چگونه ورزش در خانه را شروع کنیم

چگونه ورزش در خانه را شروع کنیم ؟

چگونه ورزش در خانه را شروع کنیم, زمانی که بحث ورزش در میان است حتی کم ورزش کردن نیز از ورزش نکردن بهتر می باشد.

به دلایل مختلفی ممکن است شما ورزش در خانه را به ورزش در باشگاه ترجیح دهید، مثلا به علت نداشتن زمان کافی برای رفتن به باشگاه و یا صرفه‌جویی در هزینه.

خیلی‌ها به همین دلیل ورزش را به کلی رها می‌کنند و منتظر شرایط و زمان مناسب برای شروع یک جلسه‌ی تمرینی مناسب می باشند.

بهانه را کنار بگذارید و با افزایش تحرک بدنی خود کیفیت حال جسمی و روحی خود را افزایش دهید.

چگونه ورزش در خانه را شروع کنیم

چگونه ورزش در خانه را شروع کنیم ؟

 

برای ورزش در خانه هدف‌گذاری کنید

دلیلی که می خواهید ورزش کنید خودش یک راهنما و نشانه برای این می باشد که چه نوع ورزشی را شروع کنید و با چه برنامه‌ای پیش بروید تا به هدف خود برسید.

اگر بدون هدف و تحت تاثیر عاملی بیرونی شروع به ورزش کنید، خیلی زود آن را کنار می‌گذارید. از آن‌جا که ورزش در خانه نیاز به یک منبع انگیزشی دارد و فاقد شور و حرارت حضور در جمع است، پس امکان افت انرژی و انگیزه وجود خواهد داشت. با در نظر گرفتن یک هدف قابل دستیابی، یعنی هدفی که قابلیت اندازه‌گیری دارد و محدود به زمان است، می‌توانید انگیزه‌تان را برای تمرین کردن حفظ کنید و به آن پایبند باشید.

هدف دیگر می‌تواند شرکت در یک مسابقه‌ی ورزشی مانند مسابقات دویدن باشد. به خاطر داشته باشید که نتایج یک شبه به دست نمی‌آیند و برای رسیدن به هدفتان باید صبر و اراده داشته باشید.

 برنامه‌ریزی کنید

بعد از تعیین هدف، باید بدانید که چطور و چگونه ورزش را شروع کرده و ادامه دهید. پس نیاز است یک برنامه‌ریزی منظم داشته باشید و مطابق با آن از حرکات ورزشی گرفته تا تغذیه، همه چیز را پیش ببرید.

در یک برنامه‌ی ورزشی، شما در کنار انتخاب حرکات ورزشی و تغذیه‌ی سالم برای ورزش، تعیین می کنید چه روزهایی و در چه ساعتی ورزش کنید.

ببینید با چه تایمی از روز سازگارتر می باشید. برخی ساعت مشخصی از صبح را ورزش می‌کنند. شما با ورزش در صبح می‌توانید در طول روز انگیزه‌ی بیشتری داشته و شاداب‌تر باشید. اما بعضی دیگر از افراد مایل هستند بعد از ظهر یا غروب ورزش کنند، زیرا سطح انرژی‌شان بالاتر است. علاوه بر این کارهای روزشان را هم انجام داده‌اند و خیالشان راحت است.

برنامه‌ی ورزش در خانه

برنامه‌ی روزانه:

اگر می‌خواهید هر روز ساعتی را به ورزش اختصاص دهید، بهتر است زمان کوتاهی را به آن اختصاص دهید تا در طول هفته دچار خستگی نشوید و در اثر ورزش زیاد از آن دل‌زده نشوید. مثلا هر روز صبح یا عصر به مدت 15تا 20 دقیقه ورزش کنید. 5 دقیقه را به نرمش اختصاص دهید و زمان باقی مانده را به حرکات اصلی بپردازید.

برنامه‌ی هفتگی:

در این برنامه تعیین می‌کنید چه روزهایی از هفته را ورزش کنید. مثلا سه روز در هفته در روزهای زوج یا فرد ورزش کنید. این روش نسبت به شیوه‌ی قبلی بهتر و کارآمدتر است؛ زیرا انعطاف بیشتری دارد و فواصل ورزش بیشتر است، به ریکاوری بدن در روزهای آف (روزهايي که ورزش نمي‌کنيد) کمک می‌کند و مانع خستگی شما می‌شود.

 پیشرفت خود را پیگیری کنید

پیگیری ورزش و پیشرفتتان به شما کمک می‌کند تا نظم بیشتری داشته باشید، رشدتان را به‌خوبی ببینید و احساس موفقیت کنید و مهمتر از همه، با انگیزه‌ی بیشتری کار را ادامه دهید.

راه‌های مختلفی برای پیگیری پیشرفت شما در حین ورزش در خانه وجود دارد:

می‌توانید وزن ایده آل خود را تعیین کنید و باسن، ران یا عضله‌ی بازوی خود را اندازه بگیرید و با مقایسه ی اندازه ها در طول دوران ورزش مطمئن شوید که در مسیر درست قرار دارید.

به یاد داشته باشید که کاهش سریع وزن ممکن است مشکلاتی برای بدن شما ایجاد کند، پس به دنبال کاهش وزن اصولی باشید یا بهتر بگویم به دنبال کاهش وزن نباشید. بلکه با نیم‌نگاهی به آن سعی در اصلاح سبک زندگی خود داشته باشید. همچنین از اندازه‌گیری هر روز بدن اجتناب کنید زیرا احتمال دارد وزن بدن به دلایلی روزانه چند کیلو در نوسان باشد و موجب سردرگمی شما شود.

یک راه ساده دیگر برای ردیابی پیشرفت تناسب اندامتان، داشتن یک دفترچه‌ی تمرین است. دفترچه تمرینی شما نشان می‌دهد که آیا به طور مداوم از برنامه های ورزشی و اهداف تناسب اندام خود پیروی می‌کنید؟ یادداشت‌های شما همچنین باید شامل برنامه‌های تمرینی باشد که هر هفته انجام می‌دهید.
در آخر، شاید بد نباشد اگر برنامه‌های خود را به دیگران بگویید. مثلاً اگر دوستان شما بدانند که قرار است فلان ورزش را انجام دهید و به فلان وزن برسید، احتمالاً پس از چند روز درباره‌ی این موضوع از شما خواهند پرسید، شاید بخواهند بدانند به کجا رسیده‌اید.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید