقویت ذهن و جسم .

فلسفه یوگا بر خود شناسی و تقویت نیروی ذهن و اندیشه استوار است و علاوه بر مزایایی که برای یک فرد می تواند داشته باشد اثرات بسیار سودمندی نیز برای یک جامعه در پی خواهد داشت.

در واقع نمی توان بر این باور بود که یوگا تنها یک ورزش جسمی است زیرا تحقیقات علمی اثبات نموده اند که ورزش Yoga نه فقط بر جسم بلکه بر تنظیم نیروی حیات  و جریان آن و همین طور بر ضمیر انسان نیز بسیار موثر است.

مردان یوگا کار (یوگی) و زنان یوگاکار (یوگینی) این ورزش را با استفاده از وضعیت‌های بدنی مختلف، تمرینات تنفسی، تمرکز، ریلکسیشن و دیگر تمرینات ورزش یوگا مغز و بدنشان را به یکدیگر متصل می‌کنند.

ورزش یوگا چیست

ورزش یوگا چیست

تاریخچه یوگا

حدود ۵۰۰۰ هزار سال پیش در شمال هندوستان پدید آمد. این دانش اسرارآمیز و شگفت‌انگیز که از راهبان کهن هندی برای ما به جا مانده، فقط یک ورزش نیست! بلکه فقط بخشی از آن تمرینات جسمی است.

راهبان هندی در اواخر دهه ۱۸۹۰ دانش خود از یوگا را به جهان غرب گسترش دادند. تعالیم مدرن یوگا از دهه ۱۹۷۰ در کشورهای غربی محبوبیت زیادی پیدا کرد.

فواید یوگا چیست؟

ورزش یوگا چیست

 • کاهش استرس و اضطراب
 • کاهش نشانه های افسردگی
 • تعادل و انعطاف پذیری بهتر
 • بهبود وضعیت خواب
 • افزایش ایمنی به علت تحریک سیستم لنفاوی
 • از بین بردن سموم و فلزات سنگین
 • افزایش قدرت و استقامت
 • بهبود جریان خون
 • عملکرد بهتر گوارشی، از جمله کاهش علائم IBS
 • کاهش علائم مربوط به بارداری و افسردگی پس از زایمان
 • درد مزمن ، از جمله مواردی که به علت مشکلات عضلانی مانند کمردرد یا سردرد مکرر ایجاد می شود .
 • بهبود وضعیت بدنی و کاهش علائم اختلال شخصیتی

یوگا چه تاثیری بر زندگی روزمره دارد؟

ورزش یوگا چیست

در دنیای امروزی، ما اغلب اوقات تقریباً در یک حالت ثابت تحریک بیش از حد زندگی کنیم.

درواقع سعی می‌کنیم همه کارها را با هم انجام دهیم و سعی می‌کنیم کارها را سریعتر از همیشه انجام دهیم.

در اطراف ما انواع صفحات ساطع‌ کننده نور، اعلان‌ها، هشدارهای صوتی، اخطارها و انواع زنگ‌ها وجود دارند. همه این نویزها ، چه به معنای واقعی و چه به صورت مجازی ، مهمترین پیام را خفه می‌کنند: پیامی که بدن ما سعی می‌کند به ما بگوید.

بسته به سبک‌های مختلف، یوگا می‌تواند یک برنامه تمرین عالی ارائه دهد، اما درواقع تقریباً بیشتر از یک برنامه تمرینی جسمی است.

یوگا تنفس عمیق را با حرکات ارادی ترکیب می‌کند تا استرس مزمن را کاهش دهد (بنابراین به هضم غذا، مشکلات خواب، حالات روحی و … کمک می کند)، قدرت حس و گیرنده‌های عمقی را افزایش می‌دهد (توانایی تعیین نحوه حرکت در فضا و زمان در ارتباط با تعادل، هماهنگی و چابکی)، و تحرک، ثبات، قدرت و تعادل را بهبود می‌بخشد.

شاخه های یوگا

تمرین بدنی پوسچرهای یوگا، که به عنوان هاتا یوگا شناخته می‌شود، تنها دریچه‌ای کوچک به دنیای بزرگ‌تر یوگا است.

به غیر از هاتا یوگا، پنج تمرین اصلی دیگر در سنت یوگا وجود دارد، آنها با هم شش شاخه یوگا هستند. به طور جداگانه یا جدا از هم ، آنها مسیرهای رشد شخصی و معنوی در یوگا در نظر گرفته می شوند.

 راجا یوگا

راجا یوگا بر مدیتیشن و تفکر متمرکز است تا فرد خود را به طور کامل درک کند. این روش که به عنوان مسیر سلطنتی (راجا) یا شاه یوگا شناخته می شود، بر اساس مسیر هشت دستی به سوی خود آگاهی است که در یوگا سوترای پاتانجلی بیان شده است و تمایل دارد که تمرین کنندگان از نظر معنوی روحیه ای فداکارتر را به خود جلب کنند.

باکتی یوگا

باکتی یوگا مسیر فداکاری است که بر عشق عبادی به خدا و تسلیم شدن در برابر او تأکید دارد. یوگا با دیدن خداوند در همه حال و همه جا، پذیرش، بردباری و عشق را نسبت به همه موجودات پرورش می دهد. یوگا باکتی همچنین شامل شعارهای فراوان و تماس و پاسخ است که احساسات عشق، ارتباط و سعادت را برمی انگیزد.

 جنانا یوگا

یوگا جنانا مسیر خرد و دانش (جنانا) است که شامل مطالعه منظم متون مقدس و تحقیق مداوم در ماهیت خود است. یوگای جانانا که اغلب یوگای ذهن نامیده می شود، برای افرادی که تمایل بیشتری به فکر دارند بسیار مناسب است.

 کارما یوگا

کارما یوگا مسیر عمل فداکارانه است. افرادی که کارما یوگا کار می کنند کاملاً از نتیجه اعمال خود جدا مانده اند، بدون هیچ قصدی برای سود فیزیکی، در خدمت بهبودی همه موجودات هستند.

مانترا یوگا

مانترا یوگا، یوگای صدا است. مانتراها که گفته‌های مقدس در نظر گرفته می‌شوند، هجاها، کلمات یا عباراتی هستند که نمایانگر ویژگی خاصی از خداوند هستند. مانترا یوگا تمرین متمرکز شدن از طریق تکرار مانتراها است.

 هاتا یوگا

هاتا یوگا تمرین پوسچرهای یوگا یا آسانا است که از بدن به عنوان وسیله ای برای تغییر خود استفاده می کند.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *