خوردن آب یخ هنگام ورزش کردن

نوشیدن آب هنگام ورزش کردن

خوردن آب یخ هنگام ورزش کردن, نوشیدن آب، بخش مهمی از امور روزمره شما محسوب می‌شود. هنگامی که در حال فعالیت سخت روزانه هستید، یا انرژی خود را صرف انجام تمرینات ورزشی می‌کنید، مقدار زیادی از آب ذخیره شده در بدن شما با تعریق از بین می‌رود.

بدون آب‌رسانی مناسب به بدن، توانایی و قدرت شما نیز برای تمرینات سخت ورزشی یا فعالیت‌های روزانه کاهش پیدا می‌کند. در واقع این احساس تشنگی که شما در طول ورزش احساس می‌کنید، نشان از کمبود آب در بدن شما دارد.

حدود ۷۵ درصد از کل بافت عضلانی و ۱۰ درصد از بافت چربی در بدن از آب تشکیل شده است. به این ترتیب کمترین میزان کم آبی در بدن می‌تواند در عملکرد شما تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

خوردن آب یخ هنگام ورزش کردن

عوارض خطرناک نوشیدن آب سرد

۱- زیاده روی در مصرف آب سرد، ضربان قلب را کاهش می دهد. مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب سرد نه تنها ضربان قلب را کاهش می دهد بلکه باعث تحریک عصب واگ خواهد شد. عصبی که عملکردهای غیر ارادی بدن را کنترل می کند مستقیماً تحت تأثیر دمای پایین آب قرار دارد.

۲- نوشیدن آب سرد بدن شما را با شوک روبه رو می‌کند.باید از نوشیدن آب سرد بعد از یک فعالیت بدنی سخت به شدت جلوگیری کرد.

3-بسیاری از افراد بعد از یک فعالیت سخت ورزشی با نوشیدن آب یخ ، تشنگی خود را برطرف می کنند ه این اشتباه است.

۴- نوشیدن آب سرد هنگام ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا می‌تواند شرایط تنفس‌تان را بدتر کند.

۵- نوشیدن آب سرد یخ زده باعث سردرد در برخی افراد به ویژه افرادی که با میگرن دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌شود.

برخی از افراد همچنین معتقدند که بدن شما مجبور است بیشتر کار کند تا دمای داخلی خود را (۳۷ درجه سانتی گراد) حفظ کند.

پرهیز از آب نوشیدن حین و پس از ورزش

یک قانون کلی در مورد ورزش این است که به هیچ وجه اجازه ندارید بعد از ورزش یا در حین ورزش کردن، آب بنوشید.

نوشیدن آب هنگام ورزش یا پس از آن عادت غلطی است که متأسفانه رایج است و عامل اصلی بسیاری از سرد شدن‌های مغز و کاهش قدرت یادگیری یا سرد شدن‌های کبد و بروز بیماری‌های سرد درونی برای خیلی از افراد است که در اوج جوانی هستند و متأسفانه به جای سلامتی، از ورزش خود بهرۀ بیماری می‌برند.

طبیعی است که وقتی ما ورزش می‌کنیم، تعریق انجام بدهیم. بدن با فعالیت ورزشی از درون گرم می‌شود و باعث می‌شود طلب آب بکند. یعنی بدن عرق می‌کند، آب از دست می‌رود، حرارت آن بالا می‌رود، تعریق پیدا می‌کند، بدن الآن نیاز دارد که آب بنوشد.

منکر نیاز به آب نوشیدن نیستیم. درست است، وقتی که ورزش می‌کنید باید آب نوشید. امّا باید زمان نوشیدن این آب را تنظیم کرد. یعنی تا وقتی که بدن در حالت داغی و حرارت است و هنوز گردش خون شما بالا است، هنوز پوست شما سرخ است، هنوز در حال عرق ریزش هستید، در این وضعیت نباید به سرعت آب بنوشید. خصوصاً اگر آب سرد و پر حجم باشد.

یعنی فرض کنید افرادی که آبی را با دمای بسیار معتدل -یعنی آب در دمایی هم سطح بدن- را فقط به صورت اسپری کردن، داخل دهان پاشیدن برای رفع عطش می‌خورند، این عارضه برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود، مشکلی ندارد. امّا افرادی که مثلاً آب سرد کن‌های بزرگ گوشۀ ورزشگاه‌ها وجود دارد، ورزش خود را می‌کنند، هنوز وسط ورزش هستند یا انتهای ورزش هستند، تازه ورزش تمام شده است، می‌روند یک لیوان آب سرد می‌خورند، بسیار ضرر بزرگی به بدن خود می‌زنند.

فواید نوشیدن آب در هنگام ورزش

آب خنک به عملکرد ورزشکار کمک می‌کند: نوشیدن آب به تعدیل دمای بدن در هنگام تمرین کمک میکند.
آبرسانی بدن پس از ورزش: نوشیدن آب، جایگزین مایعات از دست رفته بدن از طریق عرق کردن میشود.
آب سرد بر روی سوزاندن کالری تاثیر می‌گذارد: بدن ما برای رساندن دمای آب خنک به دمای بدن کالری میسوزاند.

نوشیدن آب سرد حاوی یخ پس از ورزش

مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب سرد درست پس از ورزش ممکن است موجب ایجاد گرفتگی در سیستم گوارش و اندام‌های داخلی شود.

همچنین بدن نمی‌تواند به سرعت آب‌های یخ زده را جذب کند و بدن شما به راحتی آب مورد نیاز خود را دوباره دریافت نمی‌کند. بعضی از افراد حتی ممکن است به دلیل ورود ناگهانی آب سرد حاوی یخ، درد مزمن در معده را تجربه کنند. در ادامه به فواید آشامیدن آب وشرایط آن در هنگام ورزش میپردازیم.

اهمیت نوشیدن آب در هنگام ورزش

مایعات، بدن شما را مرطوب نگه می‌دارند و بدون آن‌ها بدن از بهترین حالت خود خارج می‌شود.

اگر به اندازه کافی مایعات مصرف نکنید، دمای بدن و ضربان قلب شما افزایش پیدا می‌کند. خوردن آب در طول ورزش باعث می‌شود تا کمتر از حد معمول احساس خستگی داشته باشید.

اهمیت نوشیدن آب هنگام ورزش با افزایش تمرکز و توانایی بدنی مشخص می‌شود. مصرف آب حین ورزش بر همه چیز اولویت دارد. خوردن آب در طول ورزش بر روی حفظ تمرکز و عملکرد شما تأثیر بسزایی دارد.

استقامت شما را افزایش داده و همچنین ضربان قلب و دمای بدن را کنترل می‌کند. بهبود عملکرد دستگاه گوارش نیز از دیگر مزایای نوشیدن آب هنگام ورزش است.

تعریق هنگام ورزش و کمبود آب بدن در طول تمرینات ورزشی، بدن شما عرق کرده و تلاش می‌کند به دمای مطلوب و نرمال خود برگردد.

با تبخیر عرق از روی پوست، گرما از بدن خارج شده و به این ترتیب شما مقدار زیادی از آب بدن خود را از دست می‌دهید.

نوشیدن آب هنگام ورزش، جایگزین آب از دست رفته توسط تعریق می‌شود. با خوردن آب در طول ورزش شما عملکرد طبیعی بدن خود را حفظ کرده و خطر استرس گرمایی را کاهش می‌دهید.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید