طناب بتل روپ چیست

بتل روپ چیست؟

طناب بتل روپ چیست, به منظور تمرینات تناسب اندام برای کل بدن و افزایش قدرت استفاده می شود. این وسیله توسط جان بروکفیلد طراحی شد. سپس توسط گروه‌های نظامی و ورزشکاران مورد استفاده قرار گرفت. از آن زمان به بعد تمرین با این وسیله علاقمند زیادی پیدا کرد و به ورزشگاه‌ها نیز راه یافت.

جنس طناب برای تمرین بتل روپ

وزن بتل روپ به طول آن بستگی دارد. یک طناب معمولی حدود ۱۵ متر طول و ۳.۸۱ سانتی‌متر قطر دارد. این طناب دارای وزنی حدود ۱۳ کیلوگرم است و برای تمامی ورزشکاران در هر سطحی از آمادگی بدنی مناسب است.

طناب جنگی با طول ۱۵ متر و قطر ۵ سانتی متر حدود ۲۴ کیلوگرم وزن دارد و بیشتر برای ورزشکاران حرفه‌ای با سطح آمادگی بالا مفید است. طناب ۱۵ متری اگر از وسط دور یک میله انداخته شود دو طناب ۷.۵ متری تشکیل می‌شود و برای اکثر ورزشکاران آماتور و حرفه‌ای مناسب است.

فواید ورزش با بتل روپ

تمرین با بتل روپ از جمله تمریناتی است که تاثیر به سزایی در آمادگی جسمانی بدن و چربی سوزی دارد. در ادامه فواید تمرین با این طناب ورزشی را بررسی می کنیم:

تقویت عضلات و قسمت های ضعیف بدن : لگن، شانه ها، هسته بدن، زانوها، پاها، مچ پا و حتی ذهنتان در حین تمرین قوی تر می شود. چون در حین انجام این تمرینات نیاز به تمرکز زیادی دارید.

اثر نیروی دوگانه بر بدن : انجام تمرین با استفاده از بتل روپ باعث می شود که دو نیرو یکی از جانب جاذبه زمین و دیگری از طریق موج های ایجاد شده در طناب، به بدنتان وارد شود که پاسخ فیزیولوژیکی بدن شما را بهبود خواهد بخشید.

آسیب دیدگی کمتر و نتایج بهتر : باتوجه به دو نیرویی که در حین تمرین به بدن فرد ورزشکار وارد می شود، دیگر فرد در تولید نیرو محدودیت داشته و در نتیجه احتمال آسیب دیدگی بدن او در حین تمرین نیز به شدت کاهش خواهد یافت.

تمرین دادن کل بدن : ورزش بتل روپ تنها یک تمرین هوازی با استفاده از بازوها نیست. شما میتوانید بر اساس روش حرکت طناب ها و فاصله ای که تا نقطه لنگر دارید، عضله های مختلف بدن را به چالش بکشید و آنها را درگیر کنید.

طناب بتل روپ چیست

تجربه تمرین با بتل روپ

صرف نظر از تمام سازگاری های مثبتی که تمرین با بتل روپ می تواند ایجاد کند، نحوه اجرای این تمرینات برای افراد جالب است.

تعداد زیادی از ورزشکاران علاوه بر تنوع در نوع تمرین، به دنبال ابزارهای تمرینی جدید هستند یا به عبارت دیگر؛ هر آنچه که بتواند جرقه ای کوچک در انگیزه هایشان ایجاد کند، اشتیاق به ورزش را در آن ها بالا می برد!

هنگامی که افراد برای اولین بار بتل روپ را در دست می گیرند، تحمل یک تمرین به مدت 1 دقیقه با این وسیله، کاملاً دور از تصور است. اما همان طور که با اصل اضافه بار و سازگاری ها آشنا هستید، می دانید که پس از پشت از سر گذاشتن تمرینات اصولی نه تنها وزنۀ انتخابی شما افزایش می یابد، بلکه زمان فعالیت شما با این وسیله نیز زیادتر می شود یا به عبارت دیگر؛ توان شما بالاتر می رود.

به طوری که ورزشکاران حرفه ای به خصوص در رشتۀ MMA می توانند بیش از 5 دقیقه تمرینات سخت بتل روپ را تاب بیاورند.

یکی دیگر از فواید تمرین با طناب مبارزه ای، ایجاد تعادل و توازن در دو سمت بدن است. همۀ افراد در یک سمت از بدن ضعف داشته و همین امر می تواند در درازمدت منجر به آسیب دیدگی شود.

شاید به همین دلیل است که وقتی شروع به تمرین می کنید، یک سمت از بدنتان راحت تر از سمت دیگر می تواند طناب را از زمین جدا کند.

بدن را از تنش ها رها کنید

آرامش در حین تحمل فشار تمرینی، یکی از کلیدی ترین روش های اجرای درست تکنیک است.

هرچه تکنیک درست تر اجرا شود، نتایج بهتری حاصل خواهد شد. برخی افراد طناب را به دستان خود فشرده و بازو های خود را در شروع حرکت به حالت انقباض در می آورند.

شل بودن عضلات بالاتنه در شروع حرکت می تواند در اجرای صحیح تمرین به شما کمک کرده و از طرفی بی آن که این عضلات، خستگی و انقباض عمدی را تجربه کنند، شما را در تحمل سختی تمرین تنها نمی گذارند. بنابراین، گاهی لازم است همه چیز را جدی نگیرید و با آرامش شروع کنید.

درست نفس بکشید

در تمامی تمرینات بدنسازی یک الگوی تنفسی وجود دارد که فرد برای افزایش بازدهی از آن پیروی می کند. برای مثال در حرکت پرس سینه با دمبل، زمانی که وزنه در جهت خلاف جاذبۀ زمین قرار می گیرد، بازدم انجام می شود.

بنابراین بهتر است برای ابزاری مثل بتل روپ هم یک الگوی تنفسی مد نظر باشد.

از آن جایی که تمرین با طناب جنگی، با تمام توان و بدون استراحت انجام می شود، تنفس دست به دست بهترین الگوی نفس گیری است.

بدین معنی که با حرکت هر دست، یکبار بازدم صورت گیرد و این ریتم تا پایان تمرین حفظ شود. با پیروی از این الگو، افزایش شدت و سرعت کار، بر تعداد تنفس شما نیز می افزاید.

فواید تمرین با طناب بتل روپ

اثر نیروی دوگانه پویا

انجام تمرین با استفاده از طناب بتل روپ باعث می‌شود که دو نیرو یکی از جانب جاذبه زمین و دیگری از طریق موج‌های ایجاد شده در طناب، به بدنتان وارد شود که پاسخ فیزیولوژیکی بدن شما را بهبود خواهد بخشید.

آسیب ‌دیدگی کمتر و نتایج بهتر

باتوجه به دو نیرویی که در حین تمرین به بدن فرد ورزشکار وارد می‌شود، دیگر فرد در تولید نیرو محدودیت داشته و در نتیجه احتمال آسیب‌دیدگی بدن او در حین تمرین نیز به شدت کاهش خواهد یافت.

قوی‌ شدن قسمت‌های ضعیف بدن

لگن، شانه‌ها، هسته بدن، زانوها، پاها، مچ پا و حتی ذهنتان در حین تمرین قوی تر خواهد شد. زیرا در حین انجام این تمرینات نیاز به تمرکز زیادی دارید.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید