انواع لباس ورزشی

ویژگی لباس ورزشی مناسب

انواع لباس ورزشی, اگر بخواهیم درباره ویژگی‌های لباس ورزشی صحبت کنیم، باید یک مقاله کامل در این خصوص بنویسیم.

لباس ورزشی اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند به‌صورت مستقیم روی کیفیت تمرینات ورزشی شما تأثیرگذار باشد.

یک لباس ورزشی باید راحتی را به ارمغان بیاورد. لباس‌های ورزشی باید مقام باشند.

همچنین در تولید آن‌ها از متریال خاص استفاده می‌کنند. به این ترتیب تهویه را به حداکثر می‌رسانند و تعریق را کمتر می‌کنند.

خاصیت ارتجاعی و مقاومت درزهای لباس نیز اهمیت بسیاری دارد.

برخی لباس‌ها دارای شبرنگ هستند تا ورزشکار هنگام شب نیز بتواند دیده شود. مثلاً لباس ورزشی مناسب باشگاه باید تهویه بسیار مناسبی داشته و از جنس الیاف طبیعی همانند نخ باشد.

انواع لباس ورزشی

انتخاب ساک ورزشی مناسب

اگر قصد خرید ساک ورزشی دارید، باید نکات مختلف را در نظر بگیرید. ساک ورزشی باید به تناسب فعالیت ورزشی و انواع لباسی که هنگام ورزشی به تن می‌کنید باشد. برای مثال اگر انواع کفش های ورزشی را داخل ساک می‌گذارید، ساک باید فضای بزرگی داشته باشد.

همچنین اگر لباس ورزشی مناسب پیاده روی یا لباس مخصوص باشگاه خود را داخل ساک قرار می‌دهید، ساک باید تهویه مناسبی داشته باشد. زیرا لباس‌ها عمدتاً رطوبت عرق دارند و به همین خاطر محیطی عالی را برای رشد انواع باکتری فراهم می‌کنند.

ساک‌های ورزشی باید متناسب با وسایلی که در آن‌ها قرار می‌دهید انتخاب شود. همچنین باید تهویه مناسبی داشته باشند.

بند مناسب برای قرارگیری روی شانه نیز اهمیت بسیاری دارد. کسانی که به رشته بدنسازی علاقه‌مند هستند، باید فضایی را برای قرار دادن مکمل‌های ورزشی و انواع شیکر و … نیز در ساک خود در نظر بگیرند.

نکات مهم هنگام خرید لباس ورزشی

مهمترین نکته در هنگام تمرین این است که در لباس ورزشی خود احساس راحتی کنید، پس با این مقاله انواع مختلفلباس ورزشی و جنس آنها را بشناسید.

به دنبال کیفیت باشید

کیفیت، به خصوص در مورد لباس های ورزشی مهم است، زیرا اغلب باید چیزهای زیادی را پشت سر بگذارد، چه در داخل و چه خارج از زمین بازی.

بنابراین وقتی نوبت به خرید لباس های ورزشی می رسد، خوب است به این فکر کنید که چه موادی برای نوع ورزشی که انجام می دهید بهترین است. به جای خرید چیزی که ارزان است کیفیت را ملاک قرار دهید و برای آن هزینه کنید.

انتخاب لباس بر اساس ورزش

هر ورزش متفاوت است و بنابراین نوع لباسی که می پوشید متفاوت است. به عنوان مثال، لباسی که در باشگاه می پوشید با لباسی که هنگام بازی در زمین گلف میپوشید متفاوت است.

مهم است که کمد لباس خود را بر اساس ورزش بخرید، نه اینکه فقط همه آن ها را با هم ست کنید و به ظاهر آنها امیدوار باشید.

مهم است که لباس‌هایی را انتخاب کنید که منعکس کننده نوع حرکت مورد نیاز باشد، زیرا برخی از ورزش‌ها بسیار سنگین تر از سایر ورزش‌ها هستند، به همین دلیل شما باید همیشه لباس‌های ورزشی باکیفیت داشته باشید.

متناسب با آب و هوا لباس را انتخاب کنید

هنگام ورزش در فضای باز با شرایط آب و هوایی متفاوتی مواجه خواهید شد و بنابراین خوب است که مطمئن شوید لباسی که می پوشید برای آب و هوای آن روز خاص مناسب است.

اگر بیش از حد خود را بسته اید، در نهایت ممکن است عرق کرده و دچار خفگی شوید. اگر خیلی کم لباس می پوشید، ممکن است در نهایت سرما بخورید زیرا به اندازه کافی پوشیده نیستید.

شرایط آب و هوایی مختلف و لباس هایی را که نیاز دارید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که در هر نوع آب و هوایی قابلیت ورزش کردن را خواهید داشت.

لباس ورزشی باید راحت باشد

لباس برای راحت بودن طراحی شده است و اگر راحت نیستید، بر عملکرد شما تأثیر می گذارد. هنگام خرید لباس ورزشی، همیشه آن را امتحان کنید و در اتاق رختکن با آن راه بروید.

به این ترتیب، می‌توانید احساس خوبی از ظاهر و راحتی آن داشته باشید. لباس ورزشی باید برای استفاده خریده شود، در غیر این صورت، می‌تواند در پشت کمد شما بماند و هرگز پوشیده نشود.

انواع لباس ورزشی

شلوار ورزشی

شلوار ورزشی انواع مختلفی دارد، اما اگر بخواهیم بطور خلاصه درباره آنها صحبت کنیم، می توان گفت که شلوار ورزشی جذب و تنگ برای تمرینات بد‌نی شد‌ید‌ مورد استفاده قرار می گیرد؛ ولی شلوارهای ورزشی گشاد و آزاد برای ورزش هایی مناسب است که نیاز به جست و خیز زیادی ندارد و بیشتر ساکن هستند.

بهتر است که شلوار ورزشی کشی باشد‌ تا مانع جریان خون نشود و همچنین بتوانید به راحتی با آن به تمرین بپردازید.

شورت ورزشی

شورت ورزشی باید‌ سبک باشد‌ و لایه های آن از جنسی باشد که رطوبت را از خود خارج کند (مانند پلی ‌پروپیلن) تا باعث سایش و عرق سوختگی نشود.

همچنین کش شورت ورزشی باید از جنسی باشد که نه کمر را تحت فشار بگذارد و نه در حدی شل باشد که مانع تمرین کردن شود.

پیراهن ورزشی

جنس پیراهن ورزشی باید طوری باشد که رطوبت را به خوبی جذب کند و سرریعا آن را خشک کند. همچنین پیراهن ورزشی باید در سایز مناسب تهیه شود و نه خیلی گشاد‌ باشد که مانع تمرین کردن شود و نه خیلی تنگ باشد که بدن ورزشکار را فشار دهد و مانع از تمرین وی شود.

تاپ ورزشی

تاپ نوعی پوشاک محبوب بین لباس‌های ورزشی است. بهتر است تاپ‌ ورزشی که خریداری می کنید دارای کیفیت مناسب باشد تا بتواند مانع مرطوب ماندن بدن شود و دمای بدن را تنظیم کند.

جوراب ورزشی

جوراب ورزشی باید‌ از الیافی تهیه شود که مقاومت بالایی داشته باشد و در اثر شست ‌وشو از بین نرود.

الیاف هایی مانند اسپند‌کس از پاها در برابر ضربه های احتمالی تا درصد بالایی محافظت می کند.

الیاف های نانو نیزاز تعریق جلوگیری کرده، پاها را خشک نگه می‌د‌ارند‌ و باعث می شوند تا پاها بو نگیرند. اما جوراب هایی مانند الیاف پشم، باعث تعریق، سنگین شدن، بد بو شدن و ایجاد تاول و ساییدگی در پاها می شوند.

تاثیر انواع لباس های ورزشی مردانه چیست؟

لباسی که می‌پوشید قطعاً روی شما تاثیر می گذارد اگر چنین نبود این همه تنوع در لباس ورزشی به وجود نمی آمد.
مهمتر از آن هم برای لباس ورزشی مردانه و هم لباس ورزشی زنانه جدید قابلیت‌های زیادی در نظر گرفته می شود.

برای مثال تصور کنید یک شورت بسکتبال گشاد قدیمی بپوشید و عرض استخر را شنا کنید. پارچه اضافی سرعت شما را به شدت کاهش خواهد داد.

در عوض لباس شنا به بدن ورزشکار چسبیده و نه تنها سرعت شنا را کم نمی‌کند بلکه با شکل دادن به ماهیچه ها باعث کاهش اصطکاک و در نتیجه افزایش سرعت خواهد شد. همین مفهوم در مورد همه رشته های ورزشی و لباس مرتبط با آن رشته صدق می کند.

علاوه بر آن برای هر فعالیت خاص ورزشی لباسی مناسب آن طراحی شده است ست که ممکن است بین رشته ای باشد مثلاً فعالیت‌های هوازی یا قدرتی و یا کششی که در هر رشته ورزشی ممکن است وجود داشته باشد.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید