توپ جیم بال چیست

توپ سوئیسی چیست؟

توپ جیم بال چیست,   وسیله ای  نرم و الاستیک با قطر ۳۵ تا ۸۵ سانتی متر است که در باشگاه ها و خانه به عنوان وسیله ای ورزشی استفاده می شود.

سبک و البته با دوام است که ورزش کردن با آن بسیار راحت بوده و لازم نیست حتما از مربی کمک بگیرید.

در ورزش هایی مانند یوگا، پیلاتس و تناسب اندام استفاده می شود. gym ball همچنین در درمان، ریکاوری بعد از مصدومیت و توانبخشی نیز کاربرد دارد. اما باید حتما زیر نظر دکتر یا درمانگر از آن استفاده کنید.

این وسیله به ظاهر ساده کاربردهای بسیاری دارد که بعضی از آن ها عبارتند از : در انجام حرکات کششی یا ورزش های . شکمی از توپ سوئیسی استفاده می شود.

در تمرینات تناسب اندام از آن برای افزایش انعطاف بدن استفاده می گردد؛ ضمن اینکه برای گرم کردن .بدن قبل از ورزش نیز می توان از آن کمک گرفت.
با استفاده از این وسیله عضلات اصلی از جمله شکم و پشت که ستون فقرات را حمایت می کنند، تقویت می شوند.

عضلات اصلی در فعالیت های روزانه بیشترین کاربرد را دارند و تقویت آن ها شما را در انجام این فعالیت ها کمک می کنند.
به وسیله توپ سوئیسی می توانید تعادل بدن خود را بهبود بخشید. حتی اگر فقط بر روی این توپ بنشینید، از عضلات شکم و پشت .خود برای حفظ تعادل استفاده می کنید.

توپ gym ball یکی از ابزار های کارآمد و در عین حال کم قیمت است که به کمک آن تمرینات متنوع .و ابتکاری زیادی را می توان انجام داد.

چناچه بار اولیست که قصد دارید با توپ سوئیسی تمرین کنید توپ را به دیوار یا یه سطح قابل اتکا تکیه دهید .تا پایداری شما بیشتر شود. نکته ضروری در انتخاب سایز توپ gym ball میزان قد ورزش کار است . که در مورد آن بیشتر خواهیم گفت.

"</p

ویژگی توپ ایروبیک چیست؟ 

این توپ از سایز تقریبی 35cm تا 85cm ساخته شده که با هوا پر می شود. میزان باد آن بوسیله valve که در سر آن قرار گرفته کم می شود .و توسط تلمبه ای که همراه دارد زیاد می شود.

مزیت بزرگ این توپ نسبت به وسایل دیگر بدنسازی و وسایل عضله سازی در این است که لازم نیست بر روی .سطوح صاف و سخت تمرین انجام دهیم .و بدن نیز به این سطوح واکنش بسیاری خوبی نشان می دهد .و حتی ماهیچه های بیشتری نیز می سازد.

این ماهیچه ها اکثرا در ناحیه سینه و پشت ساخته می شود.لازم به ذکر است این ماهیچه ها یکی دو روزه ساخته نمی شوند و در تمرینهای مداوم .چند ماهه طی زمان ساخته می شوند .
مزیت بزرگ دیگر این توپ ها در این است که در حالتهایی می توانید نرمش کنید که با وسایل دیگر یا نمی توانید انجام دهید .یا به سختی می توانید انجام دهید(حالتهای عدم تعادل) خار موجود بر روی توپ ها حالت ماساژ را برای تمرین کننده به وجود می آورد و تاثیری بر نوع تمرین ها ندارد.  اندازه انتخابی باید بر اساس وزن و قد ورزشکار انتخاب شود .

این توپ روی سطح خود دارای آج است که در هنگام انجام حرکات بر روی عضلات پاها، دست‌ها، پشت، سینه و شکم. تاثیر گذاشته باعث تقویت این عضلات می‌شود.این توپ بدنسازی برای انجام حرکات کششی نیز مناسب است و به شما کمک می‌کند علاوه بر تعادل در انجام حرکات ورزشی، کشش .مناسبی روی عضلات داشته و آن‌ها را قوی‌تر کنید.

علاوه بر این برای راحتی بیشتر شما یک تلمبه همراه با آن عرضه می‌گردد تا به آسانی هوای داخل توپ را تنظیم کنید. این توپ بدنسازی برای هر گروه سنی مناسب بوده .و با فرم کروی بودن خود از ارگونومی خوبی برای ورزش کردن اعضای خانواده نیز برخوردار است.

کاربرد توپ سوئیسی در چه ورزش هایی است ؟

توپ ایروبیک بیشتر در ورزش های یوگا و پیلاتس کاربرد دارد و به همین خاطر به آن ، یوگا بال نیز می گویند . با استفاده از این توپ عضلات هسته مرکزی را تقویت می کنند و تمرینات جیم بال باعث می شود .استقامت و کشش بدن شما افزایش پیدا کند .

توپ سوئیسی نه تها برای تقویت عضلات موثر است بلکه برای تقویت فیله کمر و چربی سوزی نیز ، یک وسیله فوق العاده است .

لازم به ذکر است کاربرد سوئیس بال به یوگا و پیلاتس محدود نمی شود و توپ ایروبیک یا همان توپ جیم بال ، در اکثر رشته های ورزشی کاربرد دارد .و این کاربرد متناسب با تمرینات ارایه شده با توپ تناسب اندام می باشد .

چرا باید از توپ سوئیسی استفاده کنیم ؟

اولین و شاید مهم ترین دلیل برای خرید جیم بال و تمرین کردن با آن ، این است که زمانی که شما تمرینات جیم بال را انجام می دهید ، بدن در حالت بدون تعادل قرار می گیرد و ما انسان ها به طور پیشفرض می خواهیم تعادل بدن خود را حفظ کنیم . در نتیجه بدن در برابر این بی تعادلی ، واکنش نشان داده و تلاش می کند تا بدن به حالت اولیه خود باز گردد .

برای این کار تمامی عضلات بدن درگیر می شوند و در واقع در اولین مرحله با انجام تمرینات سوئیس بال ، با یک تیر دو نشان می زنیم . هم به حفظ تعادل بدن کمک می کند و هم تمامی عضلات را درگیر می سازد .

بحث بعدی آن است که تمرینات سوئیس بال ، همانطور که گفته شد عضلات هسته مرکزی را مورد توجه قرار می دهد و همانطور که از اسم این توپ پیداست ، توپ تناسب اندام ، باعث می شود شما در زمان کوتاهی به تناسب تاندان فوق العاده ای برسید و بتوانید به بهترین نحو ممکن چربی سوزی کنید.

علاوه بر این مواردی که گفته شد خرید توپ بدنسازی ، فقط کاربرد ورزشی ندارد و در فیزیو تراپی نیست کاربرد ویژه ای دارد که در ادامه مقاله به طور مفصل راجب آن توضیح خواهیم داد .

فواید  توپ gym ball 

یکی از مزایای اصلی ورزش با توپ Gym Ball در مقابل سطح صاف و متعادل این است که، بدن به وضعیت بدون تعادل بر روی توپ واکنش نشان داده و در به دست آوردن تعادل تلاش می کند.

برای این کار مجبور است که، از تمام عضلات کمک بگیرد. عضلات به مرور زمان به علت تلاشی که برای حفظ تعادل بر روی توپ می کنند، تقویت می شوند.

عضلات هسته ای (عضلات شکم و پشت) در مرکز توجه تمرینات ورزشی با این توپ هستند.

جیم بال امکان انجام تمرینات متنوع را فراهم کرده است و به هر کسی با هر سطح از آمادگی جسمانی کمک می کند تا تناسب اندام خود را بهبود بخشد.

علاوه بر این، برای افزایش شدت تمرینات می توان حرکاتی که با جیم بال انجام می شوند را با وزنه ها ترکیب کرد و مقاومت عضلات را افزایش داد.

 دلیل استفاده از توپ سوئیسی 

همانطور که شما در هنگام کار یا مطالعه در خانه وقت خود را پشت میز و روی صندلی می گذرانید استفاده از توپ سوئیسی به عنوان جایگاهی برای نشستن مزایایی دارد که امروزه در کشورهای پیشرفته افراد چه در خانه چه در محل کار از این وسیله برای نشستن استفاده می کنند.

حالت مناسب و متوازن ستون فقرات

از آنجایی که توپ سوئیسی با حالت نرم و فنری ای که دارد، استفاده از آن به عنوان صندلی باعث می شود تا بدن مدام سعی کند تا تعادل خود را حفظ کند. این بهترین راه برای قرار گیری مناسب ستون فقرات است.

بدن شما سعی می کند تا فرم مناسبی روی این توپ به خود بگیرد. که این موضوع سبب افزایش سلامت ستون فقرات شما و همینطور کاهش فشار روی کمر خواهد شد.

عامل ایجاد تغییرات مداوم در جایگاه خود

توپ سوئیسی یا جیم بال باعث می شود تا مدام وضعیت و جایگاه خود را تغییر دهید. به عنوان مثال برای برداشتن تلفن می بایست خود را در زاویه ای ۴۵ درجه نسبت به زمین خم کنید. همین امر سبب شده تا موقعیت خود را تغییر داده و آسیب های مزمن ناشی از قرار گرفتن بیش از حد در یک حالت کاهش یابد.

کمک به تناسب اندام

یکی دیگر از مزایای استفاده از توپ سوئیسی به عنوان یک صندلی برای نشستن این است که شما می توانید در هر کجایی که هستید تمرینات ساده ورزشی را بدون بلند شدن از جایتان انجام دهید.

اگر قبلاً یکی دو دقیقه بر روی صندلی خشکتان می زد و نمی دانستید چکار کنید از این پس با استفاده از توپ ورزشی می توانید این زمان های کوتاه برای استراحت خود را به ورزش اختصاص دهید و سلامتی خود را بهبود ببخشید.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید