آیا ورزش کاردیو لاغر می کند؟

چربی سوزی با تمرینات کاردیو

آیا ورزش کاردیو لاغر می کند؟, این روزها کاهش وزن و چربی بدن از مهم ترین اهداف افراد برای رفتن به باشگاه و تمرین است. همه می خواهند وزن خود را در کم ترین زمان ممکن کاهش دهند. اما سریع ترین راه کدام است؟ دویدن روی تردمیل ( تمرینات کاردیو یا تمرینات هوازی ) ؟ یا دوهای سریع و متناوب روی سطح شیبدار (تمرینات اینتروال شدید) ؟ یا اجرای حرکات اسکوات و پرس سینه (تمرینات بدنسازی) ؟

برای اینکه بدانیم کدام روش ما را سریعتر به هدفمان می رساند ابتدا باید تفاوت این سه روش تمرین را بدانید. من سعی دارم در این بخش به طور کامل شما را با تمرینات کاردیو و یا تمرینات هوازی آشنا کنم.

آیا ورزش کاردیو لاغر می کند؟

اثر تمرینات کاردیو بر چربی سوزی

زمانیکه پای سوزاندن کالری به میان می آید اولین کاری که به ذهن همه می رسد تمرین کاردیو یا تمرینات هوازی است.

حالا بیایید کمی علمی تر صحبت کنیم! اگر شما کالری بیشتری نسبت به کالری که مصرف می کنید بسوزانید، وزن شما کم می شود. اگر ۵کیلومتر روی تردمیل بدوید بسته به سرعت، جنس و وزنتان تقریباً ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری می سوزانید.

نیازی به بلند کردن وزنه و یا یادگرفتن حرکتی ندارید. تنها چیزهایی که احتیاج دارید یک جفت کفش و پاهایتان است. به همین دلیل است که تمرین کاردیو انتخاب بیشتر افرادیست که قصد کاهش وزن دارند.

تمرینات کاردیو باعث می شود که شما در حین تمرین کالری بسوزانید. در نتیجه چربی سوزی با تمرینات کاردیو اتفاق می افتد.

تاثیر تمرینات کاردیو بر کاهش وزن

تمرینات قلبی‌ عروقی که به نام کاردیو نیز شناخته می شود موجب افزایش ضربان قلب و سرعت تنفس فرد می شود. این تمرینات به طور معمول شامل انجام حرکات تکراری با استفاده از گروه های بزرگ عضلانی می شوند. دویدن و دوچرخه سواری از جمله نمونه های شناخته شده تمرینات کاردیو هستند.

تمرینات کاردیو می تواند به یک فرد در مدیریت وزن خود کمک کند و عنصری کلیدی برای حفظ سلامت قلب و ریه ها محسوب می شود.

تعریف تمرینات کاردیو

ورزش کاردیو به سادگی به این معنی است که شما یک فعالیت ریتمیک را انجام می دهید تا ضربان قلب تان را تا حد نرمال افزایش دهید، دقیق قسمتی که بیش ترین چربی و کالری را در آن خواهید سوزاند. برای اینکه کاردیو کار کنید باید حداقل هر تمرین را 10 دقیقه انجام دهید.

فواید ورزش کاردیو

زمانی که متوجه می شوید ورزش هوازی چقدر می تواند برایتان خوب و مفید باشد، ممکن است بخواهید الان کمی آن را انجام دهید. فعالیت های بسیار کمی وجود دارند که می توانید برای مدت زمان کوتاهی انجام دهید و مزایای زیادی داشته باشد.

۸ اشتباه در تمرینات کاردیو که مانع چربی سوزی است

شاید شما هم زمانی که تصمیم به کاهش وزن گرفتید با این سوال سخت و پیچیده مواجه شده اید. باید کدام یک را برای کاهش وزن انتخاب کنم؟ تمرینات هوازی یا تمرینات قدرتی؟

تمرین هوازی و قدرتی دو نوع تمرین رایج هستند. اما تشخیص اینکه کدام یک در زمان کمتری فواید بیشتری دارد، می تواند سخت باشد.

تمرین‌های کاردیو یا هوازی به هر تمرینی گفته می‌شود که ضربان قلب انسان را افزایش دهد.
تمرین کاردیو می‌توانند برای افرادی که می‌خواهند به یک وزن معمولی برسند و آن را حفظ کنند، مفید باشند.

طبق تحقیقات انجمن قلب آمریکا (AHA) بزرگسالان باید هر هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط یا ۷۵ دقیقه ورزش هوازی با شدت بالا انجام دهند.

این مقاله گروه هفت حیات تمام آنچه را که باید در مورد تمرین های کاردیو در مقابل وزنه برای کاهش وزن بدانید را به شما می گوید.

برای لاغری تنها تمرینات هوازی کافی است؟

تمرینات هوازی به دلیل آسان بودن و نیاز به تجهیزات کم در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. اما وقتی هدف لاغری و کاهش وزن است بهتر است تمرینات کاردیو بخشی از پروژه لاغری شما باشد.

یعنی ترکیبی از تمرینات کاردیو در کنار تمرینات بدنسازی. از طرف دیگر برای اینکه از تمرینات هوازی نیز بیشترین نتیجه را بگیرید آنها را به صورت تمرینات اینتروال انجام دهید. تمرینات اینتروال می تواند بیشترین تاثیر را بر چربی سوزی بدن شما داشته باشد.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید