رابطه کالری سوزی و لاغری

آیا چربی سوزی باعث لاغری می شود ؟

رابطه کالری سوزی و لاغری, کاهش وزن از طرق مختلفی می‌تواند اتفاق بیفتد که کاهش چربی‌های بدن یکی از آنهاست. هنگامی‌که شما در حال لاغر شدن هستید، بسیار سخت است که تشخیص دهید در حال کاهش چربی هستید یا خیر.

در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که تفاوت میان چربی سوزی و لاغری چیست و کدامیک از اهمیت بیشتری برخوردار است؟برای کاهش وزن چقدر کالری مصرف کنیم؟برای لاغر شدن، چقدر کالری در روز نیاز داریم؟ چقدر کالری مصرف کنیم تا لاغر شویم؟ برای کاهش وزن باید مصرف کالری روزانه را کم کنید اما این عدد برای هر شخصی متفاوت است.

ارتباط بین مصرف کالری و کاهش وزن

اگر کاهش وزن را بخواهیم بر حسب کالری توضیح دهیم، کم‌کردن وزن به میزان ۷۰۰ گرم در هفته یعنی کم‌کردن حدود ۱۰۰۰ کالری از غذای روزانه و لذا اگر به روال معمول روزانه به مقدار ۳۰۰۰ کالری مصرف می‌نمائید اگر بتوانید این مقدار را تا حد ۲۰۰۰ کالری در روز کاهش دهید، فقط در عرض ۷ روز ۷۰۰ گرم لاغر شده‌اید.کاهش وزن از چند طریق اتفاق می‌ افتد ؟
لاغری به معنای کاهش وزن در کل بدن است. از طریق از دست دادن عضلات، کاهش آب و کم شدن ذخایر چربی در بدن لاغری می‌تواند حاصل شود. شما با استفاده از رژیم لاغری، انجام تمرینات ورزشی و استفاده از قرص برای لاغری می‌توانید موفق به کاهش وزن شوید. اما چگونه تشخیص دهیم که لاغر شدن مربوط به چربی‌سوزی است یا خیر؟

رابطه کالری سوزی و لاغری

از کجا بفهمیم در حال چربی سوزی هستیم ؟

معمول‌ترین روش برای اینکه متوجه شوید در حال کاهش وزن هستید یا خیر این است که از یک ترازوی دقیق استفاده کنید. اما مطمئنا ترازو به شما نخواهد گفت که لاغری شما در پی از دست دادن چربی حاصل شده یا از دست دادن عضله. اما یک دستگاه سنجش چربی با اندازه گیری درصد چربی و عضله تصویر دقیق‌تری از ترکیب بدن شما را ارائه می‌دهد.

به این منظور می‌توانید از کالیپر (caliper) یا چربی‌سنج بهره بگیرید. البته استفاده از این دستگاه نیاز به تبحر دارد.

تفاوت بین چربی سوزی و کالری سوزی چیست؟

زمانی که ورزش می‌کنیم، بدن ما از کالری‌های موجود در کربوهیدرات‌ها به عنوان انرژی اولیه استفاده می‌نماید. زمانی که کربوهیدرات‌ها تحلیل می‌روند، تری گلیسیریدها از سلول‌های چربی رها می‌شوند تا انرژی لازم برای سوخت رسانی به فعالیت‌های بدنی را تأمین کنند.
از آنجایی که برای سوزاندن نیم کیلو چربی، باید ۳۵۰۰ کالری بسوزانیم، از نظر تکنیکی هم کالری می‌سوزانیم و هم چربی.

سوزاندن کالری بیشتر از میزان مصرف شده، بدن را مجبور می‌کند تا به سراغ انرژی اندوخته شده به عنوان چربی برود. همچنین، چربی سوزی بدون افزایش کالری مصرفی یعنی بدن ما بیشتر کالری مصرفی‌مان را استفاده کرده و کمتر آن را ذخیره می‌کند.

تاثیر تغذیه و ورزش بر چربی سوزی

زمانی که کالری مصرفی مان را کاهش می‌دهیم و سطح فعالیت بدنی مان را بالا می‌بریم و یا ترکیبی از هر دو، با کمبود کالری مواجه می‌شویم. فرقی نمی‌کند از چه روشی استفاده می‌کنیم، اگر کمتر از کالری مورد نیازمان بخوریم، بدن مان برای تأمین انرژی سراغ ذخایر چربی خواهد رفت.

بدن ما مدام کالری می‌سوزاند تا عملکردهای متابولیسمی، فعالیت های بدنی و گوارش را پشتیبانی کند. این کالری‌ها چه از کالری‌های تازه مصرف شده و آماده تأمین شوند و چه از ذخایر چربی به محض این که با کمبود کالری روبرو شویم، چربی سوزی شروع خواهد شد.

برای از دست دادن 1 کیلو چه مقدار کالری باید سوزاند؟

افرادی که برنامه ورزشی خود را بر اساس سوزاندن کالری طراحی می کنند، همیشه کنجکاو هستند که بدانند میزان کالری از دست داده آن ها معادل چند کیلو کاهش وزن است. آیا شما می دانید برای از دست دادن 1 کیلو وزن باید چقدر کالری بسوزانید؟ اگر می خواهید به پاسخ این سوال برسید و بدانید 1 کیلو کاهش وزن معادل چند کالری است.

رژیم غذایی یا ورزش: کدامیک برای کاهش وزن مهم تر است؟

حقیقت این است که برای کاهش وزن رژیم غذایی و فعالیت بدنی هر دو مهم هستند. رژیم غذایی در مقایسه با فعالیت بدنی تاثیر بیشتری در کاهش وزن دارد. اما ورزش نقش بیشتری در پیشگیری از افزایش وزن مجدد دارد.

کاهش وزن با رژیم غذایی و بدون انجام فعالیت بدنی به ویژه در افراد مسن به دلیل کاهش توده عضلانی و کاهش تراکم استخوان، باعث ضعف می شود. افزودن تمرینات هوازی و مقاومتی به برنامه کاهش وزن به تقویت استخوان‌ ها و عضلات کمک می کند.

در حال حاضر، توصیه می شود که افراد سالم هر هفته حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی متوسط یا 75 دقیقه فعالیت هوازی شدید داشته باشند.

همچنین حداقل 2 بار در هفته تمرینات قدرتی انجام دهند. پیاده روی سریع و شنا جزء ورزش های هوازی متوسط و دویدن جز ورزش های هوازی شدید قرار می گیرند. از تمرینات قدرتی هم می توان به وزنه زدن و صخره نوردی اشاره کرد. این میزان فعالیت بدنی به حفظ سلامت بدن کمک می کند. اگر می خواهید وزن کم کنید، ممکن است به فعالیت بدنی بیشتری نیاز داشته باشید.

10 ترفند کالری سوزی و کاهش وزن

از تمرینات اینتروال کمک بگیرید

تمرینات اینتروال می‌توانند مشابه بمب کالری سوزی عمل کنند. این تمرینات به دو فاز شدت بالا و شدت پایین تقسیم می‌شوند که به‌صورت متناوب و در بازه‌های کوتاه یکی دو دقیقه‌ای، تکرار می‌شوند. هدف از این تمرین افزایش ضربان قلبتان به حداکثر ممکن و وادار کردن بدن به سوزاندن چربی‌ها است.

می‌توانید به بی‌نهایت شکل ممکن این تمرینات را اجرا کنید. کافی است که بدانید فرمول تمرینات اینتروال چیست. به‌صورت خلاصه روال کار به این شکل است که در فاز فعالیت شدید، ضربان قلبتان را به هشتاد درصد توان آن برسانید و این کار را حدود یک دقیقه ادامه دهید. سپس وارد فاز استراحت فعال شوید و یک دقیقه صبر کنید تا ضربان قلبتان پایین بیاید و بعد دوباره همان چرخه را تکرار کنید. شدت تمرینات و طول مدت انجام آن، به توان بدنی، سن و وزنتان بستگی دارد.

از پله‌ها استفاده کنید

شاید برایتان عجیب باشد که بدانید استفاده از پله به جای آسانسور تا چه اندازه می‌تواند در کاهش وزن شما تاثیرگذار باشد. بالا رفتن از پله‌ها تقریبا دو برابر پیاده‌روی کالری می‌سوزاند و می‌تواند تاثیر زیادی در روند لاغری شما داشته باشد. میزان کالری سوزی پیاده‌روی حدود 210 تا 360 کالری در هر ساعت است و حالا این رقم را دوبرابر کنید! شگفت‌انگیز نیست؟

باغبانی کنید

رسیدگی به باغچه و گل‌ها علاوه‌براینکه سرگرمی خوبی است، می‌تواند در افزایش روند کالری‌سوزی نقش داشته باشد. تنها 22 دقیقه باغبانی برای فردی با 80 کیلو وزن، حدود 100 کالری می‌سوزاند و طبیعتا اگر وزن بیشتری داشته باشید، این عدد بیشتر هم خواهد شد. این رقم جایی جالب می‌شود که بدانید میزان کالری سوزی ورزشی مانند دوچرخه‌سواری سبک در بیست دقیقه حدود 86 کالری است!

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید