کالری چیست

چرخه کالری چیست؟

کالری چیست , چرخه کالری یک نوع الگوی غذا خوردن است که ممکن است به شما کمک کند تا به رژیم غذایی خودپایبند باشید و وزن از دست بدهید.
به جای مصرف مقدار مشخصی از کالری روزانه، دریافت خود را متناوب میکنید. در این مقاله، همه چیزهایی را که شما در مورد چرخه کالری نیاز است بدانید توضیح می دهیم.

چرخه کالری، تعویض کالری نیز نامیده می شود، یک سبک رژیم غذایی است که به شما اجازه می دهد تا بین دوره های کم کالری و پرکالری بچرخید.
هیچ محدودیتی مواد غذایی و یا دستورالعمل های دقیقی وجود ندارد، و فقط یک مقدار کالری است که شما می توانید در طول روز یا هفته بخورید. به همین دلیل، آن یک رژیم غذایی در معنای متعارف نیست، بلکه، یک روش از ساختار مصرف مواد غذایی هفتگی یا ماهانه تان است.
تحقیقات مزایای چرخه کالری را نشان می دهند که شامل از کاهش بیشتروزن، بهبود توانایی در پایبندی به یک رژیم غذایی، گرسنگی کمتر و کاهش در هورمون های منفی و سازگاری سوخت و ساز بدن با یک رژیم غذایی کاهش وزن طبیعی است.

یکی از بهترین مطالعات تا به امروز استفاده از یک چرخه 14 روزه بود. شرکت کنندگان 11 روز یک رژیم غذایی کم کالری و پس از آن 3 روز رژیم پرکالری می خوردند که به اصطلاح (reefed) نامیده می شود. سایر مطالعات دیگر رژیم غذایی 3-4 هفته با یک هفته (reefed) بودند.
اگر چه این یک روش یک رویکرد نسبتا جدید است، اما شکارچیان به احتمال زیاد یک الگوی غذا خوردن مشابه در قرن های پیش داشتند. به دلیل اینکه هر روز مواد غذایی به یک مقدار همیشه در دسترس نبوده است.

در دوره های بسیاری مواد غذایی کمیاب، و در زمان های دیگر فراوان می شدند، بستگی به اینکه چه زمانی از سال به شکار می رفتند و چقدر موفق به شکار می شدند، داشت.

کالری چیست

برای لاغر شدن روزانه باید چند کالری دریافت کنیم؟

عامل مهمی که نقشی تعیین‌کننده در تحقق این امر دارد، میزان کالری دریافتی در طی روز است. اگر شما هم به هر دلیلی، جزء آن دسته از افرادی هستید که در جنگ همیشگی با کالری‌ها و به دنبال لاغر شدن هستند و نمی‌دانید چه مقدار باید روزانه غذا بخورید، مطلب پیش رو برایتان مفید خواهد بود.

روزانه به طور متوسط چه مقدار کالری بگیریم؟

یک خانم برای حفظ وزن فعلی‌اش، باید روزی ۲۰۰۰ کالری جذب کند و اگر آن را به ۱۵۰۰ کالری برساند، می‌تواند هفته‌ای ۱ پوند (تقریبا نیم کیلوگرم) وزن کم کند. این ارقام برای یک آقا به ترتیب، ۲۵۰۰ و ۲۰۰۰ کالری است.البته این بستگی به عوامل مختلفی از جمله سن، قد، وزن، میزان فعالیت، سلامتی و… دارد.تاثیر کالری بر سلامتی

بدن انسان برای زنده ماندن به کالری نیاز دارد. بدون انرژی، سلول‌های بدن می‌میرند، قلب و ریه‌ها متوقف می‌شوند و اندام‌ها قادر به انجام فرایندهای اساسی مورد نیاز برای زندگی نیستند.

اگر افراد فقط تعداد کالری مورد نیاز روزانه را مصرف کنند، احتمالا زندگی سالمی خواهند داشت. مصرف بیش از حد کم یا زیاد کالری، در نهایت منجر به مشکلات سلامتی می‌شود.مقدار کالری موجود در غذا به ما می‌گوید که چقدر انرژی بالقوه دارند. البته فقط کالری مهم نیست؛ بلکه ماده‌ای که کالری از آن گرفته می‌شود هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ارزش کالری سه ماده غذایی اصلی، به صورت زیر است:

یک گرم کربوهیدرات، حاوی 4 کیلو کالری است.
1 گرم پروتئین، حاوی 4 کیلو کالری است.
همین مقدار چربی حاوی 9 کیلو کالری است.

میزان کالری‌های دریافتی بر اساس نیاز هر بدن

بدن، تمام انرژی‌های موجود برای انجام نیازهای فوری مثل راه رفتن را از طریق کالری دریافتی به دست می‌آورد.

در حقیقت مقدار انرژی‌های به‌دست‌آمده به کیفیت غذاها بستگی دارد، چون همه‌ی کالری‌ها برابر نیستند.

همچنین میزان کالری دریافتی هر فرد به سن، جنسیت و سطح فعالیت بدنی او بستگی دارد که عبارت‌اند از:

کودکان ۲ تا ۸ سال: ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری
دختران ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰
پسران ۹ تا ۱۳ ساله: ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰
خانم فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۴۰۰ کالری
خانم یکجانشین در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰
آقای فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۸۰۰ تا ۳۲۰۰ کالری
آقای یکجانشین در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۰۰ تا ۲۶۰۰ کالری
خانم و آقای فعال بالای ۳۰ سال: ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری
خانم و آقای یکجانشین بالای ۳۰ سال: ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری

چگونه می توان کالری مواد غذایی مختلف را اندازه گیری کرد

کالری واحد انرژی غذایی است. یکی از اثرات غذایی که ما می خوریم تامین انرژی برای بدن ما می باشد تا بدن ما بتواند نیروی لازم را برای حرکات و کارهای ارادی و غیر ارادی خود به دست آورد .

حرکات و کارهایی مانند راه رفتن، انجام کارهای شخصی، ورزش و کارهای بدنی در حرفه های مختلف ارادی است. اما حرکات غیر عادی مانند حرکات قلب و دستگاه گردش خون، دستگاه تنفس، حرکات معده و روده ها و غیره می باشد باید دانست که تولید و ساخته شدن بعضی از مواد در بدن احتیاج به انرژی دارد.

چند کالری در این غذا است؟ به کار بردن این جمله وقتی به یک غذا نگاه می کنید بسیار شایع است. کالری چیست؟ چرا اینقدر مقدار کالری ها برایمان اهمیت دارد؟ عبارت کالری را برای اندازه گیری مقدار انرژی موجود در غذاها به کار می برند.
وقتی می خواهیم بدانیم چه مقدار کالری در یک غذا موجود است، اساسا می خواهیم بدانیم یک غذا چه مقدار انرژی می تواند مهیا کند.

تفاوت کالری و کیلو کالری چیست؟

کیلو کالری همان واحدی است که برای سنجش انرژِی مواد غذایی به کار می‌بریم.

در حالی که کالری (منظور واحد اندازه‌گیری میزان انرژی در علوم فیزیک و شیمی) معمولاً برای سنجش انرژِی مواد غذایی استفاده نمی‌شود.

کالری کوچک

gram calorie با cal مشخص می‌شود. کالری کوچک در واقع میزان انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای یک گرم آب با یک درجه سانتی‌گراد است با این حساب یک کالری تقریبا برابر با ۴.۱۸۴ ژول می‌باشد.

کالری بزرگ

food calorie که با نماد kcal مشخص می‌شود و به آن کالری تغذیه‌ای هم گفته می‌شود میزان انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای یک کیلوگرم آب با یک درجه سانتی‌گراد است.

با این حساب یک کیلو کالری تقریبا برابر با ۴۱۸۴ ژول می‌باشد.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید