آیا ورزش ایروبیک باعث لاغری می شود

ورزش ایروبیک چیست؟

آیا ورزش ایروبیک باعث لاغری می شود, ایروبیک یک نوع ورزش هوازی است که با انجام حرکت‌های کششی و قدرتی و معمولا به صورت دسته جمعی صورت می‌گیرد. ایروبیک باعث بهبود عملکرد قلب و سیستم تنفسی می‌شود و هم چنین با افزایش سوخت و ساز بدن تاثیر به سزایی بر کاهش وزن و تناسب اندام می‌گذارد.

این ورزش شامل طیف گسترده ای از انواع ورزش‌ها است که از جمله آن‌ها می‌توان به شنا، دوچرخه سواری، کوه نوردی و پیاده روی اشاره کرد.آیا ورزش ایروبیک باعث لاغری می شود

ورزش ایروبیک چه فوایدی دارد؟

 • تقویت عضلات و ماهیچه‌های بدن
 • افزایش جریان گردش خون
 • افزایش چربی سوزی و سوخت و ساز بدن
 • کاهش فشار خون و بهبود عملکرد قلب
 • کاهش استرس و افسردگی
 • افزایش اکسیژن رسانی خون
 • افزایش انرژی
 • کمک به کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی
 • بهبود کیفیت خواب
 • کمک به کاهش ریسک ابتلا به برخی از بیماری‌ها از جمله دیابت و سرطان
 • افزایش تحمل و استقامت بدن

آیا ورزش ایروبیک باعث لاغری می شود

آیا ورزش ایروبیک باعث لاغری می شود

ایروبیک و فواید آن بر سلامتی!

ایروبیک یا ورزش هوازی حرکات موزون و روشی برای کسب آمادگی جسمانی است. این ورزش توانایی ارگان های مختلف بدن را افزایش می دهد. در ورزش ایروبیک اکسیژن زیادی به درون بدن فرستاده می شود و همین امر به سلامت جسمانی افراد کمک زیادی می کند.

ورزش ایروبیک سبب تقویت سیستم قلبی عروقی و تنفسی می شود. در نتیجه سرعت دریافت و بازدهی اکسیژن بالا می رود و همین امر سبب می شود اکسیژن بیشتری به تمامی ارگان های بدن برسد.

در انجام این ورزش، تنفس به صورت یکنواخت و هم زمان از دهان و بینی صورت می گیرد و همین امر باعث رفت و برگشت مدام اکسیژن و دی اکسید کربن می شود.

مطالعات نشان داده اند که انجام ورزش ایروبیک سبب کنترل قند خون، فشار خون و کاهش وزن اضافی بدن می شود.

این ورزش، ورزشی مناسب و تاثیرگذار برای جلوگیری از ابتلا و یا بروز بیماری افسردگی، بی حوصلگی و بی قراری است. ایروبیک سبب می شود هورمون آندروفین در بدن تولید شود. ترشح این هورمون در بدن سبب ایجاد نشاط می شود و نقش مهمی در تمرکز ذهنی و خلاقیت فکری بازی می کند.

تمرینات ایروبیک حرکاتی ریتمیک و متناوب هستند و مقاومت عضلات را در مدت کوتاهی بالا می برند.

همچنین این تمرینات سبب افزایش ضربان قلب و تنفس می شوند. این امور نقش مهمی را در سلامتی بازی می کنند.

دقت داشته باشید برای انجام ورزش ایروبیک ابتدا باید بتوانید میان شرایط جسمانی و انجام حرکات در این ورزش تعادل و توازن برقرار کنید. این امر به کاهش بروز مصدومیت کمک زیادی می کند.

برقراری تعادل و توازن سبب می شود فرد بتواند بدن خود را با انجام حرکات ورزشی سازگار کند، در نتیجه بیشتر می تواند از ورزش ایروبیک لذت ببرد و همین امر اثرات روانی زیادی بر فرد دارد.

ورزش ایروبیک به بهبود وضعیت جسمانی و ارتقا سلامت روحی و روانی فرد کمک شایانی می کند.

انجام حرکات ورزشی

به بیان دیگر، انجام حرکات ورزشی، در امر کاهش وزن، زمانی سودمند می باشند که فرد در مراحل اضافه وزن قرار داشته باشد.

در عین حال، تمامی افرادی که به درجه چاقی و یا چاقی مفرط رسیده اند، می توانند با راهنمایی های ارائه شده در این مقاله، اقدام به درمان بیماری چاقی خود نموده و برای همیشه، از شر تمامی چربی های اضافی بدن خود، رهایی یابند.

اگر شما از علاقمندان به رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن می باشید و در مراحل اولیه اضافه وزن می باشید، می توانید با ورزش و رژیم لاغری به وزن دلخواه خود برسید.

تعریف حقیقی لاغری

لاغری، تعاریف مختلفی دارد. در بسیاری از موارد، هنگامی که فردی زیاد دچار سرگیجه و یا ضعف می شود و در ظاهر، نسبت به افراد نرمال، کم حجم تر به نظر می رسد، اصطلاحاً وی را در گروه افراد لاغر، قرار می دهند.

لاغری، در دیدگاه علم تغذیه بر اساس استانداردهای خاصی، تعریف می گردد. برای تعیین میزان لاغری، بهترین معیار، شاخص توده بدنی می باشد. به اصطلاح، به این معیار، BMI گفته می شود. میزان چاقی و یا لاغری یک فرد، با توجه به معیار BMI قابل تعریف می باشد.

به صورت کلی، اگر شاخص توده بدنی فردی، کمتر از 18.5 باشد، فرد لاغر محسوب می شود. البته در این میان، درجات لاغری نیز، متفاوت می باشند. به عنوان نمونه، اگر شاخص توده بدنی فرد، بین دو عدد 17.5 و 18.5 قرار داشته باشد، این به معنای آن است که او، دارای لاغری درجه یک می باشد.با کاهش این معیار، درجات لاغری نیز به همان میزان، افزایش می یابند.
با کاهش این معیار، درجات لاغری نیز به همان میزان، افزایش می یابند و به معنای آن است که لاغری فرد، در حد شدیدتری می باشد. لاغری، می تواند عوارض ناگواری را به همراه داشته باشد.

برای اندازه گیری میزان BMI می توان میزان وزن بر حسب کیلوگرم را بر مجذور قد بر اساس متر، تقسیم نمود. عدد حاصله، نشانگر میزان چربی انباشته شده در بدن فرد می باشد.

بر اساس عدد بدست آمده، می توان درجه چاقی و یا لاغری فرد را به دقت، محاسبه نمود.

لاغری واژه ای کاملاً متفاوت از تناسب اندام است. افرادی که به کمک انواع رژیم های لاغری و ورزش، تمایل به کاهش وزن خود دارند، در اصطلاح عامیانه، در حقیقت خود را لاغر می کنند.

برای لاغری ایروبیک خوبه یا پیلاتس

ایروبیک و پیلاتس، هر یک دارای فواید بسیار زیادی می باشند. از همین رو، بسیار کار دشواری است که میان یکی از این دو نوع ورزش، یکی را انتخاب کنیم. هم ورزش ایروبیک و هم پیلاتس، هر دو تأثیر شایانی در حفظ سلامتی و داشتن اندامی متناسب دارند.

از همین رو، هر فرد با توجه به علایق شخصی خود، می تواند پس از بررسی های لازم در ارتباط با این دو نوع ورزش، موردی را که بیشتر با شرایط روحی و جسمانی وی سازگاری دارد را به عنوان ورزش مورد نظر خود، انتخاب نماید.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *