با دمبل چند کیلویی شروع کنیم

با دمبل چند کیلویی شروع کنیم؟

با دمبل چند کیلویی شروع کنیم, ما به شما راهنمایی میکنیم تا دمبل مناسب برای عضله سازی ، چربی سوزی ، استقامت بدنی و … را چگونه انتخاب کنید.

در این مطلب درویشی اسپرت نه تنها نحوه انتخاب دمبل مناسب را برای باشگاه خانگی خود می آموزید، بلکه در مورد نحوه استفاده صحیح از دمبل نیز مشاوره می گیرید.

نگران محدودیت‌ بودجه نباشید، چون ما برای کسانی که بودجه اندکی دارند و افرادی که می خواهند ولخرجی کنند، گزینه‌های مختلفی ارائه می کنیم.

دمبل چند کیلویی بخرم؟

پاسخ یکسانی برای این سؤال وجود ندارد، چرا که این بستگی به اهداف و سطح تناسب اندام، جنسیت و بودجه شما دارد. به این ترتیب، باید بر اساس همه این موارد به سؤال بالا بپردازیم.

چگونه وزن دمبل را انتخاب کنیم؟

بهترین راه برای پاسخ دادن به این سؤال این است که آن را به سه بخش ( عضله سازی، افزایش قدرت و کاهش چربی) تقسیم کرد.

در این بخش‌ها، وزن دمبل برای افراد مبتدی، مردان، زنان و میزان بودجه ارائه خواهیم کرد.

بیایید با رایج ترین هدف استفاده از دمبل، یعنی عضله سازی شروع کنیم!

اگر می‌خواهید عضله سازی کنید، به دمبلی نیاز دارید که در حدود 8 تا 15 تکرار شما را به چالش بکشد. این بهترین محدوده تکرار عضله سازی است. در حالت ایده آل، باید احساس کنید که در هر ست فقط یک یا دو تکرار باقی مانده است و می‌بایست 4-3 ست از هر تمرین را انجام دهید.

هر ست باید یک چالش در محدوده 15-8 تکرار باشد و این در مورد تمام حرکات مختلفی که در برنامه تمرینی عضله سازی خود انجام خواهید داد صدق می‌کند، بنابراین جواب دمبل چند کیلویی ؟ بر اساس تمرین متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال، دو دمبل 10 کیلوگرمی ممکن است در محدوده 8 تا 15 تکرار برای پرس سرشانه چالشی باشد، اما برای حرکت اسکوات بسیار آسان یا برای جلو بازو بسیار سخت  می باشد. به همین دلیل، اگر می‌خواهید با دمبل به‌ مرور زمان عضله سازی کنید، داشتن مجموعه‌ای از دمبل‌هایی که تمام تمرینات شما را در بر بگیرد، بسیار مهم است.

با دمبل چند کیلویی شروع کنیم

 

وزن دمبل مناسب برای آقایان مبتدی

ست دمبل بین 2.5 تا 22 کیلوگرم بهترین گزینه برای این گروه خواهد بود که برای هدف قرار دادن مؤثر هر گروه عضلانی برای هایپرتروفی (افزایش و رشد سلول های عضلانی ماهیچه) کافی است. درحالی‌که به مرور زمان فضایی برای افزایش وزنه برای تمرینات مختلف به شما می دهد.

همچنین به شما این امکان را می‌دهد که روی قدرت خود کار کنید که برای تکرارهای کمتر به وزنه سنگین‌تری نیاز دارد.

مهم است که روی قدرت نیز کار کنید زیرا هر دو باهم به شما امکان می دهد عضله بیشتری بسازید.

وزن دمبل مناسب برای بانوان مبتدی

اگر مبتدی هستید و تابه‌حال وزنه نزدید یا ورزش نکرده‌اید، می توانید با یک ست 1.5 تا 7.5 کیلوگرم شروع کنید. افزایش وزن به این شرح خواهد بود: 2 کیلو، 3 کیلو، 4 کیلو، 5 کیلو و 7.5 کیلو.

برای بانوانی که مدت زیادی است ورزش نکرده‌اند یا در گذشته ورزش می‌کردند، احتمالاً با طیف دمبل های 2 تا 12.5 کیلوگرم بهتر عمل می‌کنند.

این حدود باید برای هدف قرار دادن مؤثر هر گروه عضلانی برای هایپرتروفی کافی باشد، درحالی‌که به مرور زمان فضایی برای افزایش وزنه برای تمرینات مختلف به شما می دهد.

وزن دمبل مناسب برای افراد سطح متوسط ​​تا پیشرفته

مردان | متوسط ​​تا پیشرفته
اگر متوسط ​​تا پیشرفته هستید، بهتر است مجموعه‌ای از دمبل‌های از 50-5 کیلوگرم داشته باشید.

اگر واقعاً قوی هستید، حداکثر وزنه 50 کیلویی را انتخاب کنید… به یاد داشته باشید، برای تمریناتی مثل اسکات، چون باید از بازوهای خود (به جای شانه) برای نگه داشتن آن استفاده کنید، وزنه کلی با زمان استفاده از میله هالتر برابر نیست. علاوه بر این، دمبل به تثبیت بیشتری نیاز دارد.

زنان | متوسط ​​تا پیشرفته

یک ست از دمبل های 2 تا 12.5 کیلوگرمی برای خود تهیه کنید (مثل یک مبتدی) و سپس چند جفت دمبل سنگین‌تر بخرید. یک جفت دمبل 12.5 و 17.5 کیلوگرمی را برای وزنه زدن‌های خاص مثل اسکوات و ددلیفت تهیه کنید. سایر دمبل‌های با وزن پایین‌تر می‌تواند برای اکثر بانوان، حتی آن‌هایی که خوش‌فرم هستند، کاملاً مناسب باشند.

و در آخر

امیدواریم که شما از این وبلاگ راضی بوده باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید…

شما بزرگواران میتوانید از راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع کیسه بوکس ها با مجموعه ی درویشی اسپرت تماس بگیرید.


شماره تماس:09395704612

ایمیل:rezadarvishi13551383@gmail.com

واتساپ:09395704612

اینستاگرام:r.darvishi11

حجره اینترنتی 

آدرس:کرج زیر پل فردیس

تولیدات محصولات کیسه بوکس در فروشگاه اینترنتی درویشی اسپرت


 تولید کیسه بوکس, خرید کیسه بوکس, کیسه بوکس بلیزر, تولید کیسه بوکس ایستاده, تولیدی کیسه بوکس در کرج, کیسه بوکس ایستاده, تولید آدمک مبارزه, آدمک مبارزه, خرید آدمک مبارزه، خرید کیسه بوکس ، دبل گلابی ایستاده,  کیسه بوکس ایستاده دست دوم , کیسه بوکس ایستاده قیمت , قیمت کیسه بوکس ایستاده ارزان , قیمت کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی ایستاده , سفارش کیسه بوکس گلابی, کیسه بوکس گلابی ایستاده در کرج , قیمت گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , کیسه بوکس گلابی سقفی , تولید گلابی بوکس ایستاده , فواید کیسه بوکس گلابی , قیمت کیسه بوکس گلابی , گلابی بوکس تک رزم , تمرین با کیسه بوکس گلابی ایستاده , قیمت گلابی بوکس ایستاده , کیسه بوکس گلابی

دیدگاهتان را بنویسید