کش ورزشی بهتره یا دنبل

تمرین با دمبل

کش ورزشی بهتره یا دنبل, دمبل سبب ایجاد تقارن در بدن، بالانس و یکسان سازی قدرت عضلات و افزایش حجم عضله ، بین دوطرف بدن می گردد.

در هنگام استفاده از دمبل قدرت و نیروی وارد بر وزنه به صورت مجزا برای هر دمبل به کار گرفته می شود. این در حالی است که در هنگام استفاده از هالتر ممکن است توان سمت راست بدن بیشتر از قسمت چپ باشد و این به مرور سبب آنی بالانس شدن یا عدم تقارن شکل و فرم عضلات می گردد.

در نتیجه استفاده از دمبل قدرت را در عضلات دو سمت بدن به یک اندازه افزایش می دهد. همچنین باور ورزشکاران بر این است که استفاده از دمبل سبب کات شدن یا تفکیک عضلات خواهد شدکش ورزشی بهتره یا دنبل, دمبل سبب ایجاد تقارن در بدن، بالانس و یکسان سازی قدرت عضلات و افزایش حجم عضله ، بین دوطرف بدن می گردد..

کش ورزشی بهتره یا دنبل

مزیت استفاده و کار با دمبل

-کات کردن و فرم و شکل دادن به عضلات با کار با دمبل میسر می شود

– افزایش قدرت و حجم عضلات

-برطرف شدن عدم تقارن عضلات در دو سمت بدن یا به بیان دیگر بالانس شدن عضلات

– آموزش و یادگیری به افراد مبتدی برای نحوه درست انجام دادن حرکات بدنسازی

با کش ورزش کنیم یا دمبل؟

از‌وقتی کرونا شده یکی از‌ عوامل اصلی زندگیمون توی انتخاب ها ، تمرین در‌ منزل خیلی پر طرف‌دار شده .

کش‌ تمرین یک وسیله همه کاره برای تمرین در‌منزله
به تازگی تنوع کش های تمرین بسیار بالارفته و شما میتونین با ۳-۴ تا کش یک باشگاه ورزشی شخصی قابل حمل داشته باشین .

این وسیله ورزشی شامل مدل های مختلف : مینی لوپ ها (mini loop) / پاور باند (power band) / کش های دسته دار (cx)
/کش های پیلاتش و …..
میشوندکه البته هر کدام کاربرد خاص خودشون رو دارند، به خاطر همین بایدافراد برای در انتخاب آن اطلاعات دقیق از وضعیت بدنی خود و نوع تمرینی که قصد انجام آن را دارند داشته باشند زیرا انتخاب نادرست آن موجب به وجود آمدن آسیب بدنی میشود .

شما به راحتی با استفاده از آن می تونید‌ تمرینات قدرتی انجام دهید ،چون‌دارای مقاوت های متفاوت هستن و به مرور زمان با افزایش قدرت شما می تونید کش قوی تر استفاده کنید .

اگر بخواهیم از فواید تمرین با این وسیله ورزشی برای شما صحبت کنیم باید بگویم:
نه تنها با کش‌های تمرینی میشه بالا تنه را تمرین داد بلکه تمرینات تخصصی پا و‌پایین تنه ها حرکات بسیار‌متنوعی با قابلیت انجام دادن کش ها دارا هستند و یک تمرین کامل‌و فول‌بادی را میتوانید انجام‌ دهید.

تفاوت کش پاورباند با دمبل

دمبل نوعی وزنه است و در رشته های مختلف علی الخصوص بدنسازی کاربرد بالایی دارد. دمبل در وزن های مختلفی تولید شده است و شما متناسب با توانایی و قدرت دست هایتان می توانید دمبل مورد نظر را تهیه کنید.

اما کش پاورباند همانطور که از اسمش پیداست یک کش لاستیکی است که در مقاومت های مختلف تولید شده و افراد متناسب با توانمندی های خود مقاومت مورد نظر را تهیه می کنند.

این کش همانند دمبل در سایر رشته های ورزشی و رشته بدنسازی کارایی دارد. کش پاورباند در سایز و ضخامت های مختلفی طراحی شده است که فرد ورزشکار باید متناسب با نیازش کش پاورباند با ضخامت مدنظر را انتخاب کند.

شباهت کش پاورباند با دمبل

کش پاورباند شباهت بسیار زیادی به دمبل دارد و می توان آن را جایگزین دمبل کرد. همانطور که دمبل وزن های مختلفی دارد این وسیله هم مقاومت مختلفی دارد.

هر دو وسیله در رشته بدنسازی کاربرد دارد. از نظر حرکات هم تفاومتی بین آن ها وجود ندارد و هر دو وسیله می توانند عضلات را سفت کنند.

کش پاورباند و دمبل برای ورزشکاران از سطح مبتدی تا حرفه ای مناسب است. هر دو قابلیت جابجایی و حمل و نقل داشته و به آسانی می توانید از آن ها در هر مکانی استفاده کنید. فشاری که کش پاورباند و دمبل به بدن وارد می کند بر حسب کیلو گرم است.

فواید استفاده همزمان از هر دو:

تقویت و رشد عضلات:
استفاده همزمان از کش و دمبل، فشاری هدفمند به عضلات وارد می شود و این فشار موجب فعالیت بیشتر و رشد بهتر عضله ها می شود. این دو وسیله سبب وارد شدن فشار مکانیکی و متابولیکی به عضلات می شوند.

کاهش وزن:
حرکاتی که به وسیله کش و دمبل انجام می شوند ، هوازی هستند. ورزش های هوازی کالری بیشتری می سوزانند و به لاغری و تناسب اندام کمک می کنند.

رفع نقص و بهبود تقارن:
در زمان استفاده از این دو به هر دو دست به یک اندازه فشار وارد می شود . در حین انجام تمرینات ،تعادل در بین دو دست ایجاد می شود.

این تعادل نواقص را در حین تمرین رفع می کند.

حفظ سلامت استخوان ها:

استفاده از این دو وسیله ورزشی به افزایش تراکم استخوان کمک می کند و خطر شکستگی را کاهش میدهد. اگر شما عضلات ضعیفی دارید می توانید از دمبل و کش های سبک استفاده کنید تا فشار منفی ای به بدنتان وارد نشود.

تقویت انعطاف پذیری و بهبود دامنه حرکتی:

تمرین با این دو محصول باعث افزایش انعطاف پذیری می شود. به دلیل اینکه این حرکات به تراکم استخوان و نرمی آن کمک می کند.

کاهش ریسک آسیب های عضلانی:
با تقویت کردن ماهیچه ها آسیب به این عضلات را کاهش می دهید.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید