ورزش با دستگاه بهتره یا هوازی

بدنسازی بهتره یا هوازی؟

ورزش با دستگاه بهتره یا هوازی, مطمئنا این سوال با هدف تشخیص ورزش مفید و یا استاندارد و موثر پرسیده نمی شود . زیرا اگر ورزشی کارایی لازم را نداشته باشد از میان رشته های باشگاهی و رایج کنار گذاشته میشود.

بنابراین نمی توان گفت یکی از این دو رشنه بد و دیگری خوب است و یا نمی توان گفت یک رشته بهتر از دیگری است .

هر دو این رشته هوازی و بدنسازی جزو گزینه های پر طرفدار و خوب در میان بانوان و آقایان می باشد .

تمرین قدرتی چیست؟   

ورزش با دستگاه بهتره یا هوازی     

تمرینات قدرتی با نام‌های تمرین با وزنه، تمرینات مقاومتی و تمرینات عضلانی نیز شناخته می‌شوند. تعریف کلی تمرین قدرتی هر حرکت فیزیکی است که در آن از وزن بدن یا تجهیزات خود (مانند دمبل و نوارهای مقاومتی) برای ایجاد توده عضلانی، قدرت و استقامت استفاده می کنید.

انواع تمرینات قدرتی

هیپرتروفی عضلانی: این نوع تمرینات قدرتی که به عضله سازی نیز معروف است، از وزنه های متوسط ​​تا سنگین برای تحریک رشد عضلات استفاده می کند.

 استقامت عضلانی: این به توانایی عضلات شما برای حفظ ورزش برای یک دوره زمانی اشاره دارد. تمرین برای افزایش استقامت عضلانی معمولاً شامل تکرارهای زیاد با وزنه های سبک یا وزن بدن است.

 آموزش مداری: در طول این شکل از آماده سازی کل بدن، شما تمرینات مختلفی را بدون استراحت کم یا بدون استراحت بین آنها انجام می دهید.

 حداکثر قدرت عضلانی: این نوع تمرین شامل تکرارهای کم (معمولاً 6-2) و وزنه های سنگین برای بهبود قدرت کلی شما است. این بهترین حالت برای ورزشکاران باتجربه ای است که به فرم خود تسلط دارند.

 قدرت انفجاری: این آموزش قدرت و سرعت را برای بهبود توان خروجی شما ترکیب می کند.

معمولاً در بین ورزشکاران آموزش دیده برای بهبود توانایی آنها در انجام حرکات انفجاری در ورزش خود استفاده می شود.

اکثر افراد بر روی استقامت عضلانی، تمرینات دایره ای و هیپرتروفی عضلانی به عنوان بخشی از تمرینات قدرتی خود تمرکز می کنند، در حالی که تمرینات قدرتی معمولاً برای ورزشکاران باتجربه در نظر گرفته می شود.

ورزش با دستگاه بهتره یا هوازی

ورزش با دستگاه بهتره یا هوازی

آیا ورزش هوازی چربی سوز تر از ورزش قدرتی است؟

ورزش های هوازی و قدرتی دو نوع ورزش هستند که از نظر شدت، مدت زمان و گروه‌های عضلانی متفاوت هستند. آنها همچنین کالری ها را به روش های مختلف می سوزانند.

ورزش هوازی عبارت است از حرکات متداوم، موزون و دارای ریتم که گروهی از عضلات بزرگ بدن را درگیر می‌کنند.

ورزش هوازی میزان تنفس را افزایش می‌دهد، کالری را سریع می‌سوزاند و استقامت کلی را بهبود می‌بخشد.

تمرینات قدرتی، از جمله وزنه برداری به افراد کمک می‌کند تا عضلات خود را افزایش دهند. این امر متابولیسم را تسریع کرده و در طولانی مدت چربی بیشتری را می‌سوزاند.

طبق دستورالعمل‌های ورزشی باید 150 دقیقه ورزش هوازی و دو جلسه تمرین قدرتی در هفته داشته باشید. با صرف نظر از نوع ورزش انتخابی، با رعایت نکات ایمنی اثربخشی تمرین خود را به حداکثر برسانید

با انجام حرکات کششی 5 تا 10 دقیقه وقت بگذارید تا گرم و سرد شود.
فعالیت های بدنی را بتدریج افزایش دهید، به ویژه اگر از نظر جسمی فعالیت کمی دارید.

بین تمرینات شدید استراحت کنید و در صورت احساس ضعف یا بیماری زیاد ورزش نکنید.
برای بلند کردن وزنه‌های سنگین عجله نکنید. تقویت قدرت زمان می‌برد، برای تسلط بر تکنیک‌ها با وزنه‌های سبک شروع کنید.

هنگام ورزش در شرایط گرم و مرطوب مراقب باشید زیرا این امر می‌تواند منجر به کم آبی شدید شود.
در صورت بروز علائم گرمازدگی، مانند سردرد، سرگیجه، تهوع، گرفتگی یا تپش قلب، ورزش را متوقف کنید.

لباس و کفش مناسب با نوع فعالیت بدنی بپوشید.

اول هوازی یا بدنسازی؟

ورزش های هوازی به هر ورزش با شدتی که باعث می شود اکسیژن برای گروه های عضلانی اصلی بدن طی یک دوره زمانی به طور مداوم تامین شود و فشار و تاکید بر روی سیستم قلب و عروقی بدن باشد گفته می شود.

ورزش هوازی ورزشی است که با سرعتی منظم طی مدتی طولانی تر انجام دهید نه مثل انفجارهای کوتاه انرژی در تمریناتی مثل دو اینتروال یا وزنه برداری. پیاده روی، دو نرم، دو استقامت، شنا و دوچرخه سواری، استفاده از تردمیل، دستگاه استپ، الیپتیکال، و دوچرخه ثابت در باشگاه جزء تمرینات هوازی می باشد.

مهمترین منبع سوخت در تمرینات ایروبیک یا هوازی، گلوکز خون، گلوکز ذخیره بدن و چربی ها هستند.

تمرینات با وزنه چگونه است؟

برخلاف تمرینات هوازی، تمرینات بدنسازی یا تمرین با وزنه فعالیتی است که با انفجارهای کوتاه مدت بیهوازی انجام می شود. بی هوازی به این معنا نیست که ما اکسیژن استفاده نمی کنیم. خیر. معنای آن این است که این فعالیت با شدتی است که نیاز عضلات به اکسیژن بیش از حد نرمال می شود و درنتیجه محصول متابولیکی مثل لاکتات تولید می شود و ادامه فعالیت با آن شدت غیرممکن می شود. مهمترین منبع سوخت بدن در تمرینات قدرتی و بدنسازی گلوکز عضلات و فسفوکراتین می باشد.

حال که با تفاوت بین تمرینات هوازی و بدنسازی آشنا شدید باید ببینیم که تمرینات هوازی باید قبل از تمرینات بدنسازی انجام شود یا پس از آن.

وقتی فردی به منظور تمرین پا به داخل باشگاه می گذارد، تمرینات او می تواند چند حالت داشته باشد که در زیر بررسی می کنیم.

وقتی هوازی پادشاه است!

ورزش اروبیک  که اصطلاحا به آن aka cardio هم گفته می شود در حقیقت شامل هر حرکت یا فعالیتی است که ضربان قلب و شدت تنفس شما را افزایش دهد.

دویدن و دوچرخه سواری دو مثال خوب و معروف برای ورزش هوازی اروبیک هستند. کاردیو یا هوازی مستقیما قلب، ریه و سیستم قلبی و عروقی شما را تقویت می کند. اما در حقیقت مزایای آن برای بدن بسیار بیشتر است و به همینجا ختم نمی شود.

علاوه بر بهبود سلامت قلب ، ورزش هوازی از سلامت مغز ، قند خون و تحرک کلی شما نیز پشتیبانی می کند. حتی سلامتی عملکرد جنسی را نیز بهبود بخشیده ومی تواند به شما در حفظ وزن درست و سالمتان کمک کند.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید