انواع ورزش یوگا

ورزش یوگا چیست؟

انواع ورزش یوگا , بیشتر مردم انواع یوگا را صرفا نوعی ورزش می‌دانند. در صورتی که مجموعه فعالیت‌های بدنی در یوگا دارای جنبه های فلسفی و معنوی هستند.

فردی که یوگا را برای نزدیکی به خود و شناخت مسیر خودشناسی انتخاب می کند وارد مسیر طولانی می‌شود که هر لحظه باید حضورش در مسیر را حفظ کند. برای این منظور یوگی و نوع نگاه، رفتار، تفکر و منش او  باید در یک راستا یعنی در جهت نور و روشنایی باشد.

سبک های مختلف یوگا

انواع ورزش یوگا

یوگای وینیاسا 

یکی از متداول ترین انواع کلاس‌ های یوگا، وینیاسا است. این نوع یوگا مانند پلی است به سمت انواع سنتی‌ تر یوگا. بسیاری از اوقات، احساس می‌ شود که کلاس وینیاسا، کمی‌ شبیه یک کلاس ورزشی با موسیقی بلندتر و سرعت بیشتر است. پس می‌ توانید انتظار داشته باشید که حرکت سلام بر خورشید را انجام دهید و کلی هم عرق کنید.

وینیاسا به معنی تنفس برای حرکت است. شما یاد خواهید گرفت که چطور در حال حرکت نفس بکشید، که برای سلامت و قدرت عضله و استخوان شما بسیار مفید باشد.

اگر بخواهیم هدف این نوع یوگا را به طور خلاصه بیان کنیم، این یوگا به شما می‌ آموزد که در زمان حال باقی بمانید، و بقیه‌ ی چیزها را فراموش کنید. مزیت دیگر، این است که شما وزن کم می‌ کنید و قوی‌ تر و انعطاف پذیرتر می‌ شوید.

یوگای هاتا      انواع ورزش یوگا 

کلاس یوگای‌ هاتا، ریشه ى تمامى یوگاها می باشد.

هاتا تركیبی از آساناها ( حركات)، پرانایاما (تنفس منظم)، دارانا و دیانا (مراقبه) و كندالینى (لایا یوگا) است، كه حاصل آن دستیابی به روشنگرى و خود واقع بینى است.

در آمریكا یكى از منابع نرمش و كنترل استرس، همین هاتا یوگاست. ایده آل ترین راه تمرین هاتا، تمرین در حالتى آرام و متمركزانه است.

در ایران هم این شاخه از یوگا بسیار پر طرفدار است. سریع‌ ترین راه برای ایجاد قدرت و انعطاف پذیری است. همانطور که شما وضعیت‌ ها و آناتومی بدن را یاد می‌ گیرید، تمرکز بیشتر روی قرار دادن بدنتان در یک هم ترازی برای ایجاد قدرت و انعطاف پذیری بدون ایجاد خطر است، و کمتر به حرکت سریع توجه دارد.

این نوع یوگا از یوگای وینیاسا بی‌ خطر تر است. این یوگا به افراد می‌ آموزد که چطور بدون تحرک بیش از حد، انعطاف پذیر شوند.

انواع ورزش یوگا

انواع ورزش یوگا

یوگای قدرتی

یوگای قدرتی، یوگا با کمک نیروی عضلانی است. سبکی ترکیبی از حرکات کششی، تنفس مراقبه ای و تمرینات قدرتی است.

یوگای قدرتی یک گام از آشتانگا یوگا فراتر می گذارد. بسیاری از وضعیت ها شبیه ورزش های بدون ابزار همچون ایستادن بر روی دست، لمس انگشت پا، خم به طرفین است، اما کلید اصلی یوگای قدرتی، تعریق و قدرت عضله سازی است.

به جای توقف بین وضعیت ها بدان گونه که در یوگای سنتی می بینیم، هر حرکت به حرکت بعدی متصل است و شبیه به یک تمرین شدید هوازی است.

یوگای ترمیمی

یوگای ترمیمی، سبکی از یوگا است که اگر به دنبال دستیابی به آرامش جسمی، روانی و عاطفی هستید، برای شما مناسب است.

با استفاده از ابزار در این سبک از یوگا، شما در حفظ تعادل خود راحت بوده و در عین حال بدن خود را ریلکس و تحریک خواهید نمود.

توالی وضعیتهای یوگای ترمیمی برای تمام بدن مناسب هستند و برخی، قسمت خاصی از بدن همچون ریه و يا قلب را مورد هدف قرار میدهند.

یوگای ترمیمی به درمان بی خوابی، افسردگی، بهبود آسیب دیدگی، فیبرومیالژیا و استرس کمک می کند.

در کلاسهای یوگای ترمیمی، شما مدت زمانی را با دراز کشیدن بر روی آجر یوگا، پتو، کوسن می گذرانید و به ماهیچه های خود اجازه میدهید تا ریلکس شوند.

سبک آنادا یوگا 

این سبک بیشتر بر مراقبه در حین انجام تمرینات تأکید دارد.

مراحل آن شامل :

  • تنفس آگاهانه به منظور پاک‌سازی بدن و بالا بردن سطح انرژی
  • انجام دادن تمرینات ذهنی
  • انجام دادن آساناهایی برای آماده سازی فرد به منظور مراقبه طولانی‌تر می‌شود .

هدف آنادا یوگا این است که فرد رهجو به یک آگاهی درونی، آرام و جاودان برسد.

سبک آنوسارا 

این سبک بیشتر بر روی مرکزیت بخشیدن به قلب تمرکز داشته و در کنار این موضوع سعی دارد به توانایی‌ها و محدودیت‌های هر فرد در حین انجام تمرینات احترام بگذارد.

در اصل آنوسارا یعنی لبریز از موهبت و از قلبت پیروی کن و در جهت اراده خداوند گام بردار.

آنوسارا در علم عمیقی از هماهنگی درونی و بیرونی بدن ریشه دارد و تمرینات آن با توجه به فعالیت‌های قبلی انجام می‌شود.

چون در سبک آنوسا تأکید بر روی عقایدیست که از خوبی و الطاف وجودی هر انسانی نشات می‌گیرد، در انجام آساناها قلب و عروق باز شده و توازن انرژی ایجاد می‌شود.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید